+420606119600 (O2)
+420777119600 (T-Mobile)

Skype: bradley.st

WhatsApp

email: stanley.bradley@email.cz

STANLEY BRADLEY

VĚŠTĚC A SPISOVATEL

 
Zdroj: https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=Hb3qVciNMuSI8QfBg4-oAg&gws_rd=ssl#q=mangan+v+t%C4%9Ble
 
Mangan patří mezi stopové prvky obsažené v našem organizmu a jeho pravidelný přísun v potravě je důležitý z několika důvodů. Mangan je minerál, který je zároveň pro tělo nezbytný i potenciálně toxický. V organismu hraje významnou roli v řadě fyziologických pochodů, kterých se účastní buď jako součást enzymů (např. v antioxidačních dějích) nebo jejich aktivátor (např. enzymů podílejících se na metabolismu cukrů, aminokyselin a cholesterolu). Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení.
Mangan je tedy významný  pro správný metabolismus cukrů a jeho nedostatek může zvyšovat riziko onemocnění cukrovkou. Pro některé jeho  vlastnosti jej můžeme řadit do skupiny antioxidantů - je složkou některých enzymů, chránících tkáně před poškozením volnými radikály. Dále  mimo jiné působí na správnou funkci pohlavních žláz a vývoj mužských pohlavních buněk (spolu se zinkem by měl se měl vyskytovat v dostatečném množství u chlapců ve věku od 10 do 14 let).

Číst dál...

Podle mé teorie je většina nemocí způsobena nedostatkem energie, vitamínů a minerálů. Vše souvisí se vším, když není v organismu dostatek energie (to je když je organismus podle mé teorie „zablokován“ pro její příjem, není organismus schopen přijímat v maximální míře ani vitamíny a minerály. V takovém případě užívané vitamíny a minerály organismus  přijímá s účinností 50%. Když je v organismu nedostatek energie, vitamínů a minerálů, není organismus obranyschopný proti nemocím a rychleji stárne. Rychleji stárnou „oslabené orgány“, proto je stáří jednotlivých orgánů v jednom těle různé. Při pokusech vědecké obce  s vitamíny a minerály nikdo bohužel nebyl schopen brát v úvahu to, že vzorek lidí, kteří se pokusů účastnili, nemuseli být všichni stejně  schopni přijímat biologicky účinné látky v maximální úrovni. Mezi důležité patří zejména vitamíny A,C,E, protože jsou to antioxydanty, protože neutralizují volné radikály, které ničí naše buňky.  Z mých zkušeností má většina lidí dostatek jen vitamínu A, který organismus přijímá i když je podle mé teorie „zablokován“. Podle mých zkušeností většině klientů chybí. B3, B6, C, Rutin, L- Carnitin, Lecitin, Křemík, Železo, Hořčík, Vápník, Fosfor, Zinek, Selen, Jod, Koenzym Q10. Vypozoroval jsem, že kdo  má dostatek  - kombinace: B3, C, Koenzym Q10, nedostal rakovinu, i když všechny předpoklady pro vznik rakoviny splněny byly. Vitamíny doporučuji užívat minimálně 2x týdně, na podzim a v zimě častěji, okolo vánoc (je to největší stres) denně, od jara dávky zase  snižovat.

Číst dál...

U dlouhověkých jsem vypozoroval zvláštní schopnost jejich organismu přijímat důležité vitamíny, minerály a ostatní biologicky důležité látky téměř ze všeho, zatímco organismus jiných lidí tuto schopnost nemá. V organismu dlouhověkých lidí bylo po celou dobu jejich života v maximálním množství zejména : beta-karoten, B3(PP), B6, B12, biotin, D2, D3, síra, křemík, železo, hořčík, vápník, fosfor, zinek, selen, jod, koenzym Q10, mangan. Podle mé teorie patří dlouhověcí do skupiny cca 4% populace, jejichž organismus se nikdy „nezablokuje“ pro příjem vitamínů, minerálů, energií, nemají omezen jídelníček a nemají  „oslabené“ orgány. Proto je jejich organismus více obranyschopný proti nemocem, virům atd. než u ostatních lidí. Jsem přesvědčen, že délku jejich věku ovlivňuje výrazněji pouze prostředí.
Ověřil jsem si v praxi, že  postupem civilizace organismus  většiny jedinců není schopen přijmout ze stravy některé vitamíny a minerály.
    
Proto jsem dal dohromady seznam všech vitamínů a minerálů, které chybí většině populace. Tabulka vitamínů a minerálů ke stažení zde: tabulka_vitaminu.pdf
Nejčastěji mým klientům chybí : beta-karoten a rutin (proto problémy zejména s očima), B3, B6, C, E, (problémy se sexem), K, Carnitin (činnost mozku, paměť), Síra (projevovalo se to dysfunkcí nadledvinek – únava, hormonální činnost, cukrovka- lze pořídit jen v homeopatické formě, doporučuji obvykle ředění 9CH, užívat 5 granulí 5 týdnů před jídlem), křemík (žíly, tepny, cévy, srdce, oči), železo (krev), hořčík, vápník (kosti, klouby, páteř), fosfor (mozek, srdce, játra), zinek (játra), selen (játra), jod (žlázy), koenzym Q10 ( B3, B6,  C  a Koenzym Q10 zajišťují obranyschopnost proti rakovině).

Číst dál...