Stále koronavir? Asi už jsou důležitější věci?

Stále koronavir? Asi už jsou důležitější věci? A co bude dál, je jen na nás.

Ale už konečně začíná převládat „strach z hladu“, než ze samotné infekce. Občas někdo nadává na vládu, jako by vir zanesla do Česka. Je to třeba brát „jako osud“, dnes už je jedno, jak to vzniklo. Je nutné to brát jako fakt, že „to tu je“, stejně jako jiné problémy – viz níže uvedené, které jsou najednou „v pozadí“ něčeho nového. Už Dr. Bert Hellinger, německý psychoterapeut říkal, že „vše nové má přednost před starým“.

Pro reálné zhodnocení situace je třeba sledovat seriózní média a dělat si každý sám svůj úsudek. Aby mne nemohl někdo napadnout ze šíření poplašné zprávy, či šíření nepravdy, uvádím zdroje informací. Ale stejně je třeba si o všem udělat svůj úsudek.

Podle mé „křišťálové koule 35% populace vytváří a šíří lži. Dnes lze věřit maximálně 20 % informací.

Ve své věštbě v únoru jsem předpověděl, že na koronavirus zemře „pár lidí“, řekl jsem tři. Nechtěl jsem šířit paniku, mým úmyslem bylo uklidnit ty, kteří vyli vystrašení. Dnes už se ví že ti, co podlehli infekci, podlehli na nemoci, které už měli v době nakažení virem. Infekce jejich smrt jen urychlila. Problém je, že koronavirus je nová infekce a nikdo neví, co se z toho kdy případnou mutací vyvine. Ale protože to nevíme ani u jiných, již známých infekcí, je to jedno, protože my to nevyřešíme. Jediné, co můžeme udělat je posilovat svůj imunitní systém. A dnes snad už většina lidí ví, jak. Pokud někdo neví, může zkusit mé doporučení v kapitole: „Jak žít dlouho ve zdraví“. Rada je zadarmo a vyzkoušená.

Když pan Profesor Dr. Prymula řekl, že v polovině dubna bude cca 15 tisíc nakažených, řekl jsem, že to tak „horké“ nevidím, že jich bude polovina, cca 8000 a pokud by lidé dodržovali doporučení vlády, mohla by jich být ještě polovina. To se vyplnilo. Ale stále se říká a píše, že v souvislosti s koronavirem zemřelo tolik a tolik lidí. A to v lidech vyvolává strach. Aby si ti vystrašení více uvědomili, že není třeba se bát „bubáka – koronavirus, sestavil jsem níže seznam podle mého názoru i jiných problémů. Podle mne paniku dělají média a někteří politici. Co se týká politiků, tak např. pan Trump opakuje, že má podezření, že vir „omylem utekl“ z laboratoře z Wu chanu. Kdo slyšel vyjádření vědců, že to je málo pravděpodobné, měl by si udělat svůj úsudek.  Několik vědců tvrdí, že kdyby byl vytvořen uměle, měl by jiné struktury, které by se daly rozpoznat. Navíc vědci tvrdí, že podle jejich názoru byl přenos viru způsoben z netopýrů a luskounů na člověka.

Ale 22.4.2020 nastal obrat a paní vědkyně, která před měsícem řekla (to potvrdila i jiná vědkyně v ČT 24), že nepovažuje za pravděpodobné vytvoření koronaviru uměle, se dnes pro ČR vyjádřila tak, že:

Soňa Peková: Nový koronavirus považuju za uměle vytvořený

101 770 zhlédnutí

•22. 4. 2020

Ale jak říkám, dnes už je to jedno, když to je a nezměníme to.  

Jsem přesvědčen, že sice máme lepší imunitní systém než před pěti sty lety, ale „Černá smrt“ z roku 1330 se vyskytuje stále s tím rozdílem, že je na ní lék. A jestliže nevymizela za 690 let, tak jen naivka si může myslet, že koronavirus „zlikvidujeme“ za rok. Jsem přesvědčen, že tento vir bude mutovat (což potvrzuje článek z 27.4.20 na www.novinky.cz ) a objevovat se v různých mutacích se může objevovat stále. Už se ví, že jej má mnoho lidí, kteří příznaky nemají a ti mohou vir přenášet dál, aniž si to uvědomí, a to i na zvířata a zvířata opět na lidi. Dále vědci tvrdí, že není známo, zda již vyléčení nebudou infekci znova přenášet, či ji sami znova nedostanou. Takže je pravděpodobné, že se koronavirus přiřadí k těm cca dvanácti nevyléčitelným infekcím, které již existují mnoho let – viz seznam níže. Ale asi mi nikdo nevysvětlí, proč není lék např. na chlamydie, známé 70 let, když způsobují velké zdravotní potíže, stejně jako borelióza a jiné infekce.

Nejnebezpečnější jsou v nemocnicích bakterie odolné vůči většině antibiotik, například MRSA. Problém je, že bakterie a viry mutují. Podle mého názoru se „obyčejné“, ale již dnes neléčitelné chlamydie přenáší stejným způsobem jako koronavirus. Přitom když se podíváme na důsledky chlamydiové infekce, tak jsou patrně horší než koronavorus, protože mohou být i příčinou vzniku rakoviny. A nikdo si s tím hlavu neláme. A také jsem přesvědčen, že chlamydie jsou původně přeneseny od domácích zvířat, ze kterých je a bude, podle mého názoru většina infekcí.

28.2.2017 Světová zdravotnická organizace zveřejnila seznam 12 bakterií, které svou odolností nyní zosobňují hrozbu lidstvu

Zdroj: http://blisty.cz/art/85902.html#sthash.kzDVPVYh.dpuf

Zdravotničtí experti varují, že vzniklá odolnost bakterií vůči antibiotikům je větší hrozbou lidstvu než rakovina. Pokud antibiotika přijdou o svou efektivitu, začne být zřejmě nebezpečné provádět klíčové lékařské operace. Už nyní umírá ročně asi 700 000 lidí v důsledku infekcí od bakterií, odolných vůči antibiotikům, a pokud svět nepodnikne razantní akce, kolem roku 2050 budou bakterie zabíjet ročně 10 milionů lidí. 

Zveřejněný seznam je důležitý, protože má nasměrovat výzkum k vytváření nových antibiotik. 

Světová zdravotnická organizace upozorňuje, že těchto 12 bakterií má vrozené vlastnosti nacházet nové způsoby, jak se bránit antibiotikům, a dokáží předávat genetický materiál, který umožňuje dalším bakteriím získat vůči antibiotikům imunitu.


Pseudomonas aeruginosa, Enterobacteriaceae, Acinetobacter baumannii, Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus 
Helicobacter pylori, několik druhů Campylobacteru, Salmonellae 
Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, několik druhů Shigelly

Vzhledem k tomu, že v médiích od rána do večera slyšíme jen o pandemii, bylo by dobré už začít rozlišovat slůvko: „Na (koronavir,chřipku) a nezaměňovat se slovem: „V souvislosti“:

 -Chřipka v kontextu aktuálních opatření u koronaviru (10.3.2020/ Mudr. Jan Kynčl, Ph.D. Odd. epidemiologie infekčních nemocí/: Chřipka je závažné, očkováním preventabilní onemocnění, přesto podceňované. V ČR počty nemocných každoročně dosahují statisíců, počty zemřelých v souvislosti s chřipkou je zhruba 1500 osob.

Paniku může vyvolávat název článku:

-Až 2000 předčasných úmrtí ročně (6. dubna 2020 iRozhlas.cz).

Ale v kontextu výše uvedených informací to vypadá jinak.

A není problém jen koranavir, ale i jiné problémy, které v důsledku invaze informací o současné pandemii zanikají. Ale podle mne jsou stejně důležité a je dobré o nich vědět.

Například:

– MPSV: V ČR je téměř 24.000 bezdomovců, z toho 2600 dětí (17.10.2019 ČTK).

– ČTK: Při sčítání lidí z r. 2011 bylo 11.500 osob bez přístřeší (24.10.2015, Právo).

   Z toho vyplývá, že je něco špatně, když takových lidí přibývá.

-TV Nova 15.4.2020- při pracovních úrazech umírá cca 100 lidí ročně.

-5.2.2020 BOZPinfo (Statistika pracovních úrazů v ČR).  Počet smrtelných pracovních

 úrazů v roce 2018 stoupl oproti předcházejícímu roku o 29 případů a dosáhl celkového počtu 123 případů. Od r. 1993 do roku 2002 tento počet činil 200 až 300 případů za rok.

– WHO bije na poplach: 4400 lidí denně umírá na tuberkulózu. V roce 2014, se objevilo  

  9,6 milionu nových případů onemocnění (Čína, Indie, Indonésie, Nigérie, Pakistán)  

  (29.10.2015 Novinky, ČTK).

– Lidé se poprvé nakazili tuberkulózou od kočky. Britská zdravotnická služba (PHE)   

  uvedla, že mezi prosincem 2012 a dubnem 2013 veterináři identifikovali TBC u devíti  

  domácích koček v hrabstvích Berkshire a Hamshore (27.3.2014 Londýn Novinky ČTK).

Statistika obětí na silnicích zůstává děsivá, 547 mrtvých v roce 2019 (8.1.2020 Novinky.cz,Luděk Sefzik). Podle posledních zpráv neubývá mrtvých ani při současné pandemii, kdy je provoz na silnicích o dost menší.

Další článek, který by mohl zavdávat důvod k panice:

Téměř třetina Čechů umírá na nemoci srdce“ (ČSÚ 20.listopadu 2019). V minulém roce zemřelo 112920 obyvatel Česka. Více než polovina z nich zemřela v důsledku onemocnění srdce (32 %), nebo zhoubného nádoru (25 %). Trojici nejčastějších příčin úmrtí uzavírají cévní nemoci mozku s podílem 7 % na všech úmrtích. …..Čtvrtou nejčastější příčinou smrti byla v roce 2018 cukrovka se 4 % všech úmrtí, která si ve srovnání se situací před pěti lety vyměnila místo s nehodami (necelá 3,5 % v roce 2018)“.

Vedoucí Renarkonu: Neznám jedinou základní školu v Ostravě, kde by neměli problémy s drogami. Počty lidí, kteří v Česku v r. 2010 brali dlouhodobě drogy, se podle vedoucího Renarkornu odhadovaly zhruba na 30 tisíc, v roce 2016 to může být už 60 tisíc. Podle mé „věštecké koule“ je to dnes 60 tisíc lidí.

2016, zdroj internet: Alkoholiků je v Česku 2x víc, než se myslelo. Podle nových průzkumů psychiatrů se v tuzemsku nezřízenému pití oddává na 700 tisíc! lidí. To je dvakrát více, než psychiatři odhadovali v předchozích letech. Stírají se také rozdíly mezi muži a ženami.

Jedna prostitutka HIV pozitivní přiznala 70 klientů, další byla s UIV nedávno a podle mne to bude podobný počet klientů. Počty lidí HIV pozitivních se jen odhadují a každý rok jejich počet roste. Už nikdo nepočítá lidi s ostatními přenosnými infekcemi, jako jsou nenápadné chlamydie, které má podle oficiálních pramenů 80-90 % populace. Předpokládá se, že nevyléčitelnou Toxoplazmózu má cca 40% populace, neléčitelnou Boreliózu cca 50 % populace.

(29.11. 2019 František Novák, Euro.tv)Odborníci na závislosti upozorňují, že rizikově v České republice pije až 1,5 milionu lidí, z toho 600 tisíc každý den. Vyplývá to z průzkumu Národní linky pro odvykání alkoholu“.

Ekonom.ihned.cz 2.2. 2016: „Česko zasáhla epidemie nemocí duše, pomoci má reforma za čtyři miliardy. Statistiky z poslední doby vypadají dramaticky: Během patnácti let se v Česku zvýšil množství lidí ošetřených v psychiatrických ambulancích téměř o dvě třetiny – na 600 tisíc za rok. Návštěvy ambulanci psychiatra není takové tabu jako před dvaceti lety. …. Mnohé duševní choroby se však skutečně vyskytují častěji mnohem dříve. Během deseti let se počet lidí s neurotickými poruchami zvýšil skoro o 30 % na víc e než 220 tisíc. Narůstá i množství nemocných se schizofrenií“.

– Wikipedia. „Cerná smrt 1272 až 1352, nemoc měla původ ve střední Asii, 1330 zasáhla tato epidemie jako první Chu-pej, ve střední Číně, odtud přes Itálii do Evropy. Tehdy zemřelo 25 milionů obyvatel, což byla třetina obyvatel Evropy! V přepočtu na dnešní množství obyvatel je, jako by dnes zemřelo cca 250 milionů lidí. A Evropa přežila.

Neuvěřitelné je, že tato nemoc dodnes existuje, i když jsou již léky, nejvíce nakažených je na Madagaskaru (v r. 2013 256 nakažených, 80 úmrtí, říjen 2017 1153 nakažených, 53 úmrtí), mezi další státy patří USA a jiné, kam i přes to rádi jezdí turisté.

– 27.4.2020 novinky cz. Novinky.czKoronavirusJak smrtící je koronavirus ve srovnání s chřipkou či TBC

Rakovině podlehne ročně 27000 Čechů, což u nás představuje téměř čtvrtinu z celkové úmrtnosti.

– 5.9.2019, Novinky.cz – Loni spáchalo sebevraždu 1352 Čechů, což je podobné, jako číslo, jako v předchozích letech. O rok dříve to bylo 1395 lidí. Nejvíce sebevražd bylo v roce 2012, 1647. Nejvíce sebevražd bylo v Libereckém kraji, na druhém místě je Karlovarský a na třetím Zlínský, na čtvrtém Plzeňský. V roce 2018 bylo nejvíce sebevražd ve Středočeském kraji, na druhém místě Jihomoravském, na třetím Moravskoslezském kraji a na čtvrtém místě byla Praha. Nejoblíbenější způsob smrti je oběšením. Na dalším místě otrávení, potom skok z výšky. Další způsob smrti je lehnutí před pohybující se předmět.

– 10.9.2018 Lidovky.cz. Sebevraždu v Česku spáchají čtyři lidé denně, muži čtyřikrát víc než ženy. Sebevražednost v ČR je nad průměrem Evropy. Evropské prvenství drží Litva. Nejvíce sebevražd je v březnu a v dubnu. Pondělek je den s nejvyšším počtem sebevražd.

– 22.4.2020 Právo „Je čas na vzpouru davů, burcuje exprezident Klaus. Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Novinky.cz řekl, že ………..“Četl jsem v Právu rozhovor se senátorem (lékařem) Žaloudníkem, …..že u nás zemře každých 20 minut jeden člověk na rakovinu………..

– (Česká justice 6.3.2020) „V ČR je proti obyvatelům vedeno 4,5 milionu   exekucí“…

Dost lidí přemýšlí na tím, co je horší, zda koronavirus, nebo opatření na omezení šíření infekce.  „V křišťálové kouli jsem viděl“ odpověď. Koronavirus je nebezpečný na 75 %, opatření vlády na zvládnutí epidemie jsou „nebezpečné“ na 75 % (samozřejmě tím myslím dopady těch opatření).

Kdyby nebyla žádná opatření, podle mne by infekci dostalo v dubnu 2020, 22 tisíc lidí. Na výsledek, kolik jich bude ve finále, si musíme počkat asi rok. Problém je, že kdyby vláda nezavedla opatření proti rychlému šíření infekce, onemocnělo by najednou tolik lidí, že by to nemocnice nezvládly. Asi každý chápe proto nezbytnost zavedených opatření.

Že infekce bude mít důsledky každý ví a ekonomové to už začínají počítat. Hrozí, že ČNB bude snižovat úrokovou sazbu, čímž by se sice podpořila ekonomika, ale lidé by přicházeli o peníze. Tak bude otázka, zda „natisknout peníze“ (= inflace, a později až se bude dařit, je stát může opět stáhnout z oběhu), jak řekl v ČT 19.4.2020 jeden ekonom, nebo zda přejít na Euro.

Důsledek toho, co se děje bude to, že cestovat bude méně lidí, podle mne jen 75 % obecně, cizinců ubyde o 50 %. Proto skončí mnoho ubytovacích zařízení a služby těch co zůstanou, v důsledku toho budou zlevňovat. Stejné to bude s cestovními kancelářemi, podle mne jich 35 % skončí. Do zahraničí bude cestovat jen 65 % z původních zájemců.

Kulturní akce bude navštěvovat jen 65 % lidí, oproti dobám minulým.

Patrně jen fanoušci sportu budou věrně dál v původních počtech navštěvovat sportovní akce.

Nemovitosti budou samostatnou kapitolou. 25 % lidí, kteří mají hypotéky, si budou rozmýšlet, zda zůstávat v riziku nesplácení (a následné exekuce) a budou své nemovitosti raději prodávat. Mnoho bytů bude neprodejných a nepronajmutelných (za původní ceny), takže je lidé budou prodávat se ztrátou, když již nebudou plnit účel, za jakým je lidé pořídili.  Navíc kdo nemovitosti pořídil jako investici, na hypotéku, musí platit hypotéku + náklady služeb, což pro mnoho lidí nebude únosné. Horší pro tyto prodávající bude, že dost z nich nakoupilo nemovitosti za předraženou cenu (výslednou cenu navýší úroky z úvěrů), zejména v posledních třech letech a teď už takovou cenu mít nebudou. Jednak bude nemovitostí hodně, a banky už nedají hypotéku každému a v takové výši, jako dříve, takže ne každý na hypotéku bude mít. Mnoha lidem nepomůže ani nutnost mít 10 % svých finančních prostředků. Do toho přijdou nové trendy, jako dříve v USA – levné domy montované či z kontejnerů, případně mobilní domy, na které nemusí být stavební povolení a ceny jsou od sto tisíc Kč.

Podle mé křišťálové koule“ spadnou ceny nemovitostí v průměru o 25 %. Někteří tvrdošíjně nabízejí (a budou nabízet) za ceny předchozích let, ale nikdo je teď nekoupí, ani kdyby teď ceny snížili. Většina budoucích kupujících bude čekat, „jak to dopadne“.

Služby realitních kanceláří byly předražené, sám jsem nemovitosti kupoval a prodával od r. 1990. Úměrná cena za zprostředkování prodeje či koupě je 50.000 Kč + napsání smlouvy notářem, cca 20.000 Kč. Celkem tedy 70.000 Kč. A za tyto ceny jsem obchodoval a budu s nemovitostmi obchodovat dál ve své realitní kanceláři.

Navíc zasáhne mnoho realitních kanceláří problém se získáním licence a pojištění podle nového zákona. Díky výše uvedenému, třetina realitních kanceláří skončí svoji činnost.

Většina koupěchtivých bude čekat na krizi, která se projeví koncem roku 2020 a hlavně v polovině příštího roku, podle mne bude krize trvat 4 roky.

Bude ve všem hrát roli i nezaměstnanost, kterou předpokládám 6 %, snižování platů, nejistota v zaměstnání. Další roli bude hrát patrně časem zvýšená daň z nemovitosti, která se zvýší na úroveň okolních států. Sice patrně odpadne daň z nabytí nemovitosti, ale ta je jednorázová, zatím to daň z nemovitosti (z přepychu) se bude platit stále. Další problém nastane v tom, že se bude platit daň ze zisku při prodeji nemovitosti, kterou prodávající prodá dříve, než 10 až 15 let. Nyní jsou to dva roky, když v nemovitosti bydlíte, nebo 5 let, když nebydlíte. Tím skončí spekulace s nemovitostmi.

Protože státní sektor je plazen ze soukromého sektoru, dojde automaticky k úsporám i ve státní správě. Patrně bude „zúžen“ státní sektor o 20 % státních zaměstnanců.

V důsledku výše uvedeného bude patrně opět přepočítán rozpočet a na letošní i příští rok předpokládám deficit 400 miliard letos, i příští rok.

Neziskové organizace se budou muset obejít o dotace státu a díky tomu jich 50 % skončí svoji činnost.

Nezaměstnanost a menší výdělky zvýší počty lidí, kteří by se mohli chtít stěhovat „do levnějších oblastí“, jako jsou vesnice, ale i jiné státy, například Kambodža, Barma a jiné. Tam lze „vyžít“ za 100 až 200 US dolarů.  To je totiž průměrný měsíční výdělek místních obyvatel.

Přiznám se, že já jsem si už místo ve zmiňované Kambodži, našel. Teplé moře 30 stupňů a opravdu jsem tam žil za 3000 Kč na měsíc. Většina obyvatel jsou příjemní Budhisté, nejsou tam sopky, ani seizmické desky. Ovoce levné a „vyzrálé sluncem“.

Lidé budou méně utrácet, už „všichni nebudou kupovat všechno. Ti předvídaví budou více šetřit a některým nic jiného nezbyde.

Co dodat. Podle „mé křišťálové koule“ by při občas navrhovaném „promořeni obyvatelstva“ koronavirem, tuto infekci dostalo cca 10 % osob. „Bez promořeni“ touto infekcí bude ve finále – cca do pár let, infikováno podle mne cca 10 % obyvatel, což je stejné, jen ne najednou (oproti chlamydiové infekci, která je známa cca 70 let, má orientačně 90 % obyvatel, je to dost málo oproti koronaviru). A jak je možné, že na chlamydie, které jsou známy tak dlouho, způsobují neplodnost, další problémy zdravotního stavu, není lék?

Většina populace bude bez příznaků a nebudou o tom ani vědět, že jsou či byli infikovaní (stejně jako u chlamydiové infekce). Někteří lidé zjistí tuto skutečnost až časem, při vyšetření na protilátky, stejně jako na chlamydie. Lék „možná na chlamydie“ je (kombinace dvou ATB, celkem dvojnásobné dávky zkoušel lékař na mně, ale není očkování, takže pokud se někdo vyléčí, tak se znova snadno a rychle nakazí. V tom je ten problém.

Další vlnu infekcí předpokládám v únoru 2021, v období chřipkových epidemií.

Srovnání se Švédskem (Afrikou), který nedělal tak razantní opatření jako u nás, budeme mít, až tak za rok a ž dva, až budou známy výsledky statistik.

Když vidíme, co se děje, je patrně zbytečné drahé vyzbrojování, protože když v Číně (či jinde) „upraví“ vir chřipky (korona, Sars, HIV. atd.) a nakazí se tím pár lidí, vyšlou „vůdci v Číně“ (či jinde) své poslušné občany (nebo „pár dronů“) do „světa“ (nebo „turisty, kteří ani nemusí vědět, že infekci roznáší), „klekne“ ekonomika všech států do dvou měsíců a mají „vybojováno“ (když už předem mohou mít lék, vydělají). Když už jsem u Číny, nikdo nepřepočítal počet „nakažených v Číně“ na 1 milion obyvatel.

Kdyby to udělal zjistil by, že „nakažených“ je nejméně na světě.

„Viděl jsem v křišťálové kouli“, že ponaučení si z této situace vezme jen 30 % populace (jako vždy) a do tří měsíců většina lidí (až na těch 30 %), skončí s dobrosrdečností, soudržností a s láskou „k bližnímu“ (jako vždy).

Kdyby si vzali lidé ponaučení z krize z roku 2008, nemohlo by být nyní 4,5 milionu exekucí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.