Duševní zaostalost

DUŠEVNÍ ZAOSTALOST      

  
Duševní zaostalost lze měřit v tabulce IQ – na základní stupnici je IQ vyznačeno do hodnoty 175. Průměrné IQ se pohybuje od 90 do 110, nutné minimum na zvládnutí vysoké školy je 125.       
Ze zkušeností vím, že průměrné IQ vysokoškoláků je 130, středoškoláků 125, lidé se základním vzděláním mají hodnotu IQ 90 – 109 (60% populace). Mám zkušenosti s problémy mozku, např. mozkovou obrnou. Když se odblokuje krční páteř (1. a 2. obratel), dostane se do mozku energie, tím je mozek schopen přijmout zejména Fosfor B12 a IQ se dostává téměř na původní (vrozenou)hodnotu. Takže děti s nemocí mozku s naměřeným IQ 65 se dostávají po „odblokování krční páteře“ a doplnění všech biologicky důležitých látek do mozku (cca po roce) na IQ více než 100. Stupně duševní zaostalosti: 1. Hraniční – 70 až 89 2. Mírná debilita – 50 až 69 3. Imbecilita – 35 až 49 4. Těžká zaostalost – 20 až 34 5. Idiocie – pod 20 IQ se můžeme pokusit „měřit“ i u zvířat. Využil jsem této metody při koupi andulky. Chtěl jsem vědět, jaké „přenesené“ IQ má. Měření IQ je složité i proto, že testy nemusí být objektivní a v každé oblasti můžeme mít jiné IQ.
 Otázka zněla: „Jaké musí mít andulka IQ, aby se naučila „mluvit“?“ Dále jsem se zeptal: „Jak vysoké má IQ?“     
O běžném testování IQ se vedou spory, na zjištění EQ (emocionální inteligence) zatím testy neexistují. Američtí psychologové upřednostňují EQ před IQ. Nejvyšší hodnota IQ je 175.       EQ se měří v procentech, protože neznám jiné hodnoty. Nejvyšší hodnota je 100 procent.      
Otázky na EQ: Jak se vyznám ve svých emocích? Jak kontroluji své činy? Jak se sám motivuji? Jsem schopen se do někoho vcítit a jak? Jak chápu užitečnost společenských vztahů? Jak jsem optimistický? Jak umím ovládat svoji impulsivnost?      
V mnoha případech lidí s „blokem“ na krční páteři (1., 2. a 3. krční obratel) jsem zjistil, že mají vyšší IQ než se projevují, ale díky bloku není správné množství energie, tím vitamínů a minerálů v mozku. Proto se tito lidé chovají, jako by IQ měli podstatně nižší. Zejména u dětí s mozkovou obrnou se po odblokování krční páteře, a následném vyživení mozku energií a biologicky účinnými látkami nutnými k dobré funkci mozku (zejména B12 a Fosforu), jejich projev podstatně zlepší. Na testech by se zjistilo IQ o 10-15 bodu vyšší než před odblokováním páteře. Podle mé teorie lze IQ zjistit již v početí.
Nejběžnější způsoby léčby
1. Nalezení příčiny a její odstranění (je nejtěžší)
2. Psychofarmaka
3. Psychoterapie (skupinová, individuální, rodinná, primární, tvarová, morita, psychogymnastika, muzikoterapie, arteterapie)
4. Léčba šokem
5. Psychochirurgie
6. Psychoanalýza
7. Hypnóza
8. Léčba podmiňováním
9. Léčba přesycením
10. Averzivní léčba
11. Jóga
12. Meditace
13. Relaxační cvičení
14. Léčba v hypnóze
15. Léčba v hladině alfa
16. Akupresura
17. Akupunktura
18. Rodinná konstelace
19. Léčba přírodními produkty
20. Změna místa bydliště
21. Změna práce
22. Změna partnera
23. Skupinová terapie Rodinné konstelace
24. Individuální terapie
25. Léčba u psychologa
26. Léčba u psychiatra
27. Změna práce
28. Odpočinek 2
9. Rozloučení se zemřelými (viz Rodinné konstelace)
30. Vyřešení nevyřešeného problému
31. Vyléčení nemoci fyzické (např. nádor, páteř)
32. Jiná možnost
Kdo chce znát odpověď pomocí karet, může vyložit tři karty a čísla karet ve výkladu budou znamenat čísla odpovědí, jak se vyléčit. On-line výklad karet – výklad na tři karty zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.