Svět se změnil a všechno bude jinak

Vysvětloval jsem vnukovi, že nemůže na hřiště, protože je lockdown. Protože umí anglicky, tak to pochopil a jeho reakce je jasná. Protože jsou mu dva roky, musí se na něj pomalu, tak jsem mu přečetl můj nový článek pro jeden časopis (Rozhled) a tím pochopil vážnost situace a zklidnil se – viz druhé foto.

Svět se změnil a všechno je a bude jinak.

Zdravím naše čtenáře a pokusím se odpovědět na dotazy, které dostávám. Úvodem bych rád připomenul, že je jiná doba, kterou určitě nezavinila naše vláda. Většina lidí nadává na vládu, že dělá chaos, vydává protichůdné informace atd. ale nejenom naše vláda, ale žádná vláda, si neví rady, protože je to nová situace a ať si to přiznáme nebo, ne, takto vypadá biologická válka. Už je to rok, co tato situace vznikla, a tudíž máme možnost omezených statistik. Ale ani z toho nelze brát ponaučení, protože vir se chová, jak chce, mutuje, v každém regionu je situace jiná a hlavně nevyzpytatelná. Takže lze posuzovat co a kde se stalo, jaká opatření kde byla a jak byla úspěšná. Když jako vizionář vyhodnocuji tuto situaci, tak je obtížné se orientovat v záplavě falešných zpráv, vyhodnotit, co je pravda, co je a není dobré, jak se chovat. Z toho všeho jsem pochopil, že chaos nedělá vláda, ta dělá, co umí, jako každá vláda se učí, ale média to mají na svědomí. A to tím, že (de facto dělají správně svoji práci) zvou na obrazovky a do médií spousty lidí, politiků, odborníků, neodborníků, laiků, politiků, ne politiků a každý říká co chce, jak je v demokracii obvyklé. Ale ty názory jsou jej těch konkrétních osob, které jsou někdy dobré, někdy odborné, někdy laické, někdy nesmyslné. A v tom je ten chaos, protože je na každém jednotlivci, jak konkrétní vystoupení vyhodnotí, což většina lidí nemůže a neumí. A to proto, že nikdo z nás nemá komplexní informace, proto není schopen sám posoudit kvalitu vystoupení, co je a co není pravda. A je to opět o informovanosti a schopnost analyzovat tato vystoupení a vzít si z toho to, co je užitečné. Jestliže známý a uznávaný biolog včera v TV řekl, že by rozvolnil hned, že stát má chránit rizikové skupiny, ale netrestat zbytek populace uzavřením všeho, tak co si mají lidé myslet? A ještě podpořil svoji větu zkušenostmi z USA, kde v jednom státě (myslím na Floridě) je vše otevřeno, v druhém státě (Kalifornie) vše uzavřeno, a výsledky mrtvých, nemocných, hospitalizovaných, jsou statisticky v obou státech stejné.

Jenže bohužel, nejsme v USA, ani v jiných státech (Švédsko), kde také nebylo nic uzavřeno a výsledky opravdu nejsou rozdílné s ČR. 

Když jsem nad touto větou přemýšlel, napadla mne jedna informace ze statistiky, o které jsem už psal – jsme nemocný národ! Jak jinak vysvětlit, že – vyjímám z mého článku: „Čeho se máme bát se nebojíme“-každých 20 minut v Česku umírá jeden člověk na rakovinu, je  4,5 milionu exekucí, 1,5 milionu lidí nadměrně užívá alkohol a nyní se jejich počet za rok zvýšil o 20 %, je 2000 předčasných úmrtí ročně, každý rok zemře na cukrovku 4182 lidí, 220 tisíc lidí má „poruchu duše“ a jejich počet roste ročně o 30 %, 80 % populace má citomegalovir, 30 % toxoplazmózu, 30 % boreliózu, skoro všichni máme chlamydie, ročně umírá na nemoci srdce 36452 lidí, na zhoubné́ novotvary 27699, na cévní́ nemoci mozku 7985, na nehody 3834, na chřipku a zánět plic 3709, na Alzheimerova nemoc- 3663, (v Evropě se s Parkinsonovou chorobou potýká 1,2 milionu lidí,  do r. 2050 se předpokládá dvojnásobek), na chronické́ nemoci dolní́ časti dýchacího ústrojí 3550, na chronické́ onemocnění jater 2058, na aterosklerózu 1601, obezita ohrožuje 18,5 % Cechů̊, 1,5 milionu lidí v ČR má migrénu, každoročně onemocní zhoubnými kožními nádory kolem 35000 pacientů. Na maligní melanom umírá asi 500 pacientů ročně, ročně umírá 110000 lidí, tak bychom mohli pokračovat.  Riziková skupina je – Podle statistiky cca 3 miliony důchodců, jak patrno výše, tak asi 2 až 3 miliony duševně nemocných, ochlastů, nemocných (od toho musíme odečíst 2.3 milionů dětí a studentů), takže cca polovina obyvatel?!

Až se divím, že má kdo pracovat.

A tito nemocní lidé zaberou tolik míst v nemocnicích, že nejsou kapacity na nepředvídatelné události, což je zrovna současná infekce. Podle mé teorie, kdyby se nic neuzavíralo, tak sice by došlo „k přirozeném u výběru“ rychleji, ale nemocní by leželi asi na polních lůžkách v tělocvičnách škol a neměl by je kdo ošetřovat. Třeba se mýlím, je to moje vize, ale ze zpráv vlády je patrné, že právě z takové situace má obavy. A to zejména proto, že lidé opravdu nutná opatření proti šíření infekce nedodržují, což je patrné z mnoha dokumentů. 

A o tom to vše je. A když se k tomu přidá neschopnost se radovat ze života, neschopnost a nechuť si užívat si rodiny, dětí, mít nějakého koníčka, a dokonce závist, viz příklad z médií:

Modelka dávající foto na svoji stránku na sociální síti sklidila kritiku za to, že zatímco v Česku vládne tvrdý lockdown, ona cestuje po světě a sdílí to. A to se řadě jejích fanoušků nelíbí.

Simona Krainová v tomto týdnu pobouřila fanoušky vzkazem, který do uzavřeného Česka poslala z karibského ostrova Svatý Martin. Hněv některých diskutujících na ni evidentně zapůsobil.

Další modelka nekritizuje potřebu lidí z Česka odjet, tomu rozumí, nechápe ale, proč se tím lidé chlubí………

Statistika na Seznamu: Je kritika lidí, kteří sdílejí fotky z cest, oprávněná?

Ano, mají sedět doma     37,9 %

Ne, když mohou, ať cestují      11,2 %

Ať cestují, ale fotky si nechají pro sebe       50,9 %

Celkem hlasovalo 8041 čtenářů.

To mluví samo za sebe – je z toho patrné, že jen 11,2 + „mlčící většina, které je to jedno, je toleratní.  Asi lidé nevědí, že „sdělená radost je dvojnásobná radost, sdělená starost je poloviční starost. 

Závistiví lidé to nechtějí vidět, že někdo se má lépe než oni, a ti šťastlivci u moře zapomínají na statistiku ČT, že „80 % lidí v Česku někomu něco závidí“. 

Nezávistiví to buď nečtou, nebo nedávají nevyžádané rady= diktát, protože vědí, že si každý může dělat v demokracii co chce, pokud tím neomezuje druhé.

Nyní dotazy:

 Jak nás ovlivní současná covidová pandemie:

Ovlivní to všechny a hodně, mnoho lidí si bude muset uvědomit, že nic netrvá věčně, nic není jisté, a tudíž je nutné užívat „Teď a tady a to, co je možné a reálné“.

Budou víc agresivnější, bude víc rozvodů, násilí?

Už je, lidé jsou víc a víc agresivní, podle mne přibude duševních poruch, ukazuje se, že hodně lidí není přizpůsobivých a nejsou schopni se smířit s tím, že nezmění něco, co není možné změnit a nejsou schopni si vytvořit „náhradní program“.

Odhalil covid labilnost lidí?  Proč neumějí myslet svou hlavou, ale nechávají se ovládat strachem, nemají vlastní názor?

To se ukazuje všude a ve všech oblastech života, je to katastrofa. Hodně lidí si neví rady se životem. Mnoho lidí nemá svůj názor, vidím, jak mnoho lidí sdílí negativní zprávy a horší je, že ty nesmysly šíří dál. Mnoho lidí trpí strachem, odhalil jsem příčinu: 80 % populace je „nedospělých“, což je chyba rodičů. Jednak se dostatečně nevěnují dětem, a už 30 let píši, že je třeba slavit s dětmi narozeniny a připomínat jim, že za rok budou o rok starší, odpovědnější, samostatnější a v osmnácti budou dospělí, nezávislí a samostatní. Tak pokud má někdo strach, což je dost lidí, tak je někde chyba. Buď jste nedospělí, nebo si nevěříte, nebo neunášíte nejistotu. Tady musím připomenout, že jediná jistota je, že zemřeme. Samozřejmě, že nejlépe ve 120 (na tento věk je podle posledních názorů vědců věk lidí nastaven), zdráv a bohatý. Ale to je na každém, jak žije a jak dbá o své zdraví. 

Mám dobrý test: Jaké Vás napadne písmeno z možností A, B, C? Na konci článku je odpověď.

Neumím si představit, co by takové lidé dělali v době „Černé nemoci v r. 1272 až 1352“, která vznikla v Číně, ve městě Chu-pej a po rozšíření do Evropy (stejně jako nyní kovid) na ní zemřela třetina Evropy, to je, jako by dnes zemřelo 250 milionů! Obyvatel.

Podobná situace byla Španělská chřipka je označení celosvětové chřipkové pandemie, která probíhala přibližně 2 roky, a to v letech 1918–1920. Způsobil ji virus chřipky A subtyp H1N1, zemřelo tehdy 80 milionů lidí. 

A vzal si z toho někdo ponaučení? 

Podle mne v Česku cca 20-30 % lidí si vezme ponaučení z této situace.

Začnou si lidé víc vážit svého zdraví?

Polovina lidí patrně ano, nejenom zdraví, zejména ti, kterých se to týká a bude týkat. Začíná se ukazovat účinnost mé teorie o dožití se vysokého věku ve zdraví. Já sám dodržuji pravidla, která jsem popsal v knize Jak se dožít 140ti let. Opakuji to stále dokola a mám podrobný postup (stručný obsah knihy) na svých stránkách www.stanleybradley.eu. Už mi volalo mnoho lidí, že jsou přesvědčeni, že díky mým radám neonemocněli. Při náhodných testech se zjistilo, že jsou kovid pozitivní, ale neměli žádné příznaky, ani potíže! A jak je to jednoduché – akupresura „zápěstí na zápěstí“, 2x týdně 22 minut, užívat v létě cca 2x týdně vitamíny a minerály, v zimě a na jaře denně, užívat přírodní ATB – Oregano, Štětka lesní či jiné, občas zajít na odblokování páteře, 2-3x týdně hodně aktivního pohybu, omezit bílé pečivo a mléčné produkty, radovat se ze života, dělat práci, při které se seberealizujeme a pokud to nejde, tak „Najít zalíbení v tom, co děláme“. Pokud nemůžeme dělat práci jako koníčka (což se mi po r. 90 podařilo a raduji se z toho), tak si najít koníčka, kde to dělat můžeme co nás těší. Studovat nové věci, číst poučné knihy, a tak dále, dá se toho hodně dělat, co je pro nás užitečné.

Sám patřím do rizikové skupiny a infekci jsem zatím nedostal, protože se chovám odpovědně k sobě, i druhým. Dělám si testy, které jsou k dostání v lékárnách. Nosím respirátor, chodím jen občas nakupovat. Každý má ledničku a mrazák, protop stačí jednou za měsíc. A tvrdím, že lidí z rizikových skupin by se měli chránit sami, jsme odpovědní sami za sebe a nespoléhat na nikoho. Je to jediná skupina, která nikam nemusí a nemusí se s nikým stýkat! Tak proč by se měla přizpůsobovat ostatní společnost „rizikové polovině obyvatel“ a trpět lockdownem, protože se neodpovědní nedokáží ochránit, nebo snad nejsme všichni odpovědní sami za sebe? 

Jeden důchodce v rozhovoru v TV řekl, že nemá lednici, ani mrazák a že chce každý den křupavou housku. Tak je jasné, že každý dělá, co mu za to stojí a je jasné, že když půjde 30 x za měsíc do obchodu, je 30x větší šance, že potká „bubáka“ nakazí se. Buď se měl lépe učit, aby měl na mrazák, nebo může na brigádu a vydělá si na mrazák. Ale platilo, platí a bude platit, že chudí lidé  (kteří nemají na vitamíny a minerály a „dobrou stravu“) umírají a budou umírat u cca 30 let dříve než ti, kteří o své zdraví dbají.

Začnou si víc vážit přátelství

Jde o to, jak si lidé zde váží sebe, kdo si neváží sebe. Neváží si ani druhých. Teď se ukazuje, kdo má dobré přátele, kteří jsou stejně ohleduplní a opatrní jako my a s těmi se lze stýkat a utužovat přátelství. A protože „Vrána k vráně sedá, každý sobě rovného si hledá“. Kdo je úspěšný, má okolo sebe úspěšného, úspěšnou, kdo je lenoch, má okolo sebe lenocha, kdo si váží sebe, má okolo sebe stejného člověka. 

Platí že všechno zlé k něčemu dobré?

To určitě. Kdyby vznikla horší situace, než je, viz příklad výše uvedené, asi by lidé byli více zaskočeni a zemřelo by více lidí. A podle mé předpovědi bude infekce mutovat a za cca 15 let přijde horší infekce. Mnoho lidí si uvědomí, že je třeba být více přizpůsobiví, nelpět, neočekávat a že je třeba se naučit dělat změny. Mnoho lidí nemyslelo „na zadní vrátka“, tak tato situace to dost lidí naučí. Každá krize je hnacím motorem pokroku. Patrně mnoho lidí tato situace naučí trpělivosti. 

Samozřejmě, že to ovlivní celou společnost, ekonomiku, polovina podnikatelů zkrachuje, polovina divadel skončí, ale to je „osud“. Ne záměr vlád. 

Pan Baťa zkrachoval několikrát a znova začal, takových bylo a bude víc. Ale i toto je „přirozený výběr“. Nemůžeme se odrazit ode dna, dokud na to dno nedopadneme. A zase připomenu, že každá krize je hnacím motorem pokroku.

Na závěr jen podotknu, že víc, než zavřené obchody mi vadí nevymahatelnost práva, automaticky střídavá péče o dítě po rozvodu a vězení pro dlužníky. A s tím se nedokáži smířit. Na rozdíl id infekce se s tím dá něco dělat a rychle a snadno. A to kupodivu lidem nevadí?

Odpověď na otázku v textu: 

Na „nevědomé úrovni jsem se ptal, zda jste „dospělí“. 

A= ne, B= na půl, C= Ano, jste dospělí i se tak chováte.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.