Napadlo mne něco pozitivního

Podle mé vize je vystrašených většina lidí, což je zbytečné, protože stejně to nemůžeme ovlivnit. Můžeme jen sami sebe ochránit doporučenými opatřeními, o kterých už z médií každý ví. 27.2., jsem napsal na Facebook článek o infekci, kde jsem předpokládal onemocnění „jen desítek lidí“ a úmrtí jen pár jedinců, napsal jsem „asi tři“. Na tom trvám i dnes a tehdy jsem napsal, že více lidí umírá při autohaváriích a na chřipku a divím se dodnes, že to nikoho neznepokojuje. 

Co to vše „přinese či odnese“ nikdo neví, tak se pokusím si zavěštit, jak by to mohlo být podle mého názoru.

Když jsem si zavěštil, jak dlouho nutná opatření budou trvat, tak předpokládám, že dva až tři měsíce. Poté se ne vše, začne vracet do „původních kolejí“, což by mohlo trvat opět dva až tři měsíce. Ale cítím, že již nic nebude, jak bylo, lidé budou opatrnější, ceny nemovitostí se „srovnají“ na reálné ceny a dost změn nastane v oblasti podnikání, zejména cestovního ruchu. Bude aspoň více možností ubytování. Zatím vždy skončilo přibližně tolik firem, jako vzniklo nových. Nyní by mohlo více firem skončit, než vznikne. Koruna šla „dolů“, tím se sice zlevnily úvěry, podpořila se ekonomika, podpořil se import, ale lidé přichází o peníze a může se zdražit dovozové zboží. Vždy je něco za něco.

Bylo více pracovních nabídek než lidí bez práce, což podle mé vize bude jinak. Mám pocit, že koncem roku bude skutečná nezaměstnanost a lidé si více začnou vážit práce. Ale nejenom podle mne si budou lidé více vážit sami sebe, svého života a tím i druhých. Už před dvaceti lety jsem věštil, že nové století a tisíciletí (od 1.1.20001) bude více „duchovním“. Že nastane čas, kdy se opět vrátíme k původním hodnotám rodiny, kamarádství. To je sice v nás všech, ale od r. 90 se to projeví vždy jen při velkých problémech. Společnost je rozdělena, a to na celém světě, jak je vidět u voleb. S tím se „ti co prohráli“ nechtějí smířit nikde, ale u nás jsou slyšet více než jinde, např. v Anglii. A i tam polovina chtěla zůstat v EU, polovina nechtěla. A ti, co „prohráli“, se s tím smiřují lépe než u nás, což je dáno zřejmě jejich vyšší schopností tolerance a vyšším EQ. EQ tvoří schopnosti jako vciťování, jak se vyznáme ve svých emocích, jak kontrolujeme své city, jak se sami motivujeme, jak chápeme užitečnost společenských vztahů, jak jsme optimističtí, jak umíme ovládat svoji impulsivnost, jak jsme sociální, jak uznáváme autority. Zejména v uznávání autorit (respektování výsledků voleb) a impulsivnosti máme patrně ještě co dohánět, jak se ukazuje zejména na silnicích, kdy dost lidí auto používá jako zbraň. Předpokládám, že díky tomu, co se děje, by mohlo začít být více lidí tolerantních. Právě nyní si máme možnost uvědomit, že mohou být horší věci, než politika a jiné podružné záležitosti, když jde o víc, že náš názor není „světonázor“ a každý má právo s názorem druhých nesouhlasit a že je bezpředmětné pomlouvat ty, se kterými nesouhlasíme. K vyjádření názoru jsou volby. 

 

Hledal jsem v této době něco pozitivního a našel. 

 

Žijeme v úžasné zemi. Přemýšlel jsem, proč zde lidé vše zvládli, navzdory těžkým dobám, kterých bylo hodně. Podle mne je to tím, že okolo Česka je téměř nejsilnější pozitivní zóna, která chrání nás, ale i vše okolo nás. Podobných zón jsem našel ve světě pouze šest, těchto zóna je Irsko, Katalánsko, Tchaj-wan, Kambodža, Kostarika. 

Pozitiva se týká zejména možnosti se radovat ze života, přeje „uzavření rodinného kruhu“. Týká se to i vydělávání peněz, ne náhodou bylo Česko na předních místech v možnostech podnikání, podle vyjádření cizinců. Vysvětluje to, proč zdejší lidé mají lepší intuici než jinde, jsem přesvědčen. Kdo zde žije, má větší tvořivou a duchovní sílu než v jiných místech. Nedaří se tem, kteří by chtěli narušovat „rovnováhu nekalým jednáním a skutky. Pozitivní zóna napomůže jejich rychlému odhalení a potrestání. Jsem přesvědčen, že díky výše uvedenému jsou v Česku rychleji odhalováni pachatelé trestných činů než jinde. 

Mohlo by to vysvětlovat, proč zde žili Keltové (a Keltští druidové). Obývali zejména západní a jižní Čechy. Tím jsem si vysvětlil, proč jsem v těchto oblastech prodal nejvíce výtisků svých knih a vykládacích karet. PNS mi udělala marketing, díky kterému jsem zjistil, kde se prodalo nejvíce mých produktů. 

 

V souvislosti s článkem mne napadl test sebepoznání, zítra dám odpověď.

 

Představme si řadu čísel 1 až 10. Jaká čísla v té řadě od 1 do 10 v testu nechcete?  Můžete vyřadit kolik čísel chcete, nemusíte vyřadit žádná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpověď na otázku, která na nevědomé úrovni zněla: Jaká schopnost EQ vám chybí:

 

Pokud jste nevyřadili žádnou, máte vysoké EQ a jste v pohodě. Pokud jste nějaká čísla vyřadili, tak tyto schopni EQ vám chybí: 

1. Vciťování

2. Jak se vyznáme ve svých emocích 

3. Jak kontrolujeme své city

4. Jak se sami motivujeme

5. Jak chápeme užitečnost společenských vztahů

6. Jak jsme optimističtí

7. Jak umíme ovládat svoji impulsivnost

8. Jak jsme sociální

9. Jak uznáváme autority.

10. Jiná schopnost, která zde není uvedená

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.