Věštba pro SLOVENSKO na 2021

Pohled do křišťálové koule na rok 2021 pro Slovensko.

 Rok 2021 je rokem stříbrného Buvola (kovového) v Čínské astrologii.

Numerologicky je rok. 2021 v čísle 5. To znamená “Dobrodružná cesta, fyzická aktivita, “, v Tarotu „Vůz“. Což znamená „nová cesta“.

Protože se znamení v Čínské astrologii opakuje jednou za 60 let, bude v tomto ohledu „astrologická situace“ podobná roku 1961. Pro inspiraci a ponaučení, protože „vše se opakuje, si připomenout vlastnosti „stříbrného Buvola“. Jde o „ženský princip – JIN“ (to je dáno lichým číslem na konci roku vzniku či narození). Kov ve svém jinovém, ženském projevu symbolizuje kotel, což by mohlo charakterizovat napjatou, až výbušnou situaci na Slovensku v r. 2021. Vrozené vlastnosti Buvola jsou spravedlnost, rozhodnost, pevná vůle, síla, odhodlanost. Buvolovi nečiní potíže říci pravdu do očí a jasně vyjádřit svůj názor. V cestě za svým cílem se však někdy chová jako maniak. Běda, jak by jej chtěl někdo zastavit, nebo se mu postavit do cesty. Stříbrný Buvol nedovolí, aby jej někdo zotročil. To se může stát nelítostným, tvrdohlavým a hašteřivým soupeřem. Rozzuří se, když se mu věci vymykají z rukou. 

Asi není náhoda, že premiér pan Igor Matovič je narozen 11.5.1973 (zdroj Wiki), tedy ve znamení Buvola, šedého (vodního). Tento Buvol je přizpůsobivější, citlivější a otevřenější, než druzí buvolové a bere na druhé ohledy. Je dobrým týmovým hráčem, touží po stabilitě a bezpečí. Je vysoce citlivý k potřebám druhých lidí a v těžkých chvílích dokáže být velkou oporou. Je daleko k tomu, aby druhé ovládal. Patrně kvůli těmto pozitivním vlastnostem by mohl vyvést Slovensko z probíhají krize úspěšně a má šanci být v dalších volbách znova úspěšný. 

Asi není další náhoda, že prezidentka paní Zuzana Čaputová, je rovněž narozena v r. 1973, ve znamení šedého Buvola, stejně jako pan Matovič. Podle mé křišťálové koule je to pro Slovensko štěstí, že v době krize má takové dva politiky („sjednotitele“), s vlastnostmi výše uvedenými. 

Když se podíváme do historie, tak moc politiků narozených ve znamení Buvola v politice neuspělo. 

V roce 2019 jsem věštil nástup krize, která jsem tehdy řekl, že bude trvat 5 let. 

Vzhledem k různorodosti vládního seskupení hrozí složitá situace i ve vládnutí.

Když jsem vyložil kartu Runové magie na situaci roku 2021 na Slovensku, vyšla karta č. 22., která říká, že by všichni (zejména politici), měli současnou situaci chápat jako výzvu k vnitřnímu klidu, trpělivosti a uvědomění.

Na to, jaká bude situace na Slovensku 2021 mi vyšla karta Perthro, č. 14., která slibuje růst, jež je Slovensku souzen. Krize nemusí vždy připadat jako pozitivní přínos, protože přináší zklamání skrze náhlého nazření do hlubin skutečných problémů a analýzy situace. Upřímnost k sobě i druhým přispěje ke zlepšení situace. Bude potřeba k problému roku 2021 zaujmout nové stanovisko a pohlížet na současnou situaci jinýma očima než na uplynulé roky. Jedině tak bude možné se vynořit „z hloubky na povrch“. 

Je dobré připomenout, že krize jsou součástí života a dávají impuls k pokroku. Proto je třeba se krizí nebát, ale naučit se je překonávat, protože díky krizi se rozvíjíme, posouváme dál.

Fenomén nespokojenosti máme asi zakořeněný příliš hluboko. Možná je ale na čase, abychom se podívali na svět přes mírně růžové brýle a naučili se být šťastní“. Štěstí je „stav mysli“. Asi nadešla chvíle si uvědomit, že každá krize je hnacím motorem pokroku.

Budeme-li myslet pozitivně (protože všechno máme v hlavě“) potom přežijeme všechno, i koronavirus. 

Když jsem vyložil na Slovensko Runovou kartu s otázkou, zda by lidé mohli něco učinit pro zlepšení? Vyšlo že ne, na rozdíl od minulého roku je to jen na politicích. Patrně proto, že nejsou volby.

Žebříček kvality života:

Slovenská republika si podle společnosti Deloitte nevede špatně – kvalita života je (hodnocené v 9.2019) 35. nejvyšší na světě. To jsem dříve předpokládal a moje věštba se naplnila. Na rok 2020 jsem nepředpokládal změnu, a to se dozvíme až z hodnocení později. I díky probíhají krizi věštím posun Slovenska na lepší pozice, jen trochu pomaleji, než tomu bylo doposud.

Index štěstí:

https://happiness-report.s3.amazonaws.com/2020/WHR20.pdf

Magazín 21. 3. 2020 7:00

1. Finland (7.809)

2. Denmark (7.646)

3. Switzerland (7.560)

4. Iceland (7.504)

5. Norway (7.488)

6. Netherlands (7.449)

7. Sweden (7.353)

8. New Zealand (7.300)

9. Austria (7.294)

10. Luxembourg (7.238)

19. Czech Republic (6.911)

37. Slovakia (6.281)

Zdraví:

Delší dobu píši, že u fyzického zdraví je zásadní problém dvanáct známých a nevyléčitelných nemocí, (např. Chlamydie, Borelióza, Leptospiróza, Toxoplazmóza, Mikroplazmata, Žloutenka, Condyloma) z nichž se několik přenáší kontaktem s lidmi. Tím počet nakažených roste, ale věštím, že do čtyř let by se mohlo vědcům podařit najít lék na výše uvedené infekce. 

Bohužel, vznikl nový problém, koronavirus. Hrozí, že současná situace bude trvat 3 roky a poté začne problém slábnout. Podle mé teorie se dříve či později promoří lidstvo na celém světě a jsem přesvědčen, že to bude 10 až 50 % populace. Problém je, že tato infekce bude mutovat a léky vyrobené letos nemusí být účinné za rok. Podle mne bude infekce v různých mutacích proměřovat společnost cca deset let. 

Krizi jsem věštil už od r. 2019 a na pět let. Takže jediné, co můžeme proti infekci dělat je posilovat imunitní systém. Na to jsem popsal jednoduchý způsob v knize Jak se dožít 140 let a zkrácený obsah mám na stránkách stanleybradley.eu v kapitole „Návody – Jak se uzdravit a zdraví udržet“. V zásadě jde o jednoduchou akupresuru, dát ruce křížem, „zápěstí na zápěstí“, 2x týdně 25 minut, dále užívat doporučené denní dávky vitamínů a minerálů (zejména řada B, C, Rutin, Draslík, D, Fosfor, Zinek, Selen, Jod, Koenzym Q10, Beta – glukany. Dále přírodní antibiotika, jako Oregano, Štětka lesní. TY doporučuji prvně 2 měsíce denně, potom preventivně. K tomu je dobré se zbavit virů- cca 4 týdny Rakytkík+Šalvěj+Zlatobýl a to doporučuji opakovat 2x ročně. 3x týdně mít hodinu aktivního pohybu, zdravější stravování a to je návod na dožití se minimálně sta let ve zdraví.

A co můžeme ovlivnit jsou psychické problémy a duševní nemoci. Bohužel lidí takto postižených přibývá. S psychikou souvisí mnoho věcí, například i to, jestli se staráme o to, co si o nás myslí ostatní, co dělají ostatní, jak se mají ostatní. A štěstí přeje připraveným, což nyní platí dvojnásob. Prevence je jasná, pohyb (zejména v přírodě), dělat co nás baví, najít rovnováhu mezi prací a odpočinkem. Podle mé teorie platí, že „Všechno máme v hlavě“. Nemůžeme „zhmotňovat“ něco, co nevíme, nebo co nechceme. Proto doporučuji „změnu programu v podvědomí“ mojí metodou, což je opakování v „nižší hladině vědomí“, aspoň 12x, vždy v poledne, co chceme změnit. Ale musíme této seanci dát maximum energie, proto je dobré si najít vhodné místo na tento rituál. Proces srovnávání se s ostatními patří mezi nejdestruktivnější mechanismy, které poškozují naši sebedůvěru i víru v osobní schopnosti. Tento problém často vzniká v dětství, kdy rodiče chtěli potomky motivovat k lepším výkonům právě srovnáváním s ostatními, ať už se jednalo o známky, či výsledky v jiných oblastech. Pro koho je důležitý názor druhých, ten vlastně žije jejich život a ne svůj.

Každý je strůjcem svého štěstí a bude to, co si sami uděláme a o co se sami postaráme.

Zaměstnanost:

Bohužel, v roce 2021 očekávám vyšší nezaměstnanost, a to 10 až 14 %. Zase by mohlo být více pracovních míst za zahraniční pracovníky, kterých asi ubude. 

V červnu 2019 pracovalo na Slovensku 73080 pracovníků ze zahraničí. Většina pochází ze zemí mimo EU, jde hlavně o Ukrajince a Srby. Těch by mohlo být v r. 2021 jen do 50000.

Rok 2021 – Rok Buvola

Krysa

Minulý rok Krysy byl do narozenin každého zrozence zátěžový. Ale Buvol si rozumí s Krysou (Myší), proto se dá očekávat plodný rok hlavně v pracovní oblasti. Práce je Buvolova doména, proto „energie Buvola“ pracovní úsilí podpoří. Co se týká vztahů, dojde o ochlazení emocí, proto budou lidé narození ve znamení Krysy patrně méně tolerantní a budou myslet hlavně na sebe. Pokud se necítí dobře ve vztahu, hrozí ukončení ne dobrých vztahů, a objeví se nové příležitosti.

Nová situace přinese Kryse díky stádiu sebereflexe schopnost pro transformaci schopnost odhalit včas překážky a problémy, poznat jejich význam a účel. Díky tomu bude schopna Krysa snáze překážky překonat. Klid a uvolnění získávají v této etapě života na důležitosti. 

Buvol

Pro Buvola je to osobní rok, proto pozitivní a produktivní, ale až od narozenin každého zrozence narozeného ve znamení Buvola. Do narozenin může vládnout ve všem nerovnováha a destrukce. V tomto roce (2021) budou zrozenci v roce Buvola zaslouženě sklízet plody své předcházející svědomité práce. Je to dobrý rok pro čerpání nových nápadů, energie a bude se dařit i ve vztazích, je to dobrý rok na založení rodiny.

Nová situace může přinést blokády a nerovnováhu energií a vypadá to, že lidé narození ve znamení Buvola novou situaci nemusí dobře snášet. Nesoulad v sexuální a citové oblasti může vyvolávat frustraci a nespokojenost. Proto je třeba dávat pozor hlavně ve vztazích, mohlo by dojít k rozchodu. Je nutné rychle odhalit příčiny problémů, vytrhnout i s kořeny, ne vše svalovat na druhé. 

Tygr

Buvol je „pán Tygra“, proto hrozí, že zrozence ve znamení Tygra zapřáhne do práce a bude se zdát být nepříjemný. Bude zrozence ve znamení Tygra nutit k věcem, kterým se Tygr bude chtít vzpouzet. Ale pokud se podvolí, bude to k jeho prospěchu. Asi bude lepší nic tento rok nezačínat nového a spíše by bylo dobré se snažit udržet co máte, jinak hrozí problémy a zklamání.

Nová situace – vypadá to, že zrozenci ve znamení Tygra si vzali ponaučení a pochopili, že „vše musí být v souladu s kosmickým řádem“. Proto jste na dobré cestě k „řádu stvoření“ – nalezení smyslu. Věrnost, důvěra, spolehlivost a cílený postup povedou k zaslouženému vítězství. Víte, že co zasejete, vše se stejnou měrou vrátí.

Zajíc (Králík)

Ačkoli to tak na první pohled nevypadá, Zajíc si s Buvolem rozumí. Proto i když mohou nastat potíže kvůli druhým, Zajícovi vše dopadne nakonec dobře. I když bude Zajíc více ustrašený než obvykle, v pracovní oblasti i ve vztazích se bude dařit. Protože je třeba počítat s potížemi „třetích osob“? je dobré vážit s kým a proč a raději se řídit heslem: „Třikrát měř, jednou řež“ a to i v pracovní oblasti. Je dobré počítat se zklamáním, protože nic nemusí jít tak hladce a podle plánu.

Nová situace pro zrozence ve znamení Zajíce znamení růst, zdar, a prospěch týkajících se i blízkého okolí. Kdo poctivě a tvrdě pracoval, tomu se blíží sklizeň, následuje čas plodnosti a sběru. Protože zrozenci ve znamení Zajíce si vzali ponaučení z uplynulého roku, energie jsou v rovnováze, což se začne nyní projevovat.

Drak

Pro Draka dobrý rok. Drak považuje Buvola za příliš pomalého, a to mu Buvol vrátí tím, že bude nutit Draka více pracovat, než byl zvyklý. Nejenom proto budete sklízet plody své předchozí práce. Drak nebude moci tolik snít a díky zvýšenému pracovnímu úsilí to bude progresivní a stabilní rok. Ve vztazích se dařit bude také.

Nová situace – Draci si vzali ponaučení z uplynulého roku, proto mohou doufat v přírůstek energie a o schopnosti získávat hlubší vzhled do událostí a mají schopnost je sledovat ze správného úhlu. Vytrvalost a sebedisciplina v 

vás dovedou do cíle, i když některé okolnosti nasvědčují opaku. Jedním z poselství „nové energie“ je to, že se budete muset rychle rozhodnout v některých záležitostech, i když se vás budou zmocňovat protichůdné emoce při zvažování alternativ. Bude nutné si uvědomit, že vždy je něco za něco. Ale dobré je, že můžete důvěřovat své intuici.

Had

Had si s Buvolem hodně rozumí, proto tento rok bude výborný. Jen není dobré být umíněný a myslet jen na svůj prospěch. Sobeckost Buvol nemá rád a když budete dělat kompromisy, budete z toho mít prospěch vy i ostatní. Spíše bude dobré se zaměřit na práci, pokud budete tvrdě pracovat, výsledky se dostaví. Jen by psychickou zátěž přecitlivělý Had neměl přehánět a bude třeba najít rovnováhu mezi „zátěží“ a odpočinkem, jinak hrozí psychické problémy. Pokud Had vše ustojí, budou se plnit sny, a bude se dařit jak v práci, tak ve vztazích.

Nová situace způsobí, že přirozený řád věcí je narušen. Díky tomu může být schopnost posuzování omezena. Na to je třeba dávat pozor a podle přísloví –„Třikrát měř, jednou řež“ se zvláště tento rok řídit. Může se stát, že budete obklopeni různými formami svodů a lákadel a lehce se můžete stát jejich obětí. Proto když zaznamenáte ztrátu orientace, nedostatek fyzické a psychické energie, vězte, že to jsou příznaky, kdy je třeba zvýšené opatrnosti v rozhodování a konání. Mohlo by také jít o „karmickou podmíněnost“, jež vás bude vystavovat zkouškám skrze omyly. Je třeba rychle najít svůj střed a zaujmout jiné stanovisko, jiný úhel pohledu, než přijde problém.

Kůň

I když si Kůň s Buvolem dobře nerozumí, pořád to bude v roce Buvola lepší než v minulém roce Krysy. Proto vše půjde lépe, ale stejně by bylo dobré krotit svůj temperament, zejména ve vztazích. V oblasti vztahů se situace zlepší až příští rok. Bohužel pro Koně, jej bude Buvol nutit k tvrdé práci, a to Koně moc těšit nebude, tvrdohlavý Kůň by se raději proháněl po lukách.

Nová situace může znamenat nedorozumění, problémy, které je nutné vyřešit. Mohou se objevit „staré záležitosti“, které jste považovali za vyřešené. I drobné problémy je nutné rychle řešit, aby se nerozrostly do větších, hůře zvladatelných. Čeká vás pravděpodobně ztráta energie, a proto je dobré se „dobíjet z náhradních zdrojů energií (voda stromy, pohyb). Pokud jste „sebedestruktivně“ na někom či něčem závislí, je nutné se rychle závislosti zbavit. Návod je na mých stránkách www.stanleybradley.eu v kapitole „Návody“. 

Ovce (Koza)

Buvol je protivníkem Ovce, proto jsou tato znamení v opozici. Díky tomu to bude pro tato znamení složité. Peníze nebudou, je třeba být opatrný a snažit se udržet co máte. Tím půjde dolů i psychika a v souvislosti s tím i morálka. Bude nutné řešit nudné záležitosti a dost možná se přihlásí ke kontrole i finanční správa. Většina zrozenců ve znamení Ovce má naštěstí pro ně, obchodní talent, tím by mohli kompenzovat případné ztráty.

Nová situace bude představovat pro zrozence ve znamení Ovce „noc“. Problémy bude mít ten, kdo se nezbaví zatvrzelosti, ztráty orientace, nedostatku tolerance. Pokud nastanou potíže, je třeba jejich příčinu hledat v sobě, ne svádět vinu na druhé. Pokud se vám podaří „v šedé zóně „vašeho vědomí rozpoznat skutečné, bytostné jádro polarit, mnoho z nepřehledných překážek ztratí na své velikosti a relativizuje se. Sebepoznání a tolerance jsou první kroky k nápravě.  Potom vám znova začne svítit Slunce, jehož energie je rozhodujícím faktorem vůle. 

Opice

Opice si s Buvolem také moc nerozumí. Obecně lze říci, že Opice si rozumí jen Drakem a Hadem, takže moc kompatibilní s ostatnímu znameními moc není). Kompenzuje to svojí bezstarostností a drzostí, kterou jí dost lidí odpouští, protože je většinou zábavný společník. Ale na Buvola to neplatí a bude muset omezit své ambice. Do pracovní úsilí, do kterého jí bude Buvol nutit, se Opice, jako vždy, bude snažit vyhnout a obejít to tím, že se sama „pasuje“ do role zprostředkovatele. 

Nová situace by mohla zrozencům ve znamení Opice přinést štěstí a růst, protože Opice se dokáží přizpůsobit nové situaci. „Nová doba“ jim zlepší jejich schopnost být ve správný čas na správném místě. Poznání nemusí vždy připadat jako pozitivní, ale někdy přináší i náhlé nazření do hlubin „vlastního Psýché“, třeba skrze zklamání. Proto je dobré se řídit spíše intuicí než rozumem. Můžete mít i věštecké sny, kterým je dobré věnovat pozornost, protože by mohly naznačovat řešení problémů. Pokud se budete nacházet ve stavu neustálé vnitřní nespokojenosti, je nutné najít její příčiny. Upřímnost k sobě i druhým přispěje ke zlepšení situace. Také je dobré zaujmout k nevyřešené věci nové stanovisko než řešit neřešitelné.

Kohout (Fénix)

Kohout si s Buvolem rozumí, proto to bude dobrý rok. Kohout si po roce minulém uleví a bude šťastný, že se daří. Toho využije a bude tvrdě pracovat, což se mu vyplatí, i když asi až později. Ale ve vztazích se bude dařit a budou se objevovat nové příležitosti.

Nová situace pro zrozence ve znamení Kohouta bude znamenat novou energii k potvrzení jejich záměrů a plánů. A posíleni energií Buvola se poženou vpřed za svým cílem. Pokud zůstanete věrni své věci se vší trpělivostí, vytrvalostí a snad i jistou dávkou tvrdohlavosti, podaří se vám překonat četné překážky a problémy, včetně těch, které ve vás vyvolávají „kousavé“ pochybnosti. Své úspěchy si však, jako vždy, musíte zasloužit tvrdou prací. Co se týká osobních vztahů a cest, budete vystaveni zkouškám. Pokud budete velkorysí, můžete dojít ke zdravému ukotvení v hmotném těle.

Pes

Pes je stejně loajální jako Buvol. Navíc je Buvol sluha Psa. Na stejném „pracovním hřišti“ si s Buvolem nerozumí, proto se bude dařit spíše o oblasti spekulací, na které Buvol nemá. Buvol je dříč, Pes je se vším rychle hotov a Buvol mu připadá pomalý a tupý. Buvol bude mít tendenci narušovat soukromí Psa za to, že jej Pes neuznává. Proto je dobré se snažit vyhnout dlouhodobější práci (jen v tomto roce) a pracoval spíše na „rychlých akcích“. Než se Buvol vzpamatuje, bude hotovo. To by mohlo přinést problémy ve vztazích, protože pozornost Psa bude Buvol odvádět a Psovi uteče zatím partner/ka. Bude to stát více energie, a proto je dobré se „dobíjet“ častěji, než je obvyklé, z náhradních zdrojů energie (voda, stromy, pohyb).

Nová situace – Citliví Psi by měli mít na paměti, že existuje „zákon o příčině a následku“, který vás nutí k neustálé sebekritice a posuzování. Upozorňuje vás, že se vyplatí své plány vystavovat zkouškám průběžně, vždy ještě před tím, než uděláte nějaké závažné rozhodnutí. Novou situaci by bylo dobré chápat jako výstrahu, ne jako neštěstí, či pohromu. Pokud podlehnete „nové situaci“, musíte počítat s omezením všeho druhu. Pokud se vzepřete „zákonům karmy“ (jen koho se top týká, což znamená, že se vám nedaří), znovunastolíte „přirozený řád“, který byl narušen. Je nutné se zbavit pocitu, že jste oběť a nespravedlivě potrestáni. Právě k krizi se nachází šance na záchranu původní představy o uspořádání hodnost a ztracených způsobů vnímání. Uspějete za podmínky, že se vám podaří dospět k neutrálnímu a „vyššímu“ pohledu na vaše problémy. „Nová situace“ svojí energií přispěje v důvěru v působení vyšších sil „Stvoření a Tvoření“, i když se vám může zdát, že se paprsku světla nikdy nedočkáte.

Kanec (Vepř):

Buvol je stejně jako Kanec loajální ve vztazích, ale v pracovní oblasti si nerozumí. Kanec je „bohém“ a umělec, Buvol je dříč. Z toho vyplývá, že Buvol bude pro Kanci chtít, aby tvrdě pracoval a nejen užíval. To bude pro Kance užitečné, protože díky zvýšenému pracovnímu úsilí se objeví nové pracovní možnosti, dost možná i povýšení v zaměstnání.

Nová situace znamená, že všechny problémy zvládnete sami. Někdy to však můžete přehnat a snažit se o násilné a samostatné řešení. V takovém případě by ale šlo o nedostatek sebekritiky, nebo příliš vysoké sebevědomí. Pokud nastanou problémy, znamená to, že je to důsledek přeprogramovaného jednostranného postoje. Je třeba se na vše dívat v celkových souvislostech. Ke změně k lepšímu je třeba změna myšlení, sebekritický pohled do svého nitra, ale rovněž otevření se navenek a více tolerance.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.