Věštba pro Česko na rok 2018

Věštba pro Česko na rok 2018

Rok 2018 je zvláštní pro více zemí, které vznikly v roce 1918, v roce žlutého Koně, ne jenom Česko, ale i Slovensko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Polsko, Rakousko, dokonce ve znamení žlutého Koně (21.1.1919) vzniklo i Irsko. V tomto roce je výročí 100 let vzniku Československa – 28. října 1918. Numerologicky to znamená číslo 3. To vyjadřuje činorodost, nápady, komunikaci, shrnuto: „Obratný talent, Mentální energie“. Související Tarotová karta je Mág. To znamená: Jaro, mládí, sebevědomí, velká zručnost, vynalézavost, obchodní talent, rychlé myšlení.

Znamená to, že co se nepovedlo od r. 89 dosud, je šance napravit a dohonit, pokud bude správná vláda. A protože se lidé nedočkali naplnění slibů dřívějších „partajnických“ čtrnácti vlád za 27 let, zatoužili po změně. Politologové se divili, proč hnutí Ano volili převážně starší lidé. Vysvětlení je jednoduché, už nemají tolik času a došla jim trpělivost. Věřili, že když předseda hnutí Ano něco dokázal (na rozdíl od předsedů všech 14ti bývalých vlád), tak že to předvede i v řízení státu. Tak uvidíme, budeme se těšit, že ano.

Se znamením Koně v Taoistické astrologii si rozumí lidé narození ve znamení Tygra, Psa, Ovce, Koně.

1.ledna 1993 (rok černé Opice) došlo k rozdělení Československa. Numerologicky je datum vzniku ČR číslo 6.  To znamená: Harmonická péče, Rodina, Vztahy. Dále to znamená, milující, obětavý, zná soucit a loajalitu, se smyslem pro spravedlnost. Související Tarotová karta Císařovna. Tato karta vyjadřuje dobrou rádkyni, obchod, plodnost, rozhodnost, dceru, milenku, mateřské city, fyzické potřeby.

V době rozdělování republiky bylo (podle zpětného sebehodnocení) pro rozdělení 22 % obyvatel (6 % spíše a 16 % rozhodně), proti rozdělení 60 % (32 % spíše a 28 % rozhodně) a 18 % nevědělo nebo zaujalo neutrální postoj

Pro Českou republiku rozdělení znamenalo „Pozitivní završení záměrů a plánů“ lidu ČR, i když první signály hovořily o opaku. Rozdělení umožnilo „rozpoznat a následně navázat kontakt s kreativním vnitřním ohněm, který dával schopnost transformace. Tím se upevnila pevná vůle všech nenechat se odradit od následování svých cílů.  Tím bylo umožněna rovnováha mezi dáváním a přijímáním Čechů a Slováků.

Na Slovensku byla snaha se osamostatnit politicky trvale významným motivem. To se projevilo jak vyhlášením samostatného státu v roce 1939, tak federalizací Československa v roce 1969 a výrazným úspěchem politických stran požadujících osamostatnění před rokem 1993

Pro Slovensko rozdělní znamenalo „Nalezení svého středu“. Činy Slováků tím mohly být v souladu s jejich myšlenkami. Tolerance a sociální chování byly hnací silou, stejně jako harmonie a vyváženost.

Se znamením Opice si rozumí podle Taoistické astrologie nejvíce tato znamení: Drak, Had (pan Václav Klaus), v omezené míře Pes, Ovce, Opice (Pan Miloš Zeman), Kanec.

Rok 2018 je v Taoistické astrologii rokem žlutého Psa. Měl by to být pohodový rok, na rozdíl od roku 2017 – roku Kohouta. Kohout je hlavně tvrdý obchodník. Proto rok 2017 byl rok práce, obchodu a peněz.

Rok psa by měl být rokem oddechu po roce napětí a tvrdé práce. Pes je většinou pohodové znamení, smůlu měli jen lidé narození v roce 1982. Ale jejich „prokletí“ o kterém jsem napsal v knize S kým a kde žít, skončilo na jaře v r. 2017.

Proto pes patří k oblíbeným domácím zvířatům, jsou oddáni svým pánům. Mají obdivuhodné vlastnosti – integritu a loajalitu. Osoba narozená v tomto znamení se nerozpakuje obětovat pro lidi a ideje, má vysoce vyvinutý smysl pro povinnost a poctivé jednání. Tak bude působit rok 2018.

Jaká znamení uspěla (neuspěla)v politice:

Karel IV 14. 5. 1316 (Drak)

Angela Dorothea Merkel  17. července 1954 (Kůň)

Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron  21. prosince 1977 (Had)

Donald John Trump  14. června 1946 (Pes)

Alexander Van der Bellen 18. ledna 1944 (Opice)

Vladimir Vladimirovič Putin 7. října 1952 (Drak)

Dmitrij Anatoljevič Medveděv 14. září 1965 (Had)

Petro Olexijovyč Porošenko 26. září 1965 (Had)

Miloš Zeman 1944 (Opice)

Václav Klaus 1941 (Had)

Václav Klaus ml. 1969 (Kohout)

Václav Havel 1936 (Krysa)

Andrej Babiš 1954 (Kůň)

Milan Chovanec 31. ledna 1970 (Kohout)

Bohuslav Sobotka 1971 (Prase)

Lubomír Zaorálek 1956 (Opice)

Ekonomika:

V roce 2017 stoupla průměrná mzda o cca 6.8%.   Na rok 2018 předpokládám vzestup mezd o dalších minimálně 5%. Předpokládám stagnaci kvůli více negativním vlivům, jako politická situace v Evropě, povětrnostní vlivy (záplavy, sesuvy půdy, uragán) a s tím spojené problémy na železnici a silnicích. Na rok 2018 a zejména 2019 věštím větší katastrofy a finanční krizi podobnou roku 2008. S tím bude souviset zdravotní stav a je jasné, že bude větší zátěž na psychiku lidí. Hrozí, že „levné hypotéky“ nebudou někteří lidé zvládat splácet.

Nezaměstnanost:

V roce 2017 byla cca 3%, což je asi 280.000 lidí bez práce. Protože bylo volných cca 200.000 míst bylo vidět, že nepracovali jen lidé štítící se práce. Na rok 2018 předpokládám 2,4% a volných míst cca 240.000.

Index štěstí:

Jako jeden z mála se zabývám ve svých věštbách indexem štěstí, protože to považuji za důležitý aspekt. ČR byla v r. 2016 na 27. místě, v roce 2017 na 23. místě.

Slovensko se posunulo za rok (v roce 2016 na 45. místě) na 40. místo. Příští rok by mohlo být na 39. místě, což je úžasný posun.

Existuje světová databáze indexu štěstí na internetu a každý si může najít aktuální výsledky. Na prvním místě je Dánsko, druhé Švýcarsko, šestá Kanada, sedmé Holandsko, na devátém Rakousko, USA je na třináctém místě.

V roce 2018 se bude dařit zejména lidem kompatibilními se znameními Psa, což je Tygr, Zajíc, Kůň, Krysa, Pes, Kanec, Opice.

Pes je „v opozici“ se znamením Draka, takže lidé narození v roce Draka, to budou mít v roce 2018 těžší.

Rok 2018 = živel Zem. Zem „staví  přehradu vodě“, tak proto lidé narození v živlu Voda (na konci roku narození číslo 2 a 3), pociťují problémy s úřady a úředníky, ale i s lidmi narozenými v roce, které má na konci 8,9 (živel Zem).

Všechny tyto souvislosti živlů a znamení, včetně kompatibility znamení vůči sobě, doplněné o Taoistickou astrologii a vědecké dokumenty, jsou podrobně popsány v mé nové knize, S kým a kde žít (vydal Stanley Bradley V říjnu 2017.

Objednávky na:

Cena knihy (balné + poštovné + DPH)  318,-Kč Internetová objednávka:

http://koular.impuls.cz/objednavka-knihy/

Písemné objednání knihy:

Dodavatel:

Londa s.r.o.

„Kniha“

Ortenovo náměstí 15a

170 00 – Praha 7

Jaký bude rok 2018 pro jednotlivá znamení:

Krysa:

     Trochu složitější rok, ale bude se dařit. Je dobré myslet pozitivně a nepodléhat pesimistickým náladám, které by se mohly objevit zejména při špatném počasí. Obchody se budou dařit, budete mít dobré nápady. Musíte počítat se závistí.

Buvol:

     Buvol i pes jsou věrní a loajální. Ale Buvol je „sluhou“ Psa, proto je třeba počítat s potížemi, zejména ve vztazích. Proto je třeba se snažit „udržet co máte“, snadno by se mohlo stát, že budete opuštěni. Na práci tento rok mít vliv nebude, pokud zůstanete „sví“.

Tygr:

     Tento rok bude super, protože Tygr je nejlepším přítelem Psa. Bude se dařit všude a ve všem, do čeho se pustíte. Můžete začít nové projekty, vyřešíte všechny spory. Trochu strachu ze všeho “nového“ můžete pociťovat, ale strach nebude mít opodstatnění.

Zajíc:

     Pes je sice rychlejší než Zajíc, ale je to jeho ochránce a přítel. Proto třeba pomaleji, ale jistě ke změně k lepšímu dojde. Problémy minulého roku zmizí a rychle se zotavíte s důsledků. Urychlíte „léčení bolístek“ když se dáte naplno do práce a využijete své diplomacie a chytrosti.

Drak:

     Pes je s Drakem „v opozici“ a proto je dobré se připravit na jeden z nejhorších roků. V tomto roce není dobré riskovat jak v pracovní oblasti, tak v oblasti vztahů. Mohlo by se vše ještě více pokazit. Snažte si udržet co máte. Nic není jisté a to ani v pracovní oblasti, tak ve vztazích. Proto není dobré se pouštět do sporů. Pokud se budete držet raději v ústraní, může vás potkat i štěstí.  Koncem roku se situace začne zlepšovat. Je dobré neprozrazovat nové nápady a taktiku „boje“, bylo by to zneužito ve váš neprospěch.

Had:

     Budete přehodnocovat své postoje a náhled na svět. Patrně to bude dobrý rok na přehodnocení postojů a náhledu na život. Skotačivý Pes vám bude dělat chaos v hlavě a budete se hůře soustředit. Proto je dobré nedělat závažná rozhodnutí a pokud, tak musíte spoléhat sami na sebe a nepočítat s ničí pomocí. Pokud se nebudete nikomu vnucovat a budete se řídit osvědčeným: „Vnucená rada je diktát“, tak přežijete a dokonce můžete dosáhnout postupu v zaměstnání, něco přijít na něco nového v podnikání. Určitě se vyplatí ustoupit do pozadí a budovat nenápadně a s diplomacií hadovi vlastní, kariéru.

Kůň:

     Kůň a Pes si rozumí, proto není pro toulavého a tvrdohlavého Koně žádný problém. Docela se spolu se Psem proběhnout a dostanou nové nápady. Kůň i Pes se v letošním roce prosadí, půjdou dobře jak obchody, tak vztahy. Nic nebude problém. Jen je dobré neprozrazovat dobré nápady, někomu by se mohly hodit a přivlastnil by si je. Určitě to bude rok plný tvořivých a reálných nápadů.

Ovce:

     Pes ovce hlídá a honí, když utečou. Proto se nenechte vtáhnout do problémů druhých. Hrozí, že vás do svých problémů vtáhnou a potom vás v tom nechají a utečou. Asi obecně není dobré „sdílet“ problémy druhých. Každý je strůjcem svého štěstí (ne osudu). Tak si hlídejte to své a nestarejte se o druhé. Tento rok by se to nevyplatilo. Stejně by to letos nikdo neocenil. Je dobré udržovat a „pěstovat“ co máte a ideální rok na utužení vztahů. Věnujte se rodině a zejména dětem. To se vám vrátí v dobrém.

Opice:

     Opice Psa obdivuje a oceňuje jeho dobrotu a loajálnost. Jen pice nemá žádnou morálku a je schopna a ochotna kohokoliv když se jí to hodí, klidně opustit. Proto Pes bude letos učit Opici loajalitě a poctivosti, což Opici moc neříká. Pes bude letos přesvědčovat Opici, aby se učila integritě, cti a morálce. Pro Opici to bude velká výzva a možnost se změnit k lepšímu. Pokud se Opice nepolepší, může o všechno přijít.

Kohout:

   Kohoutům se dařilo v roce 017, tak budou těžit z toho, co naspořili. Proto se můžete po roce těžké práce těšit z výsledku a dopřát si trochu zábavy. Pro radost ze zábavy hrozí, že se zisky začnou ztenčovat, proto nezapomínejte „roztáčet kolo podnikání“ dál. Bude se dařit. Tento rok vás bude naplňovat pocitem štěstí.

Pes:

     Dva Psi už je skoro smečka a proto se bude vše dařit. Oba jsou čestní, loajální, upřímní a pracovití. Záleží jim oběma na tom, aby se měli dobře. Je to „osobní rok“, proto trochu „zátěžový“ a je dobré nepodléhat pocitům marnosti a obavám. Je to zbytečné, bude se dařit ve všem. Pokud máte nějaké nevyřešené problémy, snažte se je rychle vyřešit, energie roku Psa vám pomůže vše rychle zařídit ve váš prospěch. Vidím to do poloviny roku.  Pokud vše dořešíte, nastává to, na co jste čekali, štěstí, láska, peníze. Co více si přát.

Kanec:

     Tento rok je rokem stability, pohody a štěstí.  Pro mnohé zrozence ve znamení Kance byly uplynulé roky hodně těžké. Špatné období trvalo nezvykle dlouho, někomu dokonce 7 let. Teď budete chvíli užívat pohody a dívat se, jak se vše okolo vás srovná podle vašich představ. Bylo by dobré tomu trochu pomoci a pomalu, spíše rychleji, přiložit ruku k dílu, už to má smysl a bude se dařit, i když můžete pociťovat strach, že to lepší nebude. Tak vězte, už to lepší je.

   

Závěr:

Na závěr jsem vyložit jednu Runovou kartu, co je v roce 2018 důležité. Vyšla karta ISA (led), symbolizuje praled, prahmotu, živel led/voda.

Je jedenáctou runou a představuje kosmický led, který vyvěrá ze světa zvaného Niflheim. Reprezentuje statický princip odporu a z něho vyvstávající koncentraci na podstatné záležitosti. Je brzdící protisilou evoluce, která v cyklickém rytmu nechává zmrznout jakýkoli růst, aby po nutné etapě klidu mohlo vše znova povstat s posílenou energií.

Isa vypovídá o životním stádiu sebereflexe, a z něco vyvstávajícím smyslu pro transformaci hlubokého poznání. Pokud nám v tomto období stojí v cestě nějaké překážky a problémy, jsme schopni je nejenom odhalit, ale rozpoznat jejich význam a účel.

V mezilidských vztazích signalizuje karta ISA ochlazení emocí, především kvůli nesouladu mezi hodnotovými žebříčky a představami lidí.

Vždy je něco za něco a tato „nová doba“ přinese nové poznatky, nové možnosti a věřím, že „bude líp“. Asi není náhoda, že zrovna v přelomu stého výročí vzniku ČR byly volby, kdy každý mohl (pokud svého práva využil) říci svůj názor a přispět tak k posunu, po letech stagnace. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.