ON-Line - Výklad osudu

Kdo si chce vyvěštit, zda nějaká událost v životě byla „osudová“, či chyba, mát tady možnost. Stačí myslet na událost, otázku, např. „Proč jsme se narodili“? U této otázky může jít o osud náš, matky, otce. Vždy  když v nějaké události hraje roli více lidí, aspektů, je třeba se ptát na všechny. Proč jsem se narodil/a , proč jsem se narodil/a matce, proč otci. Proč došlo k úrazu, k autonehodě, k nalezení dobrého zaměstnání atd. Proč mám "špatný osud", proč se mi nedaří teď, v minulosti, bude se mi dařit v budoucnosti? Otázky: Bude se mi dařit, když změním místo bydliště, partnera, práci? Nebo proč jsem potkal toho a toho kamaráda, partnera, partnerku. Jiná otázka je, proč s ním /s ní,  žiji, proč žije on /ona se mnou, proč jsme manželé z mé, z její strany, proč se rozchází, proč se rozcházím já, atd. Proč mám úrazy, nemoci, smůlu, štěstí. Je nekonečně možných otázek, ale vždy je nutné dát jen jednu otázku s jednou variantou, až po vyložení karet je možné dát další otázku. Důležité je, udržet myšlenku s otázkou, dokud "nekliknete" na otázek.

„Osudových karet je více, (z celkem třinácti karet) je šest, - Osud někoho cizího, osud našeho potomka, osud partnera, osud otce a mužského rodu, osud matky a ženského rodu, náš osud.

Je nutné myslet na otázku, potom kliknutím na obrázek karty zamícháte a zobrazí se  karta, která na konkrétní  otázku odpoví. Základ věštění a dobré odpovědi je, že musí být dobře a jednoznačně položená otázka.

Klikněte na obrázek a dostanete odpověď na vaší předem danou otázku!

 

ON-LINE výklad ANO-NE-Jiná možnost

Nic není jednoznačné a za určitých okolností může být NE, ale když pro to něco uděláme, tak to můžeme zvrátit. Také se lze ptát, zda je "osudem dáno", aby byla odpověď ano, či ne.. Musí být jednoznačná otázka. Např. vyhraji ve sportce? je špatná otázka. Když vsadím všechny sloupce - teď, za týden, ve 12.00, v neděli (a podobně), vyhraji více než 1 milion? To je dobrá otázka. Další příklad, "Najdu lepší práci než mám, když budu odepisovat na inzeráty"? Najdu lepší práci než mám, když budu dávat inzeráty? Najdu lepší práci, než mám, když budu obcházet osobně firmy? Tak je třeba klást otázky. DAlší příklad: Vyhraji spor s tím a tím? Mohu ještě něco udělat, abych vyhrál spor? Mám ještě něco udělat, abych vyhrál spor? Musím mít právního zástupce, abych vyhrál spor? Mám si říci o vyšší plat -nyní, za týden, za půli roku, za rok? Má moje zaměstnání perspektivu ze strany zaměstnavatele? Má zaměstnavatel perspektivu (XX let?). Je pro mne dobrý byt, dům, pozemek, který mám, chci koupit? Je dobrý rituál svatby pro mne, pro partnera? Vydrží náš vztah do smrti jednoho z nás? - když se vstoupíme do manželství - když nevstoupíme do manželství? 

Rituály

DĚTSTVÍ - U rodičů začalo, tam by mělo skončit. Kdo má rodiče, aspoň jednoho, doporučuji jej navštívit, mít předem napsanou otázku: Mámo /táto/, na nevědomé úrovni se vás ptám, jako kolika – letého/letou mne vidíš? Každého zvlášť. A říci otázku: Mámo táto, jaké číslo (čísla) tě napadne, když se na sebe ptám? Až číslo řeknou, napsat je k otázce, kterou jste nevyslovili (jen napsali, jinak by neřekli pravdu) a potom jim říci, na co jste se ptali. 

JAK DOSPĚT, JAK ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT K LEPŠÍMU.

Ukázky rituálů z Rodinných konstelací a knihy "JAk se dožít 140 let" a knihy "S kým a kde žít".

Můžete teď dostat odpověď na jakoukoliv otázku. Myslete na otázku, zda se Vám splní Vaše přání v určité oblasti, jsou varianty odpovědi A, B, C., dále v textu najdete odpověď.
Pokud vás rodiče stále „vidí jako děti, nemůžete dospět“. U rodičů dětství začalo, tam by mělo skončit. Kdo má rodiče, aspoň jednoho, doporučuji jej navštívit, mít předem napsanou otázku: Mámo /táto/, na nevědomé úrovni se vás ptám, jako kolika – letého /letou mne vidíš? Každého zvlášť.
A říci otázku: Mámo táto, jaké číslo (čísla) tě napadne, když se na sebe ptám? Až číslo řeknou, napsat je k otázce, kterou jste nevyslovili (jen napsali, jinak by neřekli pravdu) a potom jim říci, na co jste se ptali. K tomu můžete dodat: „Děkuji vám za svůj život, co jste pro mne nemohli, či neuměli udělat, o to se postarám sám/sama, vždy vás budu ctít jako své rodiče, ale teď je čas, abyste na mne hleděli jako na dospělého /dospělou, protože dospělý /á už jsem, a proto jsem nemohl/a dospět, protože mne stále vidíte jako dítě“. Teď znova oslavíme mé osmnácté narozeniny a budu odcházet jako dospělá/ á.
Věty na „dospělost“ je dobré opakovat cca 20 dní - 3 až 7 dní po sobě, v poledne cca 12x formou „rituálu“, nestačí jen opakovat jako básničku, nebo jen číst. Jde o rituál, proto je dobré jej prožít tak, abychom mohli „myšlenku na změnu zhmotnit“.
 
Mnohdy se při konzultaci ptám, jaké písmeno z možností A, B, C vás napadne, když se ptám na Vás? Tak koho se to týká, na „nevědomé úrovni jsem se ptal, jako „kolikaletí se cítíte být, případně chováte. Kdo odpověděl A= jako dítě, B=jako v pubertě, C=dospělost, není problém. Také byla možná otázka, zda chcete trvalý vztah, či jiná otázka, kterých může být více, jako například: Zda chcete trvalý vztah, odejít ze vztahu, zda chcete pracovat, a podobné.  Vaše odpověď je: A=Ne, B=nevím, C=ANO.
    
Základní věty k rituálu, které se opakují a doporučuji je minimálně v této kombinaci.
 
1.      Dospělosti, přijímám tě jako součást svého života, vezmu si z tebe, kolik budu potřebovat, abych teď hned „dospěl/a“ na svůj věk, přijmul/a odpovědnost odpovídající mému věku a tím se zbavil/a strachu, nejistoty, nesebedůvěry, závislosti a naivity.
2.      Mužský a ženský „principe“, přijímám vás jako součást svého života, vezmu si z vás, kolik budu potřebovat, abych v sobě vyrovnal/a hladinu mužského a ženského principu, abych se cítil/a a choval/a jako dokonalý muž/žena, věřil/a sobě i druhým, vážil/a si sebe i druhých a dokázal/a si vážit žen/mužů, dokázal/a je ctít a dokázal/a s nimi žít.
3.    Harmonie, přijímám tě jako součást svého života, vezmu si z tebe, kolik budu potřebovat, abych zharmonizoval/a svoji duši i tělo, našel/a svůj vnitřní klid a narovnal/a nerovnováhu mezi tělem a „duší“.
4.      Radosti ze života, lásko, štěstí, cite, přijímám vás jako součást svého života, vezmu si z vás, kolik budu potřebovat, abych dokázal/a radost, lásku, štěstí a cit nejenom přijímat, ale i rozdávat.
5.      Budoucnosti, přijímám tě jako součást svého života, vezmu si z tebe, kolik budu potřebovat, abych dokázal/a plánovat budoucnost, užívat života, radovat se ze života a našel/a svůj pevný bod a smysl života.
6.      Úspěchu a bohatství, přijímám vás jako součást svého života, vezmu si z vás, kolik budu potřebovat, abych byl/a ve správný čas na správném místě, využil/a všech kontaktů, možností a příležitostí, byl/a ve správný čas na správném místě a byl/a úspěšný/á a bohatý/á.
7.      Léku, zdraví, přijímám vás, jakou součást svého života, vezmu si z vás, kolik budu potřebovat, abych se vyléčil/a a zdraví abych si dokázal/a udržet.
8.   Přijímám sílu, abych mohl/a změnit, co změnit mohu a přijímám sílu, abych  
      unesl/a tíhu toho, co změnit nemohu. Přijímám moudrost, abych jedno od  
      druhého rozlišil/a.
9.   Při rozchodu:
    Odcházející: Děkuji ti za ty krásné chvíle, co jsme spolu prožili, vždy tě budu ctít jako svého bývalého partnera /partnerku a vždy budeš mít místo v mém srdci a moji oporu, ale už jen jako otec /matka našich dětí (pokud je spolu máte). Bohužel to mezi námi nevyšlo, tak ponecháme „osudu“ co bude dál. Vztah je dar a už jej nechci a nemohu dávat.  Přeji ti hodně štěstí na tvé nové cestě životem.
   
Zbavení se závislosti na odešlém partnerovi:
Je nutné zapálit tři svíčky – červenou, bílou, modrou. Dát je na nehořlavý podnos, vzít fotku člověka, kterého chceme „vymazat z podvědomí“. Pokud nemáme fotku, můžeme si jej namalovat a napsat jméno. Tento rituál je dobré provádět o půlnoci, okolo úplňku aspoň dvanáctkrát opakovat ten den, tři až dvanáct dní a při tom „čmárat tužkou“ přes fotografii na fotce s přáním na mentální úrovni:
„Závislosti (na tom a na tom… - vyjmenujeme) zbavuji se tě, už nebudeš součástí mého života, protože mi překážíš ve štěstí a radosti ze života a vím, že nemá pro mne smysl plýtvat citem k někomu, kdo můj cit neopětuje a neváží si jej, navíc mi závislost brání v tom, abych byl/a ve správný čas na správním místě a potkal/a toho správného partnera/ partnerku, který/á si bude vážit mne, mého citu a můj cit bude opětovat.“
Potom je třeba spálit začmáranou fotku nad (první den nad červenou) svíčkou („spálení citu k někomu, na kom jsme závislí).  Druhý den je třeba opět o půlnoci rituál opakovat, ale fotku spálit nad modrou svíčkou (spálení = zbavení se naděje na vztah s někým, kdo o vztah s námi nestojí). Třetí den opakovat totéž ale spálit fotku nad bílou svíčkou („čára za minulostí“ a otevření se něčemu novému a lepšímu). Pokud rituál provádíme okolo úplňku, stačí opakovat 3dny, pokud mimo úplněk, je dobré opakovat 6 až 12dní.
 
   
Žena, která měla potrat, jak umělé přerušení těhotenství, tak spontánní potrat, bylo by dobré si „usmířit“ energie zemřelých. Za tím účelem je nutné pořídit kamínek za každý potrat, ten položit na louku či do lesa jako pomyslný hrob. Tam je nutné provést rituál usmíření a odpuštění:
„Je mi líto, že nežiješ a já ano a omlouvám se za to, co se tehdy stalo. Tehdy jsem to bohužel neuměla jinak a teď se za to omlouvám a chci to napravuji to. Budu se těšit, až nastane můj nebo tvůj čas, že se znova sejdeme, ale teď je čas se rozejít, ty tím dojdeš svého klidu a získáš tím možnost se znova narodit a já tím dojdu svého štěstí a uzdravení“.
Tento rituál doporučuji opakovat 12x u „pomyslného hrobu“, potom je třeba totéž opakovat doma se zapálenými svíčkami (tolik svíček, kolik bylo potratů) a opakovat cca 12x. Tento rituál je třeba provádět 12 dní, nemusí být nutně den po sobě. Potom je dobré rituál opakovat -Velikonoce, 2.11. či 25.12.
 
Rituál rozloučení se zemřelým: „Je mi líto, že nežiješ a já ano, ale nadešel čas našeho rozloučení, protože ty musíš jít cestou ke smrti a já cestou k životu. Budu se těšit až nastane můj nebo tvůj čas, že se spolu sejdeme. Ale teď je čas se rozejít, ty odchodem dojdeš svého klidu a získáš tím možnost se znova narodit a já tím dojdu svého štěstí a uzdravení. Tobě čas už neběží, mně ano“.
Při rituálu a je třeba zapálení tolika svíček, kolik bylo zemřelých, max. dvanáct, je dobré rituál opakovat 12x, 12 dní. Rituál stačí opakovat už jen jednou ročně, buď v den jeho smrti, nebo 2.11., případně 24.-25.12.
 
K tématu je dobré připomenout motto připisované Františku z Assissi: „(Bože dej) ať změním, co změnit můžu, ať přijmu, co změnit nemůžu, a ať mezi tím vždy dokážu správně rozlišit!“
V textu je několik testů, pokud vás zajímá, jak na tom jste, nečtěte nejdříve vyhodnocení a napište si tužkou odpovědi:
 
Test 1: Jaké vás napadne písmeno z písmen A, B, C, když se ptám na vás v souvislosti s vaším dítětem?
Test 2: Jaké vás napadne písmeno, z písmen D, E, F, když se ptám na Vás?
Test 3: Jaké vás napadne číslo z čísel 1 až 5, když se ptám na vás?
Před dalším testem (A) bude odpověď.
S psychikou souvisí mnoho věcí, například i to, jestli se staráme o to, co si o nás myslí ostatní.
Proces srovnávání se s ostatními patří mezi nejdestruktivnější mechanismy, které poškozují naši sebedůvěru i víru v osobní schopnosti. Tento problém často vzniká v dětství, kdy rodiče chtěli potomky motivovat k lepším výkonům právě srovnáváním s ostatními, ať už se jednalo o známky, či výsledky v jiných oblastech. Pro koho je důležitý názor druhých, ten vlastně žije jejich život a ne svůj.
  Pokud nemáme rovnováhu v rodinném systému (nebo si nejsme jistí), což je většinou vina předků, o jejichž činech nemusíme vědět (pokud jsme nerovnováhu nezpůsobili my – například potrat), nemusíme mít „dobrý život“.  Když někdo zavinil něčí újmu na zdraví, či životě a nebyl za to potrestán (trest= narovnání nerovnováhy, pokud je trest spravedlivý), způsobil nerovnováhu v rodinném systému, je dobré počítat s tím, že „osud“ si vždy najde „nejslabší článek“ v rodinném systému, na kom „nerovnováhu narovná“ třeba tím, že se „oběť vybraná osudem“ buď zraní, nebo zemře (například při autohavárii, v pracovním procesu, při násilném trestném činu), nebo jinak.
  „Narovnat nerovnováhu“ je možné více způsoby, jeden je, že lze nechat „sloužit mši za uzdravení rodinných kořenů. Kdo nechce do kostela, může zkusit rituál sám, doma, na vhodném místě, při Rodinné konstelaci a podobně.
  Je třeba rituál minimálně 12x (12 dní) opakovat, např.: „Omlouvám se těm, kterým bylo ublíženo mým rodinným systémem a omlouvám se za ty, kteří problém způsobili. Je mi líto co se vám stalo a tímto rituálem se omlouvám a snažím se napravit, újmu, kterou jste nevhodným chováním mých předků utrpěli a budu se těšit, že když nám odpustíte, dojdete svého klidu, získáte tím možnost se znova narodit a my tím dojdeme ke svého štěstí a uzdravení“.
  Toto lze opakovat i při případné mši „Za uzdravení rodinných kořenů“. Je dobré rituál opakovat znova o Velikonoční a Vánoční svátky, 12x a už stačí vždy jen jeden den.
 
Výsledek testů 1.2.3.:
Test 1. Na „nevědomé úrovni“ jsem se ptal, jak dobře vychováváte vaše dítě – výsledek A=špatně, B= Na polovinu, mezi ano a ne, C = Dobře.
Test 2. Jak umíte žít, výsledek: D= neumíte žít, E= Mezi ano a ne, F= Umíte žít.
Test 3. Jak umíte žít, známkování je jako ve škole. Kdo řekl 1, umí žít na maximum, kdo řekl 4-5, jste na propadnutí, důvod k zamyšlení.
Důležité je, že do všech rituálů je třeba dát maximum energie, abychom změnili program v podvědomí a tím „změnili osud“. Proto je třeba rituály provádět ve správný čas (ideální je 12.00 zimního času, některé v půl noci) na správním místě (kostel, chrám, les, voda, tam, kde se cítíme dobře).
 
Bez přemýšlení řekněte číslo, které vás jako první napadne (čísla si napište za otázky tužkou), budou se hodit, až budete chtít řešit některé problémy dále uvedené.
Test A:
1.Řekněte dvě, tři čísla, která vás napadnou, když se ptám na vás?   ………………..
2.Řekněte dvě, tři čísla, které vás napadnou, když se ptám na vašeho partnera?..........
3.Řekněte číslo, které vás napadne, když se ptám na vaše děti?
            (Od nejstaršího po nejmladší: 1. ………..……. 2. …….……….
4.Řekněte číslo z čísel 0 až 10, které vás napadne, když se znova ptám na vás?.............
 
Test B:
 
Můžete se rozhodnout, co (kolik) z nabízených možností přijmete a pokud ano, tak v jakém pořadí je seřadíte?
 
Prase, kytka, dům, kůň, anděl, kráva. Můžete i nějaké možnosti chtít vícekrát.
 
Občas se mne někdo zeptá na jednu otázku, na kterou nejde většinou jednoznačně odpovědět, protože vždy existuje více možností. Proto nerad odpovídám na jednu otázku.
Např. Zda udělám zkoušku ve škole (v práci atd.)?
Někdy je odpověď ano, jindy ne, ale pokud ne, tak to může mít více příčin a např. špatný čas nebo datum zkoušky. A stačí jít jindy a uděláte zkoušku. Nebo nejste dostatečně připraveni a když se lépe připravíte, uděláte jí. Všem dávám test, jako kola-letý/á se cítíte být. Tu dávám jako první. Pokud někdo řekne menší číslo než 18 = hranice dospělosti“, chová se „pudově“ a je mu jedno, zda má trvalý vztah, práci a například zda zkoušku udělá. Pokud „nedospělý/á“ „dopěje díky „uvědomění si“ této situace a třeba i díky rituálu zde popsaném, zkoušku udělá (najde práci, vztah), protože na zkoušku (hledání práce) půjde s větší odpovědností a „energií dospělého“, protože bude chtít.
 
Odpověď na test A/
 
Otázky na „nevědomé úrovni „ na test:
 
č.1.: Jak se cítíte být starý /stará, jako kolika-letý/á se chováte.
č.2.: Jako kolika-letého vidíte svého partnera (případně budoucího partnera).
č.3.: Jak staré (mladé) vidíte své děti.
č.4.: Jak se dokážete být šťastní. Kdo odpověděl čísla 8 (80 %), 9 (90 %), 10 (100 %), tak ano.
 
    Č.1 a 2 by mělo být u dospělých od osmnácti výše, kdo řekl méně, chová se jako nedospělý (na tolik let, jaké číslo, kdo řekl) - ve vztazích, v práci, ale patrně i v životě a není schopen využívat svých možností a schopností. Takový člověk je naivní a je snadným „terčem“ podvodníků.
Číslo v otázce č. 1 až 3 znamená, že na nevědomé úrovni řeknete věk, kdy se stalo něco zásadního, co člověka ovlivnilo, což je i důvod, proč jste zůstali „viset“ v onom věku.
Pokud jste odpověděli v otázce č.1 a 2, menší číslo než osmnáct (= hranice dospělosti), je dobré tento problém řešit s rodiči, protože tam dětství začalo, tam by mělo skončit. Bylo by dobré dát tento test rodičům, pokud žijí. Napsat na papír otázku: Mámo-táto, na nevědomé úrovni se vás ptám, jako kolika-letého /letou mne vidíte? Je nutné myslet na otázku napsanou na papíře ale vyslovit otázku jinou: Mámo /táto, jaké číslo vás napadne, když se ptám na sebe? Pokud řeknou menší číslo než osmnáct, tak je dobré jim sdělit, na co jste se ptali a říci rituální větu: Děkuji vám za svůj život, vždy vás budu ctít jako své rodiče, vždy budete mít místo v mém srdce, co jste pro mne nemohli nebo neuměli udělat, o to se postarám sám/sama, ale jsem dospělý/á a vy mne stále vidíte jako dítě. Od teď se na mne dívejte jako na dospělého /dospělou. A ideální je „rituálně“ oslavit znova osmnácté narozeniny.
 
U č. 4 byla otázka na nevědomé úrovni, jak jste schopní být šťastní. Odpověď 1 až 4 znamená že ne, odpověď č. 5 znamená „mezi ano a ne“, tedy ani ano, ani ne. Pokud jste řekli v odpovědi č. 6 a 7, je to na 60-70 %, tedy „trochu“ jste šťastní. Hodně šťastní umíte být, pokud jste odpověděli č. 8, 9, 10 a čím vyšší číslo, tím více.
 
Schopnost být šťastný je nám dána geneticky cca z padesáti procent, cca z dvaceti procent je dána prostředím, ve kterém jsme vyrůstali, z deseti procenty vzděláním. Zbytek do sto procent je na nás, co s tím uděláme.
Odpověď na test B/
Na prvním místě má být dům, to jsme My a my jsme nejdůležitější. Pokud někdo dům do testu nedal, tak buď se „nevidí“, nebo nechce vidět. Na druhém místě musí být v posloupnosti rodinného systému kůň, což je „partner-partnerka“. Jinak uteče, nikdo nechce být ve vtahu „páté kolo u vozu“. Kdo koně do testu nedal, partnera nechce, nebo „nebere“ jako rovnocenného partnera. Na třetím místě má být dítě, což je v testu kytka. Co se týká varianty „kytka“, mnoho lidí může tuto variantu zvolit ne jako potomka, ale jako „sebe, „zamrzlého v dětství“. Proto bylo možné u“ kytky“ (= dítěte) zvolit variantu „A“= to jsme my, ale jako že se chováme jako děti, kdo zvolil variantu „B“ = naše děti, i budoucí.
Někde v testu by měla být varianta „prase“, což znamená „peníze, seberealizace v pracovní oblasti“. Kdo prase do testu nedá, nechce pracovat, nechce peníze. Pak je ale nemůže mít. Anděl by být neměl, znamená to, že kdo chtěl v testu „Anděla“, žije ve snu.
Dobrou příležitostí je oslava narozenin, kterou považuji za důležitý rituál, kdy je dobré dětem připomínat, že jsou o rok starší, o rok odpovědnější a v osmnácti budou samostatné, nezávislé a měly by umět jít svojí cestou (kdy je nutné jim poskytnout jen bydlení a jídlo, než dostudují, pokud na to rodiče mají).
Ještě mne napadly tři testy. Tyto testy považuji za „mentální koučink“, protože nejenom já, tvrdím, že „všechno máme v hlavě“. A pokud nedám dotazy (testy) na „nevědomé úrovni“, nejsme schopni (ochotni) si „pravdu“ přiznat. A proto se doporučuji myslet pozitivně, protože mnoho lidí dokáže myšlenky zhmotňovat.
Test: a/ Jaké vás napadne písmeno-A, B, nebo C?
Nikdo neví, kdy tato situace skončí, všichni už vědí, že vir se chová nevyzpytatelně, ale bohužel, lidé také. Málo kdo dodržuje „stanovená pravidla“. A nemusí to být jen pravidla určené politiky, odborníky. Existuje přece „pud sebezáchovy“. A kdo jej nemá porušený, ten by se měl strachovat o život svůj a svých blízkých.
Test b/: Jaké vás napadne písmeno – A, B, nebo C?  
Je třeba si v této době obzvláště věnovat sobě, své rodině, svým blízkým, o to intenzivněji se zajímat o nové věci, více sportovat, více tvořit. Je třeba se radovat z toho, co máme, ne truchlit proto, co nemáme, či nemůžeme mít. Každý je strůjcem svého štěstí. A to můžeme mít i v této době, když si to připustíme, když to bude chtít. Nemůžeme mít něco, co nevíme, nebo co nechceme.
Test c/: Jaké vás napadne číslo z čísel 1,2 nebo 3?
Výsledek testu a/: A= máte porušený pud sebezáchovy, B=je to důvod k zamyšlení, C=nemáte porušený pud sebezáchovy
Výsledek testu b/: Na „nevědomé úrovni jsem se ptal, zda chcete žít s rovnocenným partnerem/partnerkou. A=Ne, B=Nevíte, C=ANO.
Výsledek testu c/: Na nevědomé úrovni jsem se ptal, zda jsou vaše představy na partnera reálné (zda chcete pro seznámení, a hlavně vztah něco udělat). A=Ne, B=Na půl, C=ANO

Každý člověk má své představy, jak by jeho život měl vypadat, jak být spokojený. Jenže se sny nemusí vždy splnit. Poté přichází pochyby, co bude dál. Malý test 1.: Jaké vás napadne číslo, když se ptám na vás?
Někomu se rozpadne vztah, někdo jiný není spokojen z hlediska kariéry, mnozí další řeší potíže se založením rodiny, jindy štěstí brzdí zdravotní potíže. Překážek, které mohou nastat při cestě za vysněnou budoucností, je celá řada.
„Přizpůsobení se změnám, které jsou nevyhnutelné, může být pro mnohé zdrcující. V prázdnotě, která takové chvíle provází, není snadné najít pozitivní myšlenky.
Odborníci nabízí čtyři strategie, které nám všem mohou pomoci přijmout jiný život, než jaký jsme si plánovali.
1.     Prvním krokem je, dovolit si truchlit nad nesplněnou budoucností
Výzkum na téma popíraného smutku zjistil, že pokud takové truchlení není zcela přijato, je pravděpodobné, že truchlící člověk nedostane podporu v těžké chvíli, což může mít následně vliv na jeho duševní zdraví.
2.     Neidealizujte životy jiných lidí
Lidé mívají tendence dávat na odiv jen hezké věci, s nimi se svěřují, ty nepříjemné neříkají.
Jeden z dřívějších výzkumů zjistil, že citová nerovnováha v takové situaci nás často vede k podceňování utrpení druhých, kvůli čemuž se pak sami často cítíme ještě více izolovaní a nespokojení s vlastním životem.
Uvědomění, že ne všichni mají všechno a jsou neustále šťastní, nám tak může, pochopit jejich problémy, ale i cítit se méně osamoceně ve svém životě
3.     Vychutnávejte a užívejte si drobnosti
Stejně jako je dobré podle odborníků dovolit si po určitou dobu truchlit, je stejně důležité dovolit si být i přes svou ztrátu šťastný. Šťastný může být jen ten, kdo se spokojí s tím, co má.
Výzkumy naznačují, že schopnost vychutnat si pozitivní zážitky, je spojena s větší celkovou pohodou. „Vychutnat si něco znamená být a žít v přítomnosti.
4.     Znovu se naučte hledat naplňující budoucnost a život
Spřádat plány na dokonalou budoucnost je pro mnohé naplňující aktivita, která už sama o sobě uspokojuje a dává životu smysl. Podle mé teorie je třeba plánovat budoucnost aspoň na 5 let. Kdo neví, co bude dělat zítra, má většinou problém s psychikou. Výsledek testu č. 1- na „nevědomé úrovni“ jsem se ptal, zda si plníte své sny a žijete podle svých představ. Sudé číslo v odpovědi znamená, že ANO.
Je dobré si uvědomit, že ani lidé, kteří dostanou vše, co chtějí, nejsou imunní vůči zklamání či lítosti, nemoci. A že i oni mají svá tajemství – věci, které se nepovedly.
 
Co dělají lidé z nejšťastnějších zemí na světě jinak.
 
Konkrétně Finsko má zavedené systémy, díky nimž jsou aspekty života méně stresující – vzdělávání je z velké části bezplatné, lidé mají dostatečně dlouhou dovolenou a vysoce kvalitní zdravotní péči.
1.Nelžou o svých emocích.
-Jsou otevřenější ohledně svých pravých emocí. Zatímco ve Spojených státech se na otázku „Jak se máš?“ nikdy nedočkáte negativní odpovědi, severské národy jsou daleko upřímnější.
„Emocionální upřímnost může být tím, co přispívá k celkovému štěstí. Některé studie dokonce potvrdily, že zadržování emocí může vést ke ztrátě sociálního propojení a je spojeno s předčasnou smrtí“.
2.Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem.
Odborníci se také shodují na tom, že například Finové vděčí za svůj zdravý duševní stav do velké míry přírodě.
3.V současné společnosti je hluboce zakořeněná touha rozvíjet se. Učení se novým věcem je důležité pro naše duševní zdraví“.
4.Pěstování koníčků navíc lidem pomáhá cítit se více naživu. Když se ohlédnete se za svým měsícem nebo rokem, čas se vám díky koníčkům prodlouží a vy budete mít pocit, že jste své dny využili.
5.Vysoká míra důvěry. Test č. 2.: Jaká písmena z možností A, B, C, D, E, vás napadnou, když se ptám na vás?
Tam, kde si lidé budují pevné mezilidské vazby, a investice do sociálních vztahů je často spojována se štěstím.
To potvrzuje i studie z roku 2021, podle které je osamělost považována za jeden z nejsilnějších negativních faktorů životní spokojenosti.
Výsledek testu č. 2. Na „nevědomé úrovni jsem se ptal, které body očíslované 1.až 5 splňujete. Místo čísel, jsou v odpovědi písmena (1.=A, 2.=B,3.=C,4.=D, 5.=D). Naopak úzké vztahy s ostatními jsou podle výzkumu nezbytné pro plnohodnotný život.
 

Testy

Test A:

1.Řekněte dvě, tři čísla, která vás napadnou, když se ptám na vás?   

2.Řekněte dvě, tři čísla, které vás napadnou, když se ptám na vašeho partnera?

3.Řekněte číslo, které vás napadne, když se ptám na vaše děti?

            (Od nejstaršího po nejmladší: 1. ………..……. 2. …….……….)

4.Řekněte číslo z čísel 0 až 10, které vás napadne, když se znova ptám na vás?

Test B:

Můžete se rozhodnout, co (kolik) z nabízených možností přijmete a pokud ano, tak v jakém pořadí je seřadíte?

Prase, kytka, dům, kůň, anděl, kráva. Můžete i nějaké možnosti chtít vícekrát.

 

Odpověď na test A

Otázky na „nevědomé úrovni „ na test:

č.1.: Jak se cítíte být starý /stará, jako kolika-letý/á se chováte.

č.2.: Jako kolika-letého vidíte svého partnera.

č.3.: Jak staré (mladé) vidíte své děti.

č.4.: Jak se dokážete být šťastní. Kdo odpověděl čísla 8 (80 %), 9 (90 %), 10 (100 %), tak ano.

Vysvětlení:

Č.1 a 2 by mělo být u dospělých od osmnácti výše, kdo řekl méně, chová se jako nedospělý (na tolik let, jaké číslo kdo řekl) - ve vztazích, v práci, ale patrně i v životě a není schopen využívat svých možností a schopností. Takový člověk je naivní a je snadným „terčem“ podvodníků.

Číslo v otázce č. 1 až 3 znamená, že na nevědomé úrovni řeknete věk, kdy se stalo něco zásadního, co člověka ovlivnilo, což je i důvod, proč jste zůstali „viset“ v onom věku.

Pokud jste odpověděli v otázce č.1 a 2, menší číslo než osmnáct (= hranice dospělosti), je dobré tento problém řešit s rodiči, protože tam dětství začalo, tam by mělo skončit. Bylo by dobré dát tento test rodičům, pokud žijí. Napsat na papír otázku: Mámo-táto, na nevědomé úrovni se vás ptám, jako kolika-letého /letou mne vidíte? Je nutné myslet na otázku napsanou na papíře ale vyslovit otázku jinou: Mámo /táto, jaké číslo vás napadne, když se ptám na sebe? Pokud řeknou menší číslo než osmnáct, tak je dobré jim sdělit, na co jste se ptali a říci rituální větu: Děkuji vám za svůj život, vždy vás budu ctít jako své rodiče, vždy budete mít místo v mém srdce, co jste pro mne nemohli nebo neuměli udělat, o to se postarám sám/sama, ale jsem dospělý/á a vy mne stále vidíte jako dítě. Od teď se na mne dívejte jako na dospělého /dospělou. A ideální je „rituálně“ oslavit znova osmnácté narozeniny.

U č. 4 byla otázka na nevědomé úrovni, jak jste schopní být šťastní. Odpověď 1 až 4 znamená že ne, odpověď č. 5 znamená „mezi ano a ne“, tedy ani ano, ani ne. Pokud jste řekli v odpovědi č. 6 a 7, je to na 60-70 %, tedy „trochu“ jste šťastní. Hodně šťastní umíte být, pokud jste odpověděli č. 8, 9, 10 a čím vyšší číslo, tím více.

Schopnost být šťastný je nám dána geneticky cca z padesáti procent, cca z dvaceti procent je dána prostředím, ve kterém jsme vyrůstali, z deseti procenty vzděláním. Zbytek do sto procent je na nás, co s tím uděláme.

 

Odpověď na test B

Na prvním místě má být dům, to jsme My a my jsme nejdůležitější. Na druhém místě musí být v posloupnosti rodinného systému kůň, to je „partner-partnerka“. Jinak uteče. Na třetím místě má být dítě, „jako vedlejší produkt dobrého vztahu z lásky“. Někde mezi tím by měla být varianta „prase“, což znamená „Peníze, seberealizace v pracovní oblasti“. Anděl by být neměl, znamená to, že kdo chtěl v testu „Anděla“, žije ve snu. Na posledním místě u dospělých, kteří mají svojí rodinu, je „Kráva“ = rodiče.

Co se týká varianty „kytka“, mnoho lidí může tuto variantu zvolit ne potomka, ale „sebe jako že se chováte jako dítě“ =„zamrzlého v dětství“. Proto bylo možné u“ kytky“ (= dítěte) zvolit variantu „A“= to jsme my jako že se chováme jako děti, „B“ = naše děti, naši potomci, C““= toužíme po narození nového potomka.

 

Občas se mne někdo zeptá na jednu otázku, na kterou nejde většinou jednoznačně odpovědět, protože vždy existuje více možností. Proto nerad odpovídám na jednu otázku.

Např. Zda udělám zkoušku ve škole (v práci atd.)?

Někdy je odpověď ano, jindy ne, ale pokud ne, tak to může mít více příčin a např. špatný čas nebo datum zkoušky. A stačí jít jindy a uděláte zkoušku. Nebo nejste dostatečně připraveni a když se lépe připravíte, uděláte jí. Všem dávám test, jako kola-letý/á se cítíte být. Tu dávám jako první. Pokud někdo řekne menší číslo než 18 = hranice dospělosti“, chová se „pudově“ a je mu jedno, zda má trvalý vztah, práci a například zda zkoušku udělá. Pokud „nedospělý/á“ „dopěje díky „uvědomění si“ této situace a třeba i díky rituálu zde popsaném, zkoušku udělá (najde práci, vztah), protože na zkoušku (hledání práce) půjde s větší odpovědností a „energií dospělého“, protože bude chtít.

Co je osud?

OSUD - Bylo již napsáno mnoho článků a knih o tom, co je to osud, zda existuje osud. I jedna moje kniha se jmenuje „Osud“, můžeme jej změnit? Již 30 let tvrdím, že je nám vše dáno“ cca ze 70 %-80 %, máme jen cca 20-30 % na to to změnit. Poslední vědecké studie říkají, že svobodnou vůli nemáme vůbec.

Wikipedie: Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověkasvěta a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura. Křesťanství staví na svobodné vůli, bez které by nebyl důvod, aby svět existoval (avšak někteří protestanté věří v předurčení). Pokud toto slovo někteří Bibličtí překladatelé používají, dal by se jeho význam připodobnit slovu úděl. Popisuje sled událostí, které měly patřičné vyústění.

Křesťanská teologie považuje Boha za nadpřirozenou sílu, která určuje a řídí život člověka. Příkladem je například křesťanský proud protestantismu a jeho učení predestinace.

Ve filosofii hraje osud význačnou roli ve stoicismu a zabývají se jím především filozofové Baruch SpinozaArthur Schopenhauer a Friedrich Nietzsche. Proti extrémnímu determinismu, tedy víře, že osud všechno určuje a omezuje tím svobodnou vůli člověka, se postavil především Immanuel Kant a význačný představitel německého idealismu Georg Wilhelm Friedrich Hegel.

Čím víc se dozvídáme o mozku, tím horší zprávy z toho pro lidskou hrdost plynou. Naše chování, naše pozornost, paměť i duševní výkon se dají změnit několika slovy. Anebo šálkem horkého nápoje. Pokusy s primingem dokázaly, jak křehký nástroj je mozek. 

Roku 2002 vznikla slavná studie, která chápe jako formu primingu i televizní vysílání. Její autor Jeffrey Johnson z Columbia University v ní shromáždil údaje za 17 let pozorování dětí. Zjistil, že čím více děti sledovaly v dětství televizi, tím násilnější sklony projevují v dospělosti. Zohlednil přitom i sociální prostředí a pohlaví

Již  Charles Robert Darwin, FRS (12. února 1809 – 19. dubna 1882) tvrdil, že svobodná vůle je blud.

S neurovědeckými experimenty přišel Benjamin Libet roku 1983. Mojí teorii potvrdil neurochirurg Benjamin Libet, který tvrdí, že díky dlouholetým výzkumům a množství experimentů přišel na to, že nemáme svobodnou vůli. V experimentech napojili dobrovolníky na EEG. Deset minut byli dobrovolníci výzkumu sledováni, během této doby mohli kdykoliv hnout prstem. Účastníci experimentů si byli vědomi chuti pohnout prstem téměř současně s tím, co pohyb provedli. Ale záznamy EEG ukázali, že necelou sekundu před tímto pohybem (uvědoměním si pohybu), se v mozku odehrál tzv. „potenciál připravenosti“, kdy mozek vydal rozkaz k pohnutí prstem.

Neurologický průzkum dokázal, že žádná svobodná vůle není a neuvědomované procesy v mozku rozhodnou, že se něco bude dít dávno před tím, než si to sami uvědomíme. Svobodná vůle, jak se v tomto experimentu dokázalo, je pouhou racionalizací, tedy zpětným vysvětlením událostí, jež se dějí bez naší kontroly. Podle Benjamina Libeta máme do padesáti milisekund před samotným učiněním „akce“ čas tuto načatou akci přerušit.

I pro výše popsané jsem stále přesvědčen, že máme šanci „osud“ zlomit. Ale jde to jen v určitý čas, za určitých podmínek. Vše jsem popsal v knize „Osud“. Je nutné se uvést do nižší hladiny vědomí, což je ideální v poledne. Podle svých dlouholetých zkušeností jsem přesvědčen, že „vymazat starý nevhodný program“ z podvědomí a „vložit nový program“, který si sami přejeme, lze jen v poledne (středoevropského letního času). Ideální prostředí jsou chrámy, či kostely a to proto, že většinou byly postaveny na „pozitivní zóně“. To má svoje opodstatnění. Důvodem je, aby se „tam“ lidé cítili dobře a chtěli se vracet.

Další podmínkou je, abychom „v nižší hladině vědomí“ opakovali minimálně dvanáctkrát to, co chceme „zhmotnit. Další podmínkou je, že „rituál“ musíme opakovat dvanáct dní, ale ne každý den, ale tři až sedm dní po sobě. Kdo nemá čas v týdnu, může „rituál“ provádět dvanáct sobot, nebo dvanáct nedělí. Je to dle mého názoru proto, abychom „myšlenku-program“, stačili „zažít-uložit do podvědomí“, ale nesmí se „přetrhnout kontinuita vkládání či vymazávání programu“, což by se stalo za osm dní.

A to je celé, jednoduché, jen to vyzkoušet.  Problém je, že nejde opakovat věty „zhmotňování“ odříkat jako básničku, ale je nutné celý proces prožít s tím, že to opravdu tak chceme. Proto jsem celý proces nazval „rituálem“, který jsem předváděl v tzv. Rodinných konstelacích.

Mluvím o svých zkušenostech a mně se vždy podařilo co jsem chtěl a to tímto způsobem. V konstelacích se to patrně také dařilo dobře, aspoň to říkali účastníci mých konstelací a proto se vraceli. Tam bylo možné využít „davové psychózy“ a opakovat rituální věty s těmi, kterých se to týkalo a jímž se takto s jejich souhlasem „vymazával starý nevhodný program s vkládal nový“. Ale právě při těchto rituálech jsem si uvědomil odpovědnost toho, kdo konstelace vede a už jsem dál nechtěl sdílet problémy lidí, kterým se konstelace prováděly. Proto jsem s tím skončil a jsem přesvědčen, že jsem se dostal do určitého bodu, kdy jsem si řekl, že mi to „za to„ nestojí. Navíc za mnou chodilo stále více lidí, které konstelace, které byly vedeny špatně, poškodily a chtěli, abych chyby původních „terapeutů“ napravoval. Od té doby jsem přesvědčen, že by tyto praktiky měli provádět zkušení psychologové.

Všem přeji hodně štěstí.

Jak se zbavit závislosti?

Denně se setkávám se závislostí. Podle mého názoru je závislost jen jedna a má různé formy, které se projeví podle dispozic jednotlivce. Je jasné, že dítě je závislé na svých rodicích, protože není schopno samo zabezpečit pud zachování života-jídlo, bydlení. Tady začíná závislost a je na nás, rodičích, jak umíme „osvobodit“ své potomky od závislosti tím, že jim umožníme péčí a vzděláním zbavit se závislosti na nás. Z mých zkušeností vzniká další závislost pro nedostatek citu, a to buď ze strany matky, ale i otce, případně obou. Je třeba si uvědomit, že jsme lidé, kteří mají cit dán „do vínku“ při narození a proto jsme závislí citově na svých rodičích. Problém se začíná projevovat nenápadně, např. tím, že si dítě cucá palec, či vyžaduje dudlíka a může to v dospělosti končit citovou závislostí na partnerovi, pokud nedostaneme dostatek citu od rodičů. 

Vypozoroval jsem, co se může v takovém případě stát. Buď hledáme partnera, od kterého vyžadujeme neúměrně mnoho citu, protože náš citový život nebyl v dětství naplněn. Nebo naopak-nestojíme o cit a chováme se citově chladně. V tomto případě hrozí závislost na sexu. Tady je nutné rozlišovat, zda jde o závislost na sexu, nebo zda náhodou sexem nekompenzujeme stres.

     Pokud dítěti neposkytneme péči a neumožníme mu vzdělání, zůstává závislé na nás a potom se může závislost (neschopnost se o sebe postarat) projevit i další závislostí, třeba na hráčství, alkoholu, cigaretách, grogách, sexu, utrácení, majetku, partnerovi, atd.

     Je-li závislost kombinovaná s porušeným pudem sebezáchovy, jde o další problém, zejména psychický. Ten vzniká podle mé teorie nechtěným těhotenstvím, případně stačí z jedné strany rodičů a dokonce stačí, když si jeden z rodičů přeje opačné pohlaví, než se má narodit. V těchto případech mnohdy se projeví závislost na drogách, alkoholu, kouření, tedy je zde prvek sebezničení. V těchto případech je jasné, že lidé s touto závislostí chtějí zemřít na nevědomé úrovni, která je podle mne silnější než vědomá úroveň a touto „nevědomou“ silou jsme „ovládáni“. Je jen rozlišena „tvrdost“ našeho rozhodnutí, jakým způsobem (zda na ztvrdnutí jater u alkoholiků, či rakovinu u kuřáků, nebo rozklad celého organismu od drog) a zda dříve či později.

     Závislost má většinou kořeny v rodinném systému a proto je obtížné se jí zbavit.

     Hlavním úkolem rodičů je umožnit potomkům vzdělání, při kterém by se dokázali seberealizovat a být nezávislí. Dalším důležitým úkolem je umožnit dětem dospět a přijmout odpovědnost za svůj život. Pokud rodiče své již dospělé děti vidí stále jako malé a také se tak k nim chovají, neumožní jim dospět. Mnohdy proto, že sami jsou nedospělí, proto jsem popsal test a následně „rituál dospělosti“, jak dospět“, jak změnit „program v podvědomí“. Test je v závěru článku včas

 

     Proto považuji za důležité oslavovat s dětmi jejich narozeniny a pojmout oslavu jako rituál, při kterém se dětem má připomínat, že jsou o rok starší a tím odpovědnější a až budou oslavovat dospělost=osmnácté narozeniny, budou dospělé, soběstačné, nezávislé! Samozřejmě pokud studují, tak do jejich dvaceti šesti let jsme povinni je živit a zajistit bydlení, ale už nemáme právo zasahovat do jejich života. Děti se v zásadě podle mých zkušeností vychovávají do cca osmi let, do patnácti let se dá ještě něco „korigovat“ ale potom už se nedá dělat nic.

     Další důvod je stále rychlejší „tep doby“ s „pře technizací“, který mnoho jedinců nezvládá. Mnoho vlivů má počasí a atmosférické vlivy. Už po roce 1990 jsem tvrdil, že mnoho lidí nezvládne tak rychlý přechod od socialismu do ranného kapitalismu, většina lidí se přizpůsobí až do třiceti let, jak je vidět, ani to pro mnohé nestačilo.  Proto tvrdím, že je nutné nejdříve pojmenovat problém-najít prapůvodní příčinu, potom se dá odstranit důsledek. Závislost může být větší, či menší. Je závislost, od které si můžeme pomoci sami a je závislost, které se již zbavit nelze a je třeba aby už někdo pomohl. Je to proto, že „programů v podvědomí“ je velice obtížné se zbavit. Důvody jsem popsal v článku „Osud“.

      Podle mé teorie je závislost součástí třeba i duševní poruchy. To vysvětluje, proč si lidé závislí, zejména s porušeným pudem sebezáchovy zkracují život a proč většina z nich nechce pomoci. Vysvětluje to i bezohlednost kuřáků vůči nekuřákům, je jim divné, proč nekuřáci nechtějí zemřít dříve, protože každá skupina žije „v jiném světě“.  Tím se ukazuje, že jsou hned k řešení více problémů najednou.

     Jsem přesvědčen, že jednou z metod léčby je skupinová terapie – Rodinné konstelace v kombinaci s odbornou léčbou. Konstelací je možné odhalit příčinu a tím „donutit“ závislého člověka, aby si svůj problém uvědomil, uviděl i příčinu a možný důsledek. To si nikdo ze závislých neuvědomuje pro duševní poruchu.  Proto jsem přesvědčen, že by účinnost těchto terapií např. u problémových dětí v diagnostických ústavech, či u potrestaných ve věznicích byla vysoká. Předpokládám, že 70 % delikventů by se mohlo „napravit“.

 

     Je obtížné se závislosti zbavit, je to obdobné, jako zbavit se „programu v podvědomí“. Závislost je potlačený pocit vědomí. Člověk potřebuje, aby mu bylo dobře, z čehož se stává posedlost a závislost. Usilování závislého zhoršuje agonie abstinence a abstinence je spojena s utrpením. Aby se člověk stal závislým, tak podle jednoho dokumentu se informace „závislosti“ musí dostat do části mozku-Prefrontal cortex, což je sídlo úsudku a rozhodování.

     Podle mých zkušeností je třeba ke zbavení se závislosti „vymazat informaci závislosti“ z mozku, dalo by se říci „resetovat mozek“. To tvrdí i odborníci a jsou přesvědčeni, že resetovat mozek jde užitím Serotoninu 2a. Na jedné klinice v Mexiku zbavují závislé na nikotinu užitím Psilocybinu a závislosti na drogách užitím Ibogainu. Samozřejmě pod dohledem lékaře.

 

Tvrdím cca 30 let, že nás ovládá naše podvědomí (nevědomí), které je silnější než to, co si říkáme. Mojí teorii potvrdil neurochirurg Benjamin Libet, který tvrdí, že díky dlouholetým výzkumům a množství experimentů přišel na to, že nemáme svobodnou vůli. V experimentech napojili dobrovolníky na EEG. Deset minut byli dobrovolníci výzkumu sledováni, během této doby mohli kdykoliv hnout prstem. Účastníci experimentů si byli vědomi chuti pohnout prstem téměř současně s tím, co pohyb provedli. Ale záznamy EEG ukázali, že necelou sekundu před tímto pohybem (uvědoměním si pohybu), se v mozku odehrál tzv. „potenciál připravenosti“, kdy mozek vydal rozkaz k pohnutí prstem.

     Neurologický průzkum dokázal, že žádná svobodná vůle není a neuvědomované procesy v mozku rozhodnou, že se něco bude dít dávno před tím, než si to sami uvědomíme. Svobodná vůle, jak se v tomto experimentu dokázalo, je pouhou racionalizací, tedy zpětným vysvětlením událostí, jež se dějí bez naší kontroly. Podle Benjamina Libeta máme do padesáti milisekund před samotným učiněním „akce“ čas tuto načatou akci přerušit.

     Pro zbavení se závislosti je třeba „resetovat mozek“, což jde asi více způsoby, některé připomenu. Jedna z možností je hypnóza, ale to by muselo být provedeno lékařem, kterému věříte. Může pomoci skupinová terapie „Rodinné konstelace, ovšem podmínkou je, že to provádí dobrý terapeut. Špatný, kterých je 80 % může více pokazit.

     Nejbezpečnější je meditovat každý sám, ve vhodném prostředí, kde jsme schopni se uvést „do nižší hladiny vědomí“. Musí to být ve správném čase (12.00 zimního času, 13.00 letního času), opakovat to, co chceme změnit 12x, cca 12 dní, ale tři až sedm dní po sobě. A hlavně, na vhodném místě (např. chrám, kostel, les atd.). Já pro sebe našel jako vhodný prostor Týnský chrám na Staroměstském náměstí. Ale nejde si rituální věty opakovat jako básničku, je třeba opravdu chtít změnu a dát do rituálu maximální množství energie. Většina lidí je pohodlných nejraději by, aby to někdo udělal za ně. Ale to je nebezpečné a mnohdy kontraverzní (viz hypnóza).

     Další bezpečná možnost je masírovat horní část malíčku levé ruky-viz obr. V příloze, ve 12.00 zimního času, 13.00 letního času, 5 minut, každý den, cca 3 týdny. A při této masáži opakovat mnou doporučené „rituální věty“ na změnu, kterou chceme „program v podvědomí“ změnit, v tomto případě věty na zbavení se závislosti – 12x 12 dní, tři až sedm dní po sobě.

     Psilobycin je látka, kterou zkouší jedna klinika v Mexiku, na zbavení se závislosti na kouření. Jedná se o psychedelickou aromatickou heterocyklickou organickou sloučeninu, obsaženou např. v Lysohlávce.

     Asi bezpečnější je pod dohledem lékaře a zkoušet v homeopatické verzi, ředění 30CH, 3 granule, užívat 2x denně, ve 12.00 a 0.00, 8 dní.

     Ibogain zase zkouší na zbavení se závislosti na drogách. Jde o substanci ze stromu Iboga, který roste v jižní Africe. Ibogain je substancí, která dokáže zamezit akutním abstinenčním příznakům u lidí závislých na opiátech, kokainu, alkoholu. V 60. letech 20.století došlo k objevu, že Ibogain odbourává závislost na heroinu.

     Kdo pod dohledem lékaře chce zkusit homeopatickou verzi, tak mne napadlo ředění 30CH, 3 granule, 3x denně, a to v 0.00, 8.00, ve 16.00, 8 dní.

 

     Test dospělosti: Jaká vás napadnou tři čísla, když se ptám na vás? Jaká tři čísla vás napadnou, když se ptám na partnera či partnerku a jaká tři čísla vás napadnou, když se ptám na vaše děti?

 

     Odpověď třeba na zadní stranu: Na “nevědomé úrovni jsem se ptal, jako kolika letý/letá se chováte, případně cítíte být, první číslo „ve vztazích“, druhé v „pracovní oblasti“, třetí číslo v „životě“.

Další otázka byla, jako kolika letého /letou vidíte svého partnera/partnerku a třetí, jako kolika leté vidíte své děti.

 

Návod na uzdravení - na udržení zdraví

Z knihy "Jak se dožít 140 let"

Protože jsem se zmínil v této knize o akupresurách, v příloze je obrázek pro ty, kteří by tuto moji metodu sebe uzdravování chtějí vyzkoušet. Pokud se někdo chce dožít vysokého věku, musí mít dostatek energie a biologicky účinných látek. Protože stres je „všudypřítomný“, přišel jsem na to už před třiceti lety, že se stresem náš organismus „zablokuje“ pro přijímání energie, vitamínů a minerálů. V takovém případě je organismus nepřijímá, i když se užíváme. Přirovnávám organismus k nádobě. Pokud je nádoba plná vody, je to jako lidské tělo plné energie. Pokud jsme stresem, nemocí atd., „zablokovaní“ pro přijímání energie, pomyslná nádoba, dříve plná vody, se naplní vodou jen do poloviny a tím se onen pomyslný „energetický roztok“ může nasytit rovněž jen do poloviny. A to je problém, který jsem odhalil. A na „odblokování“ organismu bychom přirozeným způsobem čekali cca 3 roky, pokud bychom ty tři roky žili v naprosté pohodě. Ale to v dnešní době není možné. Proto jsem před třiceti tety „objevil“ níže popsané akupresury, kterými „mechanicky organismus otevřeme“ pro přijímání energií, tím i vitamínů a minerálů. A to je celý princip „mé alternativní léčby“.

Proto doporučuji „mé akupresury“, aspoň tu první opakovat jednou až dvakrát týdně 20-25 minut.

Za ukázkou, jak akupresury provádět je tabulka, ve které při konzultacích vyplňuji svým klientům, co jim chybí. Co se stále opakuje je podrobně v brožurce na mých stránkách.

Jako první postup doporučuji odblokování akupresurami. První akupresuru 17 až 25 minut, druhou a třetí někdo vám 17 až 25 minut, ale již v určitém čase a to mezi 16.00 až 18.00.

Pokud nikoho nemáte na provedení akupresur č. 2. a 3., je možné tu první opakovat dvakrát týdně cca 2-3 týdny.

Akupresuru č. 1. Doporučuji opakovat jednou týdně 25 minut, číslo dvě a tři jednou za dva až tři měsíce 25 minut. Po první akupresuře lze odblokovat páteř, protože podle mé teorie lze odblokovat páteř až když je „rovnováha mezi pravou a levou stranou těla. Poté doporučuji až 3 masáže (případně chiropraxi) 3-7 dní po sobě, potom pravidelně jednou za měsíc až šest měsíců. Kdo má naraženou kostrč, doporučuji rovněž pravidelné odblokování reflexní masáží ve výše uvedeném intervalu.

Dále doporučuji pravidelné užívání vitamínů a minerálů, které podle mých dlouhodobých zkušeností chybí většině populace, protože je již v dnešní době není organismus většiny lidí schopen přijímat ze stravy, a nemáme tak pestrou stravu, kterou by náš organismus potřeboval.

Jsou to nejčastěji:

Vitamíny řady „B“, C-500mg, rutin, křemík, hořčík, vápník + c, železo, fosfor, zinek, selen, jod, koenzym Q10 20 - 30mg + E, beta-glukany.

Vše je dobré užívat v denních doporučených dávkách. Doporučuji užívat jeden až tři měsíce denně, potom 2 až 3x týdně trvale, zimu a jaro třeba denně.

K celkovému léčebnému procesu je vhodná sada bylin na zbavení se virů, které doporučuji užívat prvně 5 týdnů, potom dvakrát ročně cca sedm až čtrnáct dní preventivně.

Je to rakytník + šalvěj + zlatobýl. Lepší jsou extrakty, cena všech tří je cca 360,-Kč. Byliny zalít vodou o maximální teplotě 70 °C, doporučuji louhovat 35 minut, užívat 1/3 až ½ l denně.

Další sada bylin je na vyčištění trávicí soustavy – kopřiva + heřmánek + třezalka, kterou doporučuji začít užívat po14 dní pauzy po užívání čajů na zbavení se virů. Doporučuji ráno na lačno cca půl litru denně. Byliny kopřiva a třezalka snesou teplotu vody 70 °C, ale heřmánek jen 50 °C, proto se musí louhovat zvlášť cca hodinu.

Na závěr celého léčebného procesu je dobré se zbavit drobných infekcí, které má většina populace, protože např. zbytková borelióza, nebo v latentní formě chlamydie se nemusí objevit ve vyšetření z krve, přesto mohou v organismu být. Jedna z možností je přírodní antibiotikum-oregano. To doporučuji jako jednu z mála bylin) užívat dlouhodobě, muži cca 3 měsíce, ženy cca 2 měsíce, dále preventivně. Na boreliózu zkouším bylinu Štětku lesní. Na Helicobakter je dobré vyzkoušet čaj Vilcacora (většina bylin snese teplotu vody maximálně 70 stupňů teplou. Na jaře jde vyzkoušet jíst (omytou pampelišku – květ i stonek) sedm dní 7 pampelišek denně. 2x opakovat po třech měsících.

Zajímavý poznatek, o kterém stojí za to se zmínit, mám ze skupinových terapií – Rodinné konstelace. Už jsem se v příbězích z poradny zmínil o případu, kdy patnáctiletého chlapce, který z neznámých důvodů ve dvanácti letech zastavil jeho růst. Z lékařského pohledu byl zdráv. Při skupinové terapii jsem přišel na to, že příčinou byl těžký úraz a šok. Řekl jsem mu, ať si zkusí vzpomenout, co se mu tehdy stalo. Najednou si vzpomněl, že jej na chodníku porazilo auto. To způsobilo, že se oddělilo hmotné tělo od jeho „duše“.

Lidí „bez duše“ je víc, koho se to týká připadá jeho okolí, jako „tělo bez duše“. Takoví lidé jsou schopni přejit ulici a nerozhlédnout se. V konstelacích se potvrdila moje teorie (Kniha O životě a smrti), že „duše“ je sestavena ze tří (čtyř) částí. Pokud zažijeme velký stres, může se stát, že jedna „část duše“ ser od našeho těla oddělí“. To je stav, který jsem výše popsal. V konstelaci se ukázalo, že pokud takový člověk zažije další velký stres (první například, že přijde o práci, druhý, když je na „dně“ a partner/ka řekne, že vztah končí, může se stát, že i další „část duše“ organismus opustí. Takový stav se v konstelacích ukázal u „bezdomovců“. V takovém případě si jedinec takto „postižený“ už není schopen pomoci sám, ale je nutná pomoc více přátel.

Na závěr celého léčebného procesu je dobré se zbavit infekcí, protože např. zbytková borelióza, nebo v latentní formě chlamydie se nemusí objevit ve vyšetření z krve, přesto mohou v organismu být. Jedna z možností je přírodní antibiotikum-oregano. To doporučuji jako jednu z mála bylin) užívat dlouhodobě, muži cca 3 měsíce, ženy cca 2 měsíce, dále preventivně. Na boreliózu zkouším bylinu štětku lesní.

„Duše je nehmotný, neprokazatelný aspekt, o kterém všichni mluví, ale nikdo jej nedokázal. Říká se, že ve zdravém těle zdravý duch. V této knize jsem se proto o „DUŠI“ nezmínil. Ale v závěru této knihy chci popsat pár zkušeností.

Dvanáctiletému chlapci, který přišel s matkou na skupinovou terapii. „Rodinné konstelace“ řešit problém růstu, jsem poradil, aby se „pomyslně“ vrátil na místo havárie a popsal, co tam vidí. Najednou řekl, že svojí „duši“, jak tam sedí na chodníku, kde ho auto porazilo. Tak jsem mu poradil, aby vyzval svojí „duši“ k návratu do svého těla. A až bude tady v domě, kde děláme „konstelaci“, až řekne. Najednou řekl, že je jeho „duše“ vedle něho. Chlapci jsem řekl, ať po mně opakuje větu: „Duše moje, přijímám tě jako součást svého těla, vezmu si tě a už se tě nikdy nepustím, protože vím, že bez tebe nejsem v realitě života a vím, že pro mne není dobré, abych na konci života zjistil, že jsem prosnil celý život.

Za půl roku mi matka volala, že po tomto „rituálu“ začal syn opět růst.

Že není dobré vzdávat předem snahy o změnu je patrné z jedné mé zkušenosti:

O životě dítěte rozhodl věštec, ne lékaři

18.05.2011

 

Za zásah nadpřirozených sil, božskou pomoc nebo dokonce zázrak mohou považovat uzdravení své nyní více než roční dcery Šárky rodiče z Brna. Dítě se narodilo předčasně a od narození bylo v kómatu. Po několika dnech lékaři rodičům sdělili, že mozek dítěte je nenávratně poškozen, je „mrtvý“ a navrhli odpojení od přístrojů.

Tehdy zasáhl možná samotný osud anebo zoufalá snaha rodiny pokusit se dítě zachránit jakýmkoliv způsobem. Babička Šárky kontaktovala Stanley Bradleyho s dotazem, jestli je ještě šance, že by se její vnučka mohla uzdravit.

 

„Šárka se narodila předčasně v 27. týdnu těhotenství 27. prosince císařským řezem. Nevíme, co se během porodu stalo, dítě však muselo být kříšené a lékaři nepředpokládali, že to vůbec přežije,“ vypráví o nešťastné události babička malé Šárky. Miminko mělo po narození velmi nízkou porodní váhu, 1,15 kg, bylo nedovyvinuté a velmi křehké.

Lékaři rodičům sdělili, že sice přežívá, ale jeho pohyby jsou pouze vegetativní a mozek je zřejmě mrtvý. Navrhovali proto odpojení od přístrojů. „Dcera ji ale nechtěla nechat zemřít, pořád doufala, že se její stav zlepší. Druhý týden v lednu jsem si najednou vzpomněla na pana Stanley Bradleye, že jsem s ním před lety mluvila a že by mohl říct, jestli je nějaká naděje.“

Lékaři chtěli dítě odpojit, věštec byl proti.

Věštec se ihned do případu miminka v kómatu angažoval. Nechal si poslat fotku holčičky z inkubátoru a sdělil rodičům, že při porodu musela být nešetrným zacházením zablokovaná krční páteř a že je mozek vyživován. Ihned začal na dálku „mentálně“ rovnat krční páteř.

Poradil rodičům akupresurní body, které měli miminku pravidelně masírovat“. Po těchto zásazích začalo dítě po třech dnech reagovat na podněty a postupně se probralo z kómatu.

Pan Bradley doporučil rodičům kamaráda „lékaře“, od kterého se pan Bradley „učil mentálně páteř odblokovávat“. Rodina se s ním spojila, a i on na malou Šárku pravidelně „mentálně“ působil.

Za tři dny začala holčička konečně sama dýchat a krátce poté, 19. ledna, byla převezena do dětské nemocnice, kde musela podstoupit dvě operace. Ty však už snášela velmi dobře i díky péči a lidskému přístupu zdejších lékařů. Kvůli krvácení do mozku se u ní vyvinul obstrukční hydrocefalus, takže jí lékaři na neurochirurgii zavedli nejdříve port na ruční odsávání a později VP shunt na odvod mozkomíšního moku. 19. března byla propuštěna domů. Tehdy vážila jen 2,4 kg, byla však v poměrně dobrém stavu, ačkoliv si lékaři nebyli jistí, zda nebude trvale postižená, dokonce to ošetřující lékařka matce dost nešetrně sdělila.

„Působení na dálku“ trvalo do doby, než byla Šárka propuštěna z nemocnice.

Nyní je to už více než devět let a Šárka je v pořádku, chodí do ZŠ.

Dodnes považují rodiče i Šárčina babička její uzdravení za zázrak. „Lékaři nám nedávali žádnou naději. Od začátku říkali, že se buď z kómatu vůbec neprobere, anebo bude těžce postižená. Pan Bradley s tím nesouhlasil a tvrdil, že „dokud člověk žije, je třeba dělat vše pro to, aby žil dál a lépe“.

Pan Bradley je přesvědčen, že za nemoci mozku, psychické nemoci, ADHD, mozkové obrny, a další nemoci mozku a psychiky, mohou z velké části blokády v organismu a páteři, kombinované s infekcemi, viry. Je přesvědčen, že naše tělo i naše orgány mají úžasnou schopnost regenerace, k tomu však potřebují energii a biologicky účinné látky. Proto je třeba bloky, které příjmu brání, najít a odstranit,“ sdělil věštec. K tomu pomáhají „mé akupresury“, které jsem objevil již po r. 1990.

Působit se dá dokonce i na ještě nenarozené děti.

V době, kdy věštec vystupoval v maďarské televizi, setkal se se ženou ve čtvrtém měsíci těhotenství, které byl diagnostikován Downův syndrom, byl doporučen potrat.

Uzdravit lze i ještě nenarozené dítě.

Pan Bradley se setkal s těhotnou matkou i jejím partnerem. Řekl těhotné paní, že počaté dítě podle jeho názoru není chtěné, že měl podezření, že díky stresu matky má plod v oblasti hlavy sraženinu a že jeho otec dělá matce problémy, pro které se s ním chce rozejít. Potvrdila, že partner je gambler a že se zpočátku na miminko těšila, ale kvůli stresu z toho všeho ji to nějak přešlo.

Pan Bradley doporučil matce, ať s potratem ještě chvíli počká, že zkusí dítěti „mentálně“ odblokovat krční páteř, doporučil matce „jeho akupresury“ a byl přesvědčen, že výsledky by měly být dobré do dvou měsíců. Po měsíci se ozvala, že ji gynekolog vyšetřil a že se vše zdá být v pořádku.“

Všichni netrpělivě čekali na to, jaký bude zdravotní stav dítěte po narození. Maďarská televize pak odvysílala celý šťastný příběh a uspořádala oslavu. Miminko bylo úplně v pořádku. Ne všechny příběhy však už mají svůj šťastný konec.

Dalším z mnoha vyléčených byl pacient s roztroušenou sklerózou z Rokycan. Po roce léčení alternativními způsoby, které mu pan Bradley navrhl (užívání vitamínů a minerálů, akupresury a odblokování páteře), mu sebrali důchod a že musí do práce, protože je zdravý. Tento dobrý stav trvá už 10 let.

Jeden lékař, neurochirurg ze Švýcarska, upadl jednoho dne do kómatu. Mluvil o tom v dokumentu z r. 2012. A příčinou byla meningitida, kterou vyvolala infekce, o které nevěděl, E coli!

Proto tvrdím, že vše souvisí se vším a vždy je třeba na vše hledět v souvislostech. Proto tvrdím, že vždy je třeba najít příčinu, jinak se nedá s trvalým efektem odstranit důsledek. E coli je běžná infekce, která může být z vody, ze syrového masa, doneseného z řeznictví.

Pět jsem se léčil na deprese (samozřejmě přírodnímu produkty (Griffonia za 5 euro) a nakonec se jako příčina ukázal ledvinový kámen! Po kolice v r. 2019 jsem skončil v nemocnici a příčinou byl ledvinový kámen velký 7 mm. Po vyjmutí okamžitě, ten den, skončily deprese a tlak, který byl kolísavý, se okamžitě srovnal.

 

S psychikou souvisí mnoho věcí, například i to, jestli se staráme o to, co si o nás myslí ostatní.

Proces srovnávání se s ostatními patří mezi nejdestruktivnější mechanismy, které poškozují naši sebedůvěru i víru v osobní schopnosti. Tento problém často vzniká v dětství, kdy rodiče chtěli potomky motivovat k lepším výkonům právě srovnáváním s ostatními, ať už se jednalo o známky, či výsledky v jiných oblastech. Pro koho je důležitý názor druhých, ten vlastně žije jejich život a ne svůj.

Před mnoha lety jsem říkal, že problém dožití se vysokého věku nebude problém fyzického těla, ale psychiky a infekcí. Viz další dokument z internetu:

Světová zdravotnická organizace zveřejnila seznam 12 bakterií, které svou odolností nyní zosobňují hrozbu lidstvu

Zdroj: http://blisty.cz/art/85902.html#sthash.kzDVPVYh.dpuf

  1. 2. 2017

Zdravotničtí experti varují, že vzniklá odolnost bakterií vůči antibiotikům je větší hrozbou lidstvu než rakovina. Pokud antibiotika přijdou o svou efektivitu, začne být zřejmě nebezpečné provádět klíčové lékařské operace. Už nyní umírá ročně asi 700 000 lidí v důsledku infekcí od bakterií, odolných vůči antibiotikům, a pokud svět nepodnikne razantní akce, kolem roku 2050 budou bakterie zabíjet ročně 10 milionů lidí. 

Zveřejněný seznam je důležitý, protože má nasměrovat výzkum k vytváření nových antibiotik. 

Světová zdravotnická organizace upozorňuje, že těchto 12 bakterií má vrozené vlastnosti nacházet nové způsoby, jak se bránit antibiotikům, a dokáží předávat genetický materiál, který umožňuje dalším bakteriím získat vůči antibiotikům imunitu.

Nejnebezpečnější jsou v nemocnicích bakterie odolné vůči většině antibiotik, například MRSA. Problém je, že bakterie a viry mutují a budou stále. Podle mne „nový koronavir“ je zmutovaná infekce, na kterou když někdo zemře, je více problémů najednou. Jde většinou o kombinaci virů, infekcí (chlamydie má podle dostupných pramenů snad každý). A jak je možné, že na chlamydie není dosud lék, když jsou známy už cca 70 let? Proto nezbylo nic jiného, než hledat „alternativu“, což je užívání Oregana u určitých intervalech. Stejně tak Helicobakter, na to je možné zkoušet čaj Vilcacora a jíst 7 dní 7 pampelišek. Na Boreliozu jsou vyzkoušel užívání byliny „Štětky lesní“, a tak by se dalo pokračovat. Ale vždy je nutné mít organismus podle mé teorie, „odblokovaný“ pro příjem energie, vitamínů a minerálů.

Dvanáct nejnebezpečnějších bakterií je zde: 
Pseudomonas aeruginosa, Enterobacteriaceae , Acinetobacter baumannii, Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus 
Helicobacter pylori, několik druhů Campylobacteru, Salmonellae 
Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, několik druhů Shigelly

 

AKUPRESURY:

Mnou doporučené akupresury, které jsem objevil před třiceti lety. Přesvědčil jsem se, že „mými akupresurami“ lze „otevřít organismus „zablokovaný stresem“, pro přijímání energií, vitamínů a minerálů. Přesvědčil jsem se, že když po akupresurách organismus začne „fungovat na plno“, tím se podpoří imunitní systém a ten si poradí sám i s nemocemi, které jinak nemusí být léčitelné. Protože stres je „všudypřítomný, je nutné akupresury (aspoň č. 1., opakovat jednou až dvakrát týdně.

Za tabulkou akupresur je tabulka vitamínů a minerálů, kterou vyplňuji „alternativním způsobem, automatickou kresbou“, svým klientům.