+420606119600 (O2)
+420777119600 (T-Mobile)

Skype: bradley.st

WhatsApp

email: stanley.bradley@email.cz

STANLEY BRADLEY

VĚŠTĚC A SPISOVATEL

Ing.Zdeněk Rozehnal - kde jsou lékaři a další odborníci na Vaší straně a jejichž obsah jsem začal zpracovávat po více než 10letých osobních zkušenostech s diagnostikou a léčením (neléčením) chronického únavového syndromu (CFS), boreliózy a chlamydiózy a pravděpodobně i dalších koinfekcí nejen v roli pacienta. Při zpracovávání těchto stránek využívám víceleté osobní zkušenosti z dovozu, distribuce a prodeje kvalitních léčiv především z Francie, přičemž potravinové doplňky byly vyrobené pouze z přírodních zdrojů pod farmaceutickou kontrolou a z rozborů produktů konkurence (žádná sláva, mnohdy podvod na spotřebitele. Je vhodné užívat potravinové doplňky pouze od renomovaných výrobců). Tyto stránky zároveň ovlivňuje má vstřícnost k alternativní medicíně, ovlivněná především studiem úspěšného léčení pátera Františka Ferdy a paní Marie Treben. V posledních létech zároveň kladný vztah k celostní (holistické) medicíně, uplatňované MUDr. Josefem Jonášem a jeho kolegy.

Číst dál...

Boreliózou onemocní každým rokem zhruba 4000 lidí. Většinu z nich na chorobu upozorní červená skvrna s bílým středem v místě přisátí klíštěte a pak také typické příznaky jako horečka, únava, malátnost či zvracení. Pokud v ten okamžik zajdou k lékaři, který jim předepíše antibiotika, mají šanci na úplné vyléčení. Bohužel u 20-30 % procent případů nemocný nezaregistruje žádné příznaky, lékaře nevyhledá a onemocnění přechází do dalších fází, kam spadá i tzv. neuroborelióza, při které je zasažen nervový systém. Boreliozu můžeme dostat od klíštěte, komára, ale i z mléčných výrobků!
Léčba boreliózy v dalších fázích přitom není vůbec jednoduchá a vyžaduje velkou trpělivost a čas.„Pokud není borelióza včas nebo dobře léčena, může se během několika týdnů až měsíců vyvinout do chronické formy. Ta může zasáhnout srdce, klouby, ale také nervový systém. Při neuroborelióze může být postižen pohybový či senzorický aparát, svalstvo, a dokonce i mozek. Kromě jasných poruch mozku se mohou objevit i psychiatrické projevy, jako je například deprese,“ vysvětluje  neurolog MUDr. Martin Jan Stránský. S boreliózou to vůbec není jednoduché. Naprosto s jistotou se nemůžeme spolehnout ani na krevní testy. Doktor Stránský to zdůvodňuje mimo jiné tím, že než se v těle vyvinou protilátky, které informují o onemocnění boreliózou, může to trvat týdny až měsíce.„Tam, kde to s boreliózou umí, si jakýkoli pozitivní test ještě nechají potvrdit testem ELISA. Ten totiž měří enzymatické látky, které jsou k aktivním protilátkám vůči borelióze mnohem citlivější,“ říká lékař, který kromě České republiky působí i jako primář neurologie v americké Yalem New Haven Medical Center a přidělené nemocnici.„Navíc měření protilátek má obecně velice omezenou klinickou aplikaci. A to jak proto, že protilátky se promění v pozitivní i za tři měsíce po kontaktu, tak proto, že v určitých regionech má až 25 procent populace pozitivní protilátky, neboť prošli onemocněním boreliózou a ani o tom nevěděli,” dodává Stránský. Nasazená antibiotika jsou jasnou volbou v první fázi onemocnění, pokud však nemoc postoupí do sekundární a terciální fáze, záleží na jejích projevech. Statistiky říkají, že více než 70 procent nemocných boreliózou, jimž byla po potvrzení diagnózy, podána širokospektrální antibiotika, se vyléčí bez následků.

Číst dál...