Svět chce být klamán

vize na rok 2024

Vize na rok 2024

Rok 2024 numerologicky č. 8. Na úvod je dobré připomenout numerologický význam č. 8: Materiální moc, originalita, velké peníze, obchod, sex, vůdcovství, síla. Vlastnosti: Dominance, úspěšnost, realista, síla, schopnost.

V opačném případě: Dominance, nevybíravost, chamtivost, bezohlednost.

Nejobvyklejší interpretace čísla osm je taková, že svému nositeli v životě přináší peníze a moc. Osmička v sobě skutečně ukrývá tendence, které pomáhají k úspěchu. Proto se osmičce daří při obchodování a ve vůdčích rolích, které vyžadují charisma a autoritu. Osmičky jsou obvykle ambiciózní a dokáží se s problémy efektivně vypořádat. Avšak ani tomuto životnímu číslu se nevyhýbají negativní vlastnosti. Osmičky, které ztrácí sebekontrolu, jsou nespokojené, agresivní, chamtivé nebo nenávistné.

Proto není náhoda, že mě napadla jako související tarotová karta „Ďábel“, v Tarotu má číslo 15. Ďábel je představitelem hmoty, a jejího pokušení ve všech možných projevech, od peněz, úspěchu až po smyslnou poživačnost

Číslo 8 je v čínské kultuře chápáno jako nejšťastnější. Mnozí lidé si rádi připlatí za byt číslo osm, za co nejvíce osmiček v telefonním čísle či v registrační značce auta. Darování dárku obsahující číslo osm může být chápáno jako přání rychlého zbohatnutí.

Ovlivňuje nás všechny „nová doba“, která začala epidemií strachu (při prvních oznámení o kovidové infekci), dále epidemie infekční (následnými nákazami), jako další epidemie psychických problémů (deprese) jako důsledek přetrhaných sociálních kontaktů a z války a nyní, r. 2022–2023, ekonomická krize. 

Nastala chaotická doba, život je náročný pro rychlý sled negativních událostí, kdy plno lidí nezvládá „rychlý tep doby“ a další problém je, že nejde správně vyhodnotit všechny informace, které se hrnou ze všech médií. A zejména ze sociálních sítí se na nás hrne velké množství informací a podnětů s velkou mírou sexualizace, agresivity a povrchnosti. Nikdo neví, co je a co není pravda ani v seriózních médiích, natož v sociálních sítích. Mnoho rodin, kamarádských vztahů, se rozpadlo a rozpadá a zejména děti, které potřebují ke svému vývoji stabilní vztahy a určitou míru jistoty a stability, tím trpí. Proto se nedivím informacím, že cca třetina dětí by prospěla odborná pomoc (seznamzprávy.cz 10.10.23). 

To přináší chaos, náročné životní situace, na které jsme nebyli zvyklí, a proto je dost lidí přestává zvládat. Před r. 2019 jsme si zvykli na určitou míru „stálosti“, stability, to dnes rozhodně neplatí. Díky „nové situaci“ je mnoho dospělých, a nově mnoho dětí, které v takovém chaosu vyrůstají, se následně dostanou do psychologicko-psychiatrické péče.

Už jako důsledek by mohla být řada psychických problémů a poruch, která má velkou míru sociální nakažlivosti. Problematické trendy (podle odborníků) se týkají například poruch příjmů potravy a genderových dysforií. Jako další důsledek je zvyšování počtu fyzických zdravotních problémů. 

Už v r. 2018 jsem tuto situaci předpokládal a navrhoval, že je dobré začít s prevencí, reaguje jen malý počet lidí. Podle mé intuice tušila cca třetina populace, co by mohlo přijít, ale reagovalo jen 10 % populace. Jen těch 10 % se řídilo příslovím, že „Štěstí přeje připraveným“.

Podle mé teorie, že „lepší později než nikdy“, je dobré začít mobilizovat síly na „další boj s chaosem“.

Podle Čínské astrologie začne od 10.2. 2024 /do 28.1.2025) rok zeleného Draka. Znamení včetně se v čínské astrologii opakuje jednou za 60 let (12 větví země), takže zrozenci v roce 2024 budou mít vlastnosti a schopnosti jako lidé narození v roce 1904 a 1964, podobné jako zrozenci r. 2016, 1928,1940, 1952, 1976, 1988, 2000, 2012. Drak je považován za nejsilnější znamení a pro lidi narozené v roce Draka to bude jejich osobní rok a mělo se jim dařit. Stejně tak se bude dařil lidem narozeným ve znameních, která si s Drakem rozumí, což je Kohout, Krysa, Opice, Drak, Ovce (Koza), Had. 

Jak se bude dařit různým znamením v roce Draka podrobněji.

Krysa: Štěstí, úspěch, peníze, dosažení všech předsevzetí. Energie Draka dává Kryse maximální podporu. Pro zrozence v roce Krysy to bude nejlepší rok z mnoha. Jen je dobré nebýt tvrdohlaví, když dojde ke sporu.

Buvol: Je dobré počítat s překážkami, a proto doporučuji neriskovat. Bohužel, jako většinou, má Buvol vše „vydřené“, je dobré být trpělivý a pracovitý, to se zhodnotí a koncem roku se situace začne zlepšovat. Je dobré hlídat energii, aby při své pracovitosti se Buvol neunavil.

Tygr: Dynamický Tygr by měl trochu slevit ze svého ega a neriskovat. Pokud se situace zkomplikuje, což hrozí, je dobré nebojovat a přistoupit na kompromis. Je dobré být opatrný, hrozí nebezpečí stát se objetí podvodu.

Zajíc: Zajíc je „sluhou“ Draka, ale protože minulý rok 2023 byl osobním rokem Zajíce, přetrvává dobré období z minulého roku. Proto se dá očekávat, že započaté projekty Zajíc úspěšně dokončí, když nepodlehne strachu a stresu. Objeví se nové možnosti a noví přátelé. Je dobré najít rovnováhu mezi prací a odpočinkem“, aby se citlivý Zajíc příliš neunavil. Zajíc by mohl těžce nést situace, které by mohly přinést změnu. Proto je dobré nelpět na starých hodnotách a nepřehánět oddávání se snění a nevzpírat se přirozenému koloběhu života.

Drak: Je to osobní rok, proto lze očekávat velký úspěch. Bude se dařit na všech frontách. To vše bude Drak oslavovat a přinese mu to radost. Rok Draka přinese zdraví a dosažení stálých hodnost, které stojí za přijetí do našeho života.

Had: Mohl by nastat chaos, kdy bude těžké rozlišit, co je dobré a co špatné. Proto je třeba více opatrnosti a nevystavovat se riziku, ať už jde o hazardní hry, finanční investice, či užívání drog. Had je diplomat, proto je dobré vyčkávat na vhodné příležitosti a těch využít, až nastane správný čas. Je lepší se stáhnout do bezpečí svého domova. Tím načerpá energii a sílu na další aktivity. Koncem roku se pak může dočkat skvělých výsledků.

Kůň: Život bude jako na houpačce, a to by mohlo Koně znervóznit. To by mohlo způsobit vnitřní bloky a napětí, díky kterým by mohl dělat chyby. V každém případě je dobré se vyvarovat konfrontacím, nerozvážnému a nepromyšlenému jednání, protože díky tvrdohlavosti a samolibosti mohlo dojít k vyhrocení výbušné situace. Proto udělá lépe, když se bude věnovat více rodině a přátelům než byznysu.

Ovce/Koza/: Bude to zajímavý rok, mohlo by se podařit mnoho zajímavých věcí. Nastane obrat k lepšímu, proto je dobré využít pozitivní situace a dříve odkládaná rozhodnutí učinit nyní. Energie roku Draka může chránit před nepříznivými silami. To by mohlo Ovci motivovat k vyšším výkonům, což by ne každý jedinec zvládl ve zdraví. Proto je nutné se občas zamyslet nad tím, co nám ještě stojí za to a nezapomenout na odpočinek. 

Opice: Opice si nejvíce rozumí s Drakem a Hadem, proto tento rok bude ve svém živlu a vše se jí bude dařit. Je dobré při bujarém veselé nezapomenout na to, aby nešlo k nežádoucímu těhotenství, úniku energií či dokonce peněz. Mohlo by se snadno stát, že není už dál za co slavit. Když budeme mít vše pod kontrolou, máme šanci se vyhnout nechtěným následkům.

Kohout: Kohout si s Drakem hodně rozumí, zejména co se financí týká. Proto se bude Kohoutům bude hodně dařit, a to jak v oblasti financí, tak ve vztazích. Je to dobrý rok na „uzavření rodinného kruhu“, kde se štěstí ukáže na plno. Mohlo by se ale stát, že nastane konfrontace v oblasti, kterou jsme už dávno považovali za vyřešenou. Je dobré období věc dořešit. Je dobré myslet na ochranu zdraví.

Pes: Pes je s Drakem „v opozici“, proto je dobré očekávat potíže a je nutné být opatrný a obezřetný.  Dračí přehnaný důraz na peníze Psa tolik neinteresuje a Drak by mohl být útočný, pokud bude mít pocit, že mu Pes stojí v cestě. Proto bude pro Psa lepší, když se nebude s Drakem přít a raději ustoupí. Ale i presto je na obzoru harmonické spojení s jednou či více osobami a na obzoru je dobrá spolupráce v materiální, i duchovní oblasti. 

Kanec: Vypadá to na rok oslav, zábavy, úspěchu a společenských událostí, protože se bude dařit. Zrozenci ve znamení Kance se dočkají uznání a respektu. Pokud zrozenci ve znamení kance hodlají učinit nějaké rozhodnutí, je dobré se nechat vést svým vnitřním hlasem. Energie roku draka propůjčuje Kanci schopnost mít nad věcmi kontrolu a vyvinout iniciativu. Je ten správný okamžik na začátek nového projektu, cílené práce a vnesení jasna a pořádku do nějaké záležitosti, kterou jste patrně dlouho odkládali. Je dobré nezapomínat, že aktivita by měla být vystřídána přiměřeným stádiem odpočinku. 

Obecně platí, že je zvláštní chaotická a nejistá doba, kdy málo kdo ví, co je dobře, co je špatně, co je pravda, co je lež. Proto je nutné být maximálně opatrný a nic neřešit a nerozhodovat bez promyšlení a bez porady v rodinném systému, či odborníkem na oblast, které se rozhodnutí má týkat. Přibývá zdravotních problémů lidí a alarmující je, že se to týká i dětí. Proto je dobré využívat osvědčených doporučení alternativních způsobů udržení zdraví, což je myslet pozitivně, pohyb, užívat vitamíny a minerály (kterých je při stresu vyšší spotřeba, než stačíme přirozeným způsobem doplňovat. 

Krize, kterou jsem předvídal již v roce 2018 na další roky (od r. 2019 dál), by mohla skončit za cca 3 roky, tj. rokem 2026. To by mohlo souviset i „s klidem zbraní“.

Budu se těšit, že průměrná roční inflace za r. 2024 bude na konci roku 5 %.

O nezaměstnanosti nemá smysl mluvit, když je více volných pracovních míst, tento trend bude pokračovat minimálně dalších 8 let.

V ekonomice to patrně není tak špatné, jak straší média. V r. 2023 předpokládám, že se prodá cca 215 tisíc nových aut a v roce 2024 cca 225 tisíc nových auta. Auto je známo, že je „zbytná věc“ ale čísla prodejů charakterizují ekonomickou situaci. Podle mé intuice měla v roce 2018 většina obyvatel dobrý imunitní systém na cca 85 %, nyní je to špatné, je to na cca 40 až 60 %. Z toho důvodu předpokládám zhoršení zdravotních problémů, což už můžeme pozorovat nyní, zejména: 

Z 51 klasifikací zdravotních problémů (podlewww.czso.cz) jsem vybral jen ty (21), u kterých předpokládám zhoršení

 • Chronické nemoci dolní části dýchacího ústrojí
 • Nemoci trávicí soustavy a chronický zánět jater
 • Zhoubné novotvary, zejména: -tlustého střeva, konečníku a řiti , slinivky břišní, průdušnice, průdušky a plíce, prsu, ledviny a ledvinné pánvičky,  mízní‚ krvetvorné a příbuzné tkáně (primární)
 • Parkinsonova nemoc
 • Alzheimerova nemoc, 
 • Hypertenzní nemoci
 • Jiné formy srdečního onemocnění 
 • Chronické poruchy srdečního rytmu 
 • Srdeční selhání
 • Nemoci nervové soustavy nemoci mozku, neurologie (psychika, Tinitus!!!)
 • Alkoholické onemocnění jater
 • Zánět plic (pneumonie)
 • Chřipka
 • Příznaky, znaky a abnormální klinické a laboratorní nálezy nezařazené jinde
 • Chromozomální abnormality
 • Úmyslné sebepoškození
 • Vrozené vady, deformace a chromozomální abnormality

Proto doporučuji jako prevenci mnou vyzkoušené alternativní způsoby léčby, což je jen akupresura (zápěstí na zápěstí 24 minut a opakovat 2x týdně cca 20 minut), užívat Beta glukany, aspoň základní vitamíny a minerály (B3, B6, C, Rutin, Draslík, Hořčík, Koenzym Q10, Fosfor, Zinek, Selen), pohyb (aspoň 2x týdně ujít cca 8 km), myslet pozitivně a nepodléhat strašení na sociálních sítích a v médiích.

Je vhodné zvýraznit /probudit v sobě/ individuální vlastnosti a rysy osobnosti, jako optimismus, zvídavost lidské vzkvétáníkteré umožní jednotlivcům využít kladné stránky života.

Jedním z mých cílů je pojmenovat a tím vyřešit příčiny úzkosti, strachu, deprese, syndromu vyhoření atd. Pokud je člověk otrávený nebo znepokojený, většinou nemůže dosáhnout spontánní radosti, nadšení, úspěchuJe dobré začít tím, že „odpustit, neočekávat, nelpět“. Je ztráta energie stále někomu něco vyčítat, stěžovat si, nadávat. 

Všem přeje hodně zdraví a štěstí Stanley Bradley.    www.stanleybradley.eu

Tento článek bych nazval: „Svět chce být klamán“. Inspiroval mě francouzský dokument „Továrny na nevědomost“ (= ignorance) z r. 2020 uvedený na ČT 2 27.9.23

Každá den máme nové potřeby, vznikají nové technologie. Všeho je víc a víc, ale také vznikají nové otázky. Objevují se nové nemoci, nové infekce, obavy rostou. Veřejnost obviňuje vědu ze zatajování informací. Jakmile ale věda přijme roli rozhodčího, má tendenci mluvit pravdu. Je dobré si uvědomit, kdo vědce platí – ten má nárok na informace. A co s informacemi udělá „ten kdo platí“, je už na něm.

V dokumentu bylo uvedeno několik příkladů, jak dezinformace vznikají a jak fungují. První příklad byl z Řecka, kde umílaly včely ve velkém. Vědci zjistili, že to bylo díky novým pesticidům, které se ve velkém hnojila pole.  Jakmile se tato informace dostala na veřejnost, začal problém. Od té doby bylo uskutečněno 5x tolik výzkumů jiných příčin jejich úhynu včel. Z databází vědeckých studií lze dohledat, že tyto účelové studie začaly po první informaci vědců, když uvedli pravou příčinu hromadného úhynu včel.  Na základě této informace bylo uskutečněno tisíce soukromých a veřejných studií, které měly odhalit, a také odhalily, mnoho dalších příčin úhynu včel. A celá řada těchto příčin se začala zkoumat víc než negativní dopad pesticidů.  A cílem bylo zpochybnit původní vědecký výzkum. Na venek to vypadá tak, že čím více výzkumů, tím je větší zájem najít pravdu. Ale ukázalo se, že to tak není. Díky tomu se stalo, že veterinární úřady byly i po dvaceti letech výzkumů bezradné. Podobná byla kauza tabákového průmyslu. V padesátých letech byl bum tabákových produktů. V prosinci roku 1953 se na titulních stránkách objevila informace, že vědci vyvolali rakovinu u myší tím, že potřeli kůži myší cigaretovým dehtem. Tato informace vyvolala chaos v cigaretových firmách a byla to pro ně velká rána, a jediné co mohli říci je, že nevědí, protože nemohli popřít vědecké výzkumy. To ale vyvolalo boj. Krátce po této zprávě, hned v prosinci 1953 se sešli představitelé sedmi největších tabákových firem v New Yorku v hotelu Plaza a řešili, co dál. Výrobci cigaret vytvořili vlastní plán. Zahájili obrovskou kampaň, ve které oznámili, že si uvědomují, co říká věda a že si uvědomují, že je tu problém a jsou tím znepokojeni. Rozhodli se udělat kampaň, na základě, které by nikdo nebyl na pochybách, že „problém“ chtějí řešit.  Přislíbili pomoc ve výzkumu vlivu tabáku na lidské zdraví. A zřídily výzkumný výbor tabákového průmyslu. V tisku se objevila zpráva, že tabákový průmysl zahajuje vědecký výzkum. Náhle se začaly objevovat reklamy, že cigaretové firmy chtějí dopřát kuřákům jejich požitek z kouření na základě nejnovějších vědeckých poznatků bez rizika. Cílem vědeckého centra tabákového průmyslu bylo přinášet nejnovější poznatky, ale jen takové, které popírají výsledky dřívějšího dosavadního vědeckého výzkumu. Tím se stalo, že vědecké výzkumy jsou používány proti samotné vědě. Jen bystrému pozorovateli neunikne, pro koho výzkumné týmy pracují – logicky pro toho, kdo je platí. Ten, kdo výzkumné týmy platí, ten dostane výsledky výzkumu a může je prezentovat podle svého uvážení. Novináři dokázali, že tabákový promysl „investoval“ velké finanční prostředky do vědy za účelem zdiskreditování oficiální vědy. Novináři nazvali výzkum farmaceutických firem „rozptylujícím výzkumem“, do kterého farmaceutické firmy věnovaly mnoho peněz. „Vědecké výzkumy“ tabákových firem měly sloužit k odvádění pozornosti. Obecně se ví, že vše má více příčin (moje teorie je, že se musí sejít minimálně tři příčiny, aby vznikl problém – nemoc, autohavárie a podobně). A výzkum soukromých firem má přesvědčit, že proto nejde pravou příčinu stanovit. Šíří záměrně mnoho informací, aby vznikla „nevědomost“ o pravé příčině problému a mají vyvolat chaos. Jejich cílem je vyvolat pochybnosti, protože ty jsou nejlepším prostředkem, jak konkurovat faktům dobře známým široké veřejnosti. Je to také účinný způsob, jak podněcovat rozepře. Najatí vědci firem vědí, že k současné vědě patří pochybnosti a hypotézy, a proto je možné současnou vědu stále zpochybňovat.

Profesor psychologie z Francouzského dokumentu profesor Stephan Lewandowsky (zkoumá vztah člověka k vědě na univerzitě v Bristolu) řekl, že počínání výše uvedené je perfektně zvládnutá strategie, která byla využita (zneužita) všemi, kdož se snažili popírat výsledky vědeckých výzkumů. Stejný postup jako v případě tabáku, byl použit v případech kyselých dešťů, ozónové díry, pesticidů, změny klimatu, antikoncepčních pilulek, fosilních paliv, škodlivosti některých plastů (bisphenol A–i když se vědecky dokázalo, že lahvička z tohoto plastu je pro zdraví škodlivá, 20 let se prodávala a pily z ní nemluvňata mléko, než se prodej zastavil), a stále to pokračuje. Hlavním cílem dezinformací je získat čas (jako příklad je výše uvedená lahvička na mléko pro kojence). A výrobci mezi tím vydělávají obrovské sumy peněz. 

Proto vznikla i nová vědecká disciplína – Agnotologie. 

www.tribune.cz 2.6.2022 – Nevědomost je moc, MUDr. František Koukolík, DrSc., FCMA. Vyšlo v titulu Medical Tribune. Bill McKibben, environmentalista, napsal k debatě o klimatické změně: „Ztratili jsme spoustu času s představou, že se účastníme debaty o datech a myšlení… nyní zjišťujeme, že jde o boj o peníze a moc.“

Na sociálních sítích spolu bojují různé tábory. Proto je v dnešní době čím dál obtížnější se dostat ke skutečně vědeckým – pravdivým informacím. Podle mé intuice je pravdivých informací ve veřejném prostoru jen cca 30 %. Oproti tomu je dezinformačních teorií cca 55 %. Další, prokázaný fakt je, že ona menšina, která má „pravdu“ tolik nepřesvědčuje, protože si jistá svojí pravdou. Ale většina dezinformátorů většinou ví, že nemá pravdu (nebo jí nechce znát) a proto prosazuje své názory s o to větší intenzitou a křikem, aby přesvědčila „nerozhodnuté“, nebo získala na svoji stranu „ty druhé“.  A to se týká všech oblastí našeho života. 

Profesor Stephan Lewandowsky se ve zmíněném dokumentu zabýval otázkou, jak se vyrovnáváme s vědeckými poznatky, pokud jsou pro nás jejich výsledky nepříjemné. Pokud člověk zjistí, že se většina vědců shodne na jednotném závěru, který je pro nás nepříjemný, dostáváme se do konfliktní situace, protože nevíme, co si počít se svým přesvědčením, když vědecký názor je jiný než můj a tím pádem je můj názor ohrožen. Jeho pokusy ukázaly, že zde hraje roli postoj k vědeckým otázkám, politická orientace a náklonost ke konspiračním teoriím. Zjistil, že pokud je nějaký vědecký názor v rozporu s jejich přesvědčením, snaží se lidé zpochybnit výsledek vědeckého výzkumu, tím, že stačí si říci, že vědci podléhají skupinovému myšlení, nebo že sledují politický cíl atd. 

Čím je člověk konzervativnější, tím více věří tomu, že se vědci spikli s cílem vytvořit určitý konsenzus, a tak mají lidé tendenci se uchylovat ke konspiračním teoriím. 

V dokumentu Stanton Glantz, expert v oblasti veřejného zdraví říká, že mnozí se přesvědčili, že popírání vědeckých teorií se neobejde bez následků, nakonec vždy zvítězí fakta. Jako příklad uvádí oběti klimatických změn, oběti znečištěného ovzduší, oběti infekčních nemocí v oblastech, kde se přestalo očkovat. Všechny tyto oběti jsou připomínkou, že popírání vědeckých výzkumů se neobejde bez následků. 

Konspirátoři ovládají množství oblastí a každý prosazuje svou vlastní teorii a všiml jsem si, že dokáží na svoji stranu strhnout více lidí (většinou ty, kteří nemají svůj názor“). V době vzniku dokumentu, r. 2020, neexistovala epidemiologická studie, protože ji patrně nikdo nebyl ochoten financovat. Možná ano, ale tvůrci dokumentu tuto informaci neměli. A i kdyby, tak „už se ví“, že seriózní studie například na vakcínu trvá 5 až 10 let, takže první výsledky by nemohly být dříve, než v r. 2025 a dál. S koronavirem se šíří i jeho vědecké popírání a díky neexistenci vědeckého výzkumu a seriózních informací vzniká prostor pro konspirační teorie. Příklad z poslední doby je obzvláště zajímavý, jako že koronavirus je geneticky upravený virus, obsahující nanočástice, které lze aktivovat prostřednictvím sítě 5G. Nebo že nanočástice jsou do těla vpravovány současně s vakcínou. Nebo že pandemie byla uměle vytvořena. Další konspirační teorie říká, že lék existuje, ale „oni ho nechtějí zveřejnit. A tak dále, šíří se fámy a proti fámy. Jedni odsuzují vědecké konspirace, druzí odsuzují ty, kteří je odsuzují. Zkrátka vznikl chaos, ve kterém je obtížné se orientovat a nikdo neví, kdo má vlastně pravdu. 

Dříve se věda dostávala do střetu s přesvědčením své doby. Linsey McGoeyová, socioložka vědy, v dokumentu říká, že „Před třemi sty lety byla věda v rozporu s církví. Dnes roli církve přebírá trh. Ekonomika se stala autoritou, které je obtížné odporovat“, protože „hýbe světem“. Dnešní ekonomika formuje vědu tím, že oceňuje a upřednostňuje jen takový vědecký výzkum, který se da zpeněžit. Například v r. 2000 byla upřednostňována genetika, v r. 2010 nanotechnologie, a v r. 2020 umělá inteligence.

Do budoucna vzniká problém díky tzv. „neprovozované vědě“, jestli konspirace a tyto konfrontace nevytlačily pomalý a pečlivý vědecký postup. Jedná se o oblasti vědeckého výzkumu, který není buď lukrativní, není k němu komerční důvod, nebo v té oblasti „nechceme vědět“?! 

Nebo to mohlo být cílem konspirátorů, „aby ovládli svět“?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.