QUO VADIS? Aneb zamyšlení nad tím, co nás čeká v roce 2022.

QUO VADIS, zamyšlení  nad budoucností – rokem 2022 – rok Tygra.

Podle Taoistické astrologie je Tygr je vznešený, odvážný a silný. Čtyři mocní Tygrové jsou strážcové čtyř světových stran. Sever střeží černý (vodní) Tygr, který představuje zimu, východ střeží zelený (dřevěný) Tygr, představitel jara, jih červený (ohnivý) Tygr, představitel léta a západ je střežen bílým (kovovým) Tygrem, představitelem podzimu. V centru všeho bdí žlutý Tygr, symbol slunce. Čínský bůh hojnosti Cchaj-šen jezdí na Tygrovi, protože Tygr přináší štěstí. Tygři zahánějí zloděje, zlé duchy a požár. Proto je Tygr v šamanských kulturách využíván k vyhánění duchů a očišťování. 

Rok Tygra je rokem bouřlivé kreativity, smělosti a velkoleposti. Ale současně to je doba extrémů, neklidu a rozrušení. Proto lze očekávat masivní společenské změny, politické bouře a vojenské převraty. Problém se mohou týkat zejména lidí, kteří si se znamením Tygra nerozumí. Se znamením Tygra si rozumí jen lidí narození ve znamení Kance, Koně, Psa, trochu Draka a Tygra). Tygr je „v opozici“ se znamením Opice, proto obzvláště těžkou pozici budou mít lidé narozeni ve znamení Opice, což je např. pan prezident Zeman, pan I. Bartoš, pan L. Zaorálek. 

Jak si různá znamení s Tygrem rozumí jsem popsal v první části věštby na rok 2022.

Musím přiznat, že mi nevyšla jedna věštba, to s cenami nemovitostí. Předpokládal jsem, že s krizí v roce 2020 se růst cen zastaví, ale stal se opak. Podle mé vize zdražení nemovitostí souvisí s nejistotou, inflací a strachem lidí o peníze. Teď hrozí, že se „trh s nemovitostmi nasytí“ až za cca 5 let, až bude končit krize, kterou jsem věštil v roce 2019. Další problém je, že 60 % nemovitostí skupují investiční skupiny. Ty předpokládají nárůst cen nájmů. Podle statistiky se do Prahy stěhuje cca 15000 lidí ročně. Banky v r. 2019 tvrdily, že nemovitosti jsou předraženy o 15 %. Nyní tvrdí, že nemovitosti jsou o 25 % předraženy. Ale přitom hypotéky banky dávají už při složení vlastní platby jen 10 %? Čekal jsem, že banky v r. 2020 řeknou klientům: vaše nemovitost nemá cenu – například, šesti, ale čtyř milionů, tak nám dozajistěte dva miliony. A nevím, jak to lidé udělají… To se ale nestalo, ale hrozí, že když to takto půjde dál, že to banky udělají. A pokud lidé s nemovitostí na hypotéku nemají rezervu v možnosti splácet díky zdražování více, může se s tát, že najednou zjistí, že jsou přeinvestovaní.

Jediné vysvětlení je, že banky jsou přesvědčené, že za přemrštěné ceny + úrok, v případě problému dlužníka stejně prodají, takže je jasné, že i banky předpokládají velkou inflaci. Ne ve všech nemovitostech je jistota, že své investice dostanou investoři zpět, až se ekonomická situace stabilizuje. V roce 2020 jsem řekl, že to může trvat i čtyři až pět let. V oblastech jako turistika předpokládám, že se situace bude vracet postupně cca 8 let a ještě jen na maximální úroveň 80 % z roku 2019. Ekonomové radí investovat do nemovitostí, zlata, ale to není tak jednoduché. Z nemovitostí bych si uměl představit investice spíše do pozemků a jinak radím lidem investovat raději do pamětních mincí. Jako příklad: Asi někdy v devadesátých letech jsem koupit sadu tří zlatých pamětních mincí k výročí Karla IV. Stála tehdy cca 37.000 Kč. A nyní se prodává za 320.000 Kč. V r. 2018 jsem koupil 1 kg stříbrné pamětní mince k roku psa v čínské astrologii, každou za 16.000 Kč, Dnes už stojí 32.000 Kč.

Inflace: Předpokládá se, že inflace bude stoupat nad 4 %. Novinky.cz 29.9.21: Meziroční inflace v srpnu zrychlila na 4,2 procenta. Hlavní příčinou inflace je nedostatek surovin, materiálů, zboží i lidské práce.  Viceprezident HK pan Prouza 26.9. 21 řekl, že předpokládá inflaci v r. 2022, 6 %, někteří ekonomové až 9 %.

Ví se, že když rostou ceny ropy, inflace se zvyšuje. Inflaci brání zvýšení úrokových sazeb = zdražení peněz, ale to současně brzdí export a zdražuje úvěry. 

V únoru 2021 jsem si objednal auto, které bylo dodáno místo v červnu až v srpnu. Prodejce dodržel cenu při objednání, ale od 1.4.21 byla cena stejného vozu už dražší o cca 80.000 Kč, tedy cca o 6 % vyšší. Ze zpráv ČT 24 ze dne 22.9.21: odborníci předpokládají růst cen plynu a elektřiny o 20 %, 30.9. už říkají že 30 %. V hlavních zprávách TV Nova 25.9.21 byla informace, že město Praha má problém postavit 900 zastávek MHD, protože není ocel a je navíc je dražší o 80 %. Zprávy Seznam 26.9.21: V případě papírových krabic a dalších obalů vzrostla letos kvůli dopadům pandemie až o polovinu. Seznam zprávy 26.9.21: 

„Budeme vzpomínat, jak bylo levně. Firmám docházejí barvy a aceton. To, co rostlo o desítky, teď letí o stovky procent nahoru. V posledních dnech ale zaznamenáváme nárůsty u vybraných materiálů a dílů v řádech stovek procent, což už v řadě případů vnímáme spíše jako zneužití situace na trhu“. Energie zdražují o 30 %. Stavební materiál zdražil o 30 %.

I přes tyto problémy jsem přesvědčen, že by inflace v r. 2022 nemusela být vyšší než 5,5 %.

Nezaměstnanost: Nemá smysl mluvit o nezaměstnanosti, když je a podle mé vize stále bude, více volných míst než nezaměstnaných.

Zdraví: na začátku roku 2020 jsem napsal, že viru Kovid 19 se už nezbavíme, že se budou objevovat další mutace a současná situace bude trvat dva až tři roky. A tak se to ukázalo, konec roku 2021 byl ve znamení ústupu pandemie. Je logické, že se budou objevovat další mutace, ale současně se budou objevovat nové léky i nové vakcíny. 

Výrazně přispět v boji s pandemií by mohli vědci z australského institutu pro lékařský výzkum QIMR Berghofer. Podařilo se jim vyvinout dvě léčiva. Jedno by mělo bránit, aby se člověk vůbec nakazil, a druhé zamezovat v dalším šíření covidu, pokud už je někdo infikovaný. Dvojice léků, které vyvinuli v institutu pro lékařský výzkum QIMR Berghofer, podle všeho zvládá chránit před nákazou a u infikovaného zajistit, aby už nikoho dalšího nenakazil. Mohlo by se jednat o důležitou alternativu k očkování pro ty, kteří vakcinaci třeba ze zdravotních důvodů podstoupit nemohou.

 Na úspěch vědeckého týmu upozornil australský portál ABC. Preparáty fungují tak, že vyvolají reakci lidských buněk na virus SARS-CoV-2 ještě předtím, než stihne organismus doopravdy infikovat.

Spokojenost obyvatel

Spokojenost obyvatel souvisí i s ekonomickou situací a už v r.2019 (na rok 2020) jsem napsal, že předpokládám krizi, která může trvat minimálně 5 let. A tak to vypadá, že některé obory zmizí, jiné vzniknou, například turistický ruch se může vzpamatovávat až osmi let a stejně hrozí, že se dostane na úroveň 80 % roku 2019. Je jasné, že delší dobu je nejenom v Česku rozdělena společnost na základní dvě skupiny- „pro všechno a proti všemu“, abych to jednoduše pojmenoval. Jedna skupina něco tvrdí, druhá také a ty dvě skupiny se nikdy a v ničem neshodnou. A podle mne je příčina ztráta tolerance, neštěstí ta „menší polovina“ je víc hlasitá a považuje členy druhé skupiny za nepřátele. V důsledku toho je patrná ztráta schopnosti radovat se ze života. Podle mé teorie platí, že když máme okolo sebe někoho negativního, aby se „vyvážila“ negativní energie okolo nás, museli bychom mít okolo sebe další dva pozitivní. Je to logické. Podle mých zkušeností z rodinných konstelací se dokázalo, že negativní energie jsme schopni vydat maximum, tedy 100 %. Ale když chceme působit pozitivně, jsme schopni vydat pozitivní energie (oproti té negativní energii), jenom 50 %. A pokud chceme, aby převážila pozitivní energie okolo nás, je třeba mít okolo sebe tři pozitivní lidi na jednoho negativního. A tím se dostáváme do neřešitelné situace, když negativně naladěných lidí, tipuji, že je cca 40 %. S tím si musí každý poradit sám a každý má možnost od negativních lidí „utéct“.

Z toho všeho plyne jedno – „hlavně že nám chutná“.

Stanley Bradley

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.