Neplodnost

15% párů má problémy v oblasti reprodukce, podle mne se bude toto číslo rychle zvyšovat díky neschopnosti se přizpůsobit rychlému „tepu doby“ – stresu,  atd. Mužů v Evropě má problém 40%, žen rovněž  40%, mužů  v USA 50%, žen 30%. Oba partneři v Evropě 10%, v USA 15%. Z neznámých příčin má problémy v Evropě 10% párů, v USA 5% párů.  Pře padesáti lety bylo u zdravého muže v 1 ml ejakulátu padesát milionů spermií, z toho 50% dobrých spermií. Dnes má zdravý muž  dvacet milionů spermií a z toho jen 30% dobrých. Dnes už se u spermií nekontroluje jen pohyblivost, rychlost, počty  a tvar,  ale i jiné hodnoty, jako důležité proteiny, bílkoviny na povrchu spermií i vajíček, morfologie, antiandrogeny (důležité látky pro vývoj spermií), reakce spermií jako je Akrozon, DNA, a jiné. DNA je nositelem dědičné informace. U matky mimo jiné zase např. HEAG antigen, který když matce chybí, její tělo bere plod jako vetřelce a vypudí jej. Mimo kouření, alkoholu, drog hrají roli i jiné vlivy, jako estrogenizace okolí,  látky z umělých hmot, antibiotik, antikoncepce, hormony, syntetické hormony a jiné látky, které se v odpadech dostávají do pitné vody, která může být i hormonálně znečištěná.      
V této oblasti se mohu pochlubit vysokým číslem úspěšnosti v mých alternativních způsobech léčby. Asi 90% neplodných párů má po aplikaci mých postupů potomka. Neplodností trpí cca 15% manželských párů a jejich počet se zvyšuje. Nejčastější příčinou u žen je dysfunkce hormonální činnosti. Jako základní příčina byla „zamrzlost v dětství (viz test na konci knihy) a tím strach z porodu! Další příčinou byla přítomnost infekce Chlamydie, třetí stále dokola opakující se příčina neplodnosti je naražená spodní část páteře- kostrč, dále „zablokovaný organismu pro příjem energie, vitamínů a minerálů.      
Následkem hormonální poruchy nedochází k uvolňování vajíčka z vaječníků – v tomto případě pomůže hormonální léčba. Další příčinou mohou být neprůchodné vejcovody v důsledku mimoděložního těhotenství či zánětů. Příčin může být více, například nekvalitní vajíčka (v důsledku poškození mitochondriální DNA – v těchto případech se doporučuje přijmout vajíčko dárkyně), neschopnost uhnízdění vajíčka v děloze (nejenom pro slabou stěnu dělohy, ale i nedostatečně vyživenou vystýlku dělohy), špatné prostředí v pochvě pro spermie  (alergie na sperma), psychický blok atd.      
U mužů je to mnoho příčin, například malá rychlost spermií, nekvalitní nebo žádné spermie, špatný tvar spermií atd.  Spermie se tvoří cca 2 až 4 dny, proto je většinou nutná sexuální abstinence minimálně po tuto dobu. Ale existují i výjimky a to je bohužel individuální. Proto se u některých jedinců nedoporučuji sexuální abstinence.     
Příčin podle mých zkušeností je ještě více, než připouští vědecká obec, nejčastěji je to dysfunkce hormonální činnosti, vaječníků atd. pro nedostatek energie, vitamínů, minerálů pro „zablokovaný“ organismus, stejně tak u mužů. Jako další příčina byla psychika, malý počet plodných hodin, nekompatibilita mezi partnery. U výjimečných párů jsem zjistil, že mezi nimi může dojít k početí jen jednou za tři roky v úseku jedné hodiny, v určitý den, měsíc, rok.     
Při Rodinných konstelacích, které se „stavěly“ na neplodnost se objevily další důvody neplodnosti. Už jsem psal, že naše konání je na vědomé úrovni ze 30% a nevědomé úrovni ze 70%. Proto něco jiného děláme a něco jiného říkáme. 
Zda chcete dítě i na nevědomé úrovni si můžete snadno ověřit pomocí tohoto malého testu: Řekněte první číslo, které Vás napadne, když se ptám na Vás??? Nečtěte dále, dokud bez přemýšlení neřeknete to číslo. Většina lidí, kteří nemohou přijít do jiného stavu a jsou z lékařského pohledu zdrávi řekli na můj dotaz číslo menší než sedmnáct. A to je onen problém, který brání početí. Ptal jsem se na nevědomé úrovni, na kolik let se cítíte. Kdo řekl menší číslo než sedmnáct, je „zamrzlý“ v tom věku, jaké číslo řekl. Je třeba si uvědomit, že mladší člověk než osmnáct nechce dítě. Pokud žena řekne číslo větší než sedmnáct a muž menší, je důvodem to, že v muži necítí oporu a nevěří, že se o ní a dítě dokáže postarat což na mentální úrovni rovněž brání početí. Nevědomá úroveň hraje větší roli než vědomá – to co říkáme.     
U konstelací se dokázalo mé tvrzení, že když zejména žena na vědomé úrovni dítě chce a na nevědomé ne, vyhraje silnější nevědomá úroveň a početí se nekoná. Jako další důvody, které stejně jako u těžších nemocí, je somatická příčina. Např. matka jedné dívky jí od dětství  tvrdila („programovala“), že nebude schopná vychovat dítě, starat se o něj, protože je nemožná. V jiných případech to byla teta, která nepřála sestře a jejím dětem a proto se nedařilo v životě, ale ani v početí. Jindy to byla energie potratu (či jiného zemřelého), který nepřál novému životu, když sám nežije, atd.    
To by mohly být ty případy, kdy oba jsou zdrávi a k početí nedochází. U neplodnosti u mužů  je nejběžnější malá rychlost spermií. Další problém je malé množství a špatná kvalita spermií. Běžné množství spermií v 1 ml ejakulátu je 20 milionů spermií, dnes není výjimkou méně než 1 mil. spermií. Velké procento neplodnosti způsobuje u mužů poškození DNA u spermií.To mohly způsobit volné radikály. Nevhodná strava, stres, kouření, alkohol, drogy atd. mohou škody napáchané volnými radikály zhoršovat.  Spermii trvá 3 měsíce než vyroste a dospěje. U mnohých klientů ke zlepšení kvality spermií stačilo změnit skladbu stravy, užívat vitamíny a minerály, „odblokovat“ páteř. Např. BAZALKA a CHŘEST jsou zdrojem kyseliny listové. Ovoce obsahuje mnoho výživných látek včetně antioxydantů, jako je vitamín C a E. Ke vzniku nových spermií potřebuje mužské tělo živiny, které obsahují např.: Brazilské ořechy, houby Shi-take, ústřice. Jsou plné zinku, selenu, kyseliny listové. Po testu (který provádělo jedno vědecké pracoviště), při kterém skupina mužů zařadila do jídelníčku ovoce a výše uvedené živiny (trval 6 měsíců), se u kontrolní skupiny mužů zvýšila kvalita a rychlost spermií, snížilo se množství poškozených spermií. Rovněž se snížilo poškození DNA u spermií. Mám podobné zkušenosti u svých klientů s tím rozdílem, že většina z nich musela nejdříve provést „mé akupresury“ (viz kapitola akupresury), nechat si odblokovat páteř, užívat 3 měsíce denně všechny vitamíny a minerály včetně antioxidantů (dále 3x týdně trvale) – protože podle mé teorie  „zablokovaný“ organismus vitamíny nepřijme a mnohé z vitamínů a minerálů přestává mít organismus schopnost  přijmout ze stravy (červeně označené v tabulce „Vitamíny a minerály“). Další zkušenost mám s infekcemi. Např. Chlamydie se nemusí objevit při prvním vyšetření a proto všem párům toužícím po dítěti doporučuji užívat dvojnásobnou dávku cíleného antibiotika na Chlamydie (1000 -1500 mg Azitroxu – 3 dny), nebo 6 měsíců bylinnou směs, kterou jsem s klienty vyzkoušel- Candimin (Finský přírodní preparát ze směsi bylin). Jako důkaz přítomnosti infekce stačí když se v krvi objeví protilátky, či sebemenší množství!     
Jsem přesvědčen, že největší podíl na tomto problému má stres, kdy „blok“ na krční páteři, způsobený stresem negativně ovlivní činnost hypofýzy, štítné žlázy a tím hormonální činnost (tak je to i u žen). Díky tomu se v organismu hromadí více ženských hormonů a ubývá mužského hormonu (testosteronu). V důsledku toho lze mnohdy pozorovat i zvětšení prsů u mužů a zhoršenou psychiku, větší únavu, tloustnutí, uvolnění svalstva. Dalším důvodem neplodnosti je bakteriální infekce- CHLAMYDIE (případně podobné nemoci, mnohdy příčinou nákazy je zvíře). Proto doporučuji provést vyšetření speciálně na tuto infekci u obou partnerů. Chlamydie se častěji vyskytují u lidí, kteří jsou nebo byli ve styku se zvířaty (savci a ptáky), ale přenáší se i  lidmi kapénkovou infekcí a podle mne nastal problém- tato infekce „zmutovala“ (proto se doporučují dvojnásobné dávky některých antibiotik). Zvířata jsou patrně zdrojem nákazy a předpokládá se, že tuto infekci má 80% populace, podle mne je to 65%. Tato infekce je ve většině případů v latentní formě a nemusí se projevovat. Proto většinu lékařů nenapadne uvažovat o tom, že příčinou zdravotních problémů (např. níže uvedených) je  infekční onemocnění. Chlamydie způsobují různé zdravotní potíže a je dokázáno, že  lidé s touto infekcí častěji onemocní rakovinou i jinými nemocemi, dožívají se nižšího věku, atd. Tuto infekci může přenést matka na plod a u lidí se přenáší podle lékařů pohlavní cestou, podle mne ještě i kapénkovou infekcí. Diagnostika chlamydióz se běžně neprovádí a i když se provede, tak spolehlivost výsledku chlamydií v latentní formě je na nízké úrovni. Souběžně s protilátkami na chlamydie se totiž většinou objeví i protilátky na jiné infekce, např. boreliozu, toxoplazmy, cytomegaloviry, atd. Proto je problém chlamydie rozeznat a určit s jistotou, že chlamydie jsou prapůvodní příčinou zdravotních problémů. Akutní stavy jsou vyvolány stresem, fyzickou únavou, jinou nemocí, změnou počasí, změnou prostředí, atd.
Trápí vás dlouhodobě bolesti v podbřišku? Nebo jen při menstruaci či pohlavním styku? Pak se může jednat o endometriózu – zánětlivé, systémové onemocnění vaječníků, ale také ostatních orgánů v ženském těle. Podle odhadů tímto onemocněním trpí asi 5 – 10 % ženské populace v reprodukčním věku a až 50 – 90 % žen, které mají chronickou bolest v podbřišku. Endometrióza je onemocnění, při kterém se částečky endometria (sliznice děložní dutiny) nacházejí mimo dutinu děložní, a to nejen v oblasti pánve, ale kromě srdečního svalu a sleziny prakticky kdekoliv. Proč tomu tak je, vědci doposud stále přesně nevědí. Existuje jen velmi stará teorie o tzv. zpětné menstruaci, kdy při menstruaci nedochází jen k odplavování sliznice děložní do pochvy, ale také skrz vejcovody i do dutiny břišní, kde se sliznice děložní dutiny uhnízdí a stejný hormonální proces, jaký probíhá na sliznici děložní, pak probíhá i na implantovaných částečkách sliznice v dutině břišní a v pánvi. Tuto teorii i podporuje zjištění, že endometriózou nejčastěji trpí ženy, které menstruují v krátkých intervalech za sebou, mají menstruaci silnou a delší než sedm dní. Podle jiných odborníků ale za vznik endometriózy může i přeměna některých buněk v dutině břišní na buňky podobající se endometriu. K přeměně prý dochází po opakovaných zánětech v malé pánvi ženy nebo kvůli vyšší hladině estrogenů – pohlavních hormonů.     
Někteří vědci pak příčinu hledají ve snížené imunitě, kdy obranný systém ženy nereaguje na výskyt ložisek endometria mimo dutinu děložní, a tím usnadňuje jejich zahnízdění nebo přeměnu. Souhrnně lze tedy říci, že za vznikem endometriózy stojí hned několik faktorů – genetický, imunologický a hormonální. Chronická bolest a neplodnost. Ženy s endometriózou nejčastěji trápí bolest a neplodnost. Bolest je dlouhodobá a je spojena s bolestivou menstruací, s bolestí při pohlavním styku, s bolestí při močení a vyprazdňováním. Někdy se u ženy objeví endometrióza ve spojení s neplodností. Endometrióza je totiž nejčastější gynekologickou nemocí v reprodukčním věku ženy. Na prvotní příznaky endometriózy mohou upozornit především bolestivé stavy, ale také ultrazvuková vyšetření. Nicméně potvrzení diagnózy se nikdy neobejde bez endoskopické operace tzv. laparoskopie, během níž lékaři prohlédnou celou oblast pánve, břicha a podbrániční krajiny. V České republice dokonce existují specializovaná centra pro diagnostiku a léčbu endometriózy. Ta by měla sloužit jako konzultační pracoviště a jako chirurgická pracoviště vyššího typu, která jsou schopna léčit ženy s rozsáhlým postižením touto nemocí a která mají možnost mezioborové spolupráce s jinými pracovišti (urologie, chirurgie, centrum asistované reprodukce). Proto, když má žena problémy s otěhotněním a má podezření na endometriózu, je mnohem lepší, když přijde do tohoto centra a problém bude řešit zde, než v nemocnici na běžném gynekologickém oddělení. Neexistuje možnost trvalého vyléčení. Bohužel v současné době neexistuje možnost trvalého vyléčení endometriózy. Cílem léčby je zmírnění bolesti, zlepšení kvality života postižených žen, ale také schopnosti otěhotnět.     
„Používáme léčbu medikamentózní, zejména hormonální, nebo léčbu operační, případně kombinaci obou. Přednost má ale léčba operační, kterou můžeme doplnit hormonální terapií,“ vysvětluje lékařka Hana Hrušková  z Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. V léčbě bolesti mohou ženy používat běžná analgetika nebo speciální léky obsahující unikátní gestagen – dienogest. Mezi vítané metody léčby patří i těhotenství, které může být doporučeno jako první možnost léčby. „Snahou medikamentózní léčby je navodit u ženy stav pseudogravidity nebo pseudoklimakteria, tzn. stavy, při kterých je funkce vaječníků omezená,“ dodává Hrušková. Pomoci tedy může i antikoncepce, která potlačuje růst děložní sliznice, a to nejen v děloze, ale i mimo děložní dutinu, tudíž k rozvoji endometriózy také nemusí dojít. Především při nedostatku času, ale i dalších komplikací musí být endometrióza odstraněna chirurgicky. Lékaři se snaží odstranit co nejvíce postižených ložisek, včetně vaječníkových cyst a srůstů. Může zkomplikovat i umělé oplodnění.     
Podle odborníků na asistovanou reprodukci je při plánování miminka lepší vše zkonzultovat i s lékaři, a pokud možno minimalizovat odstraňování cyst z vaječníků. Při každém odběru cysty se musí odstranit i část zdravé tkáně z vaječníků a pak může nastat velmi špatný stav, kdy ve zbytkové tkáni vaječníku již nemohou dozrávat vajíčka, což může velmi zkomplikovat i umělé oplodnění. Sdělení Americké společnosti pro reprodukční medicínu (American Society for Reproductive Medicine) lékaře nabádá, aby endometriózu posuzovali jako chronické onemocnění vyžadující celoživotní terapeutický plán, mající za cíl maximální využití farmakologického přístupu a omezení opakovaných chirurgických procedur.
Zdroj: Internet in novinky.cz   11.4.2011

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.