Stále více lidí po konfrontacích s rozličnými tragédiemi, které se odehrály buď v jejich bezprostředním okolí, nebo je dnes a denně vidíme v katastrofických zprávách v médiích, žijí ve strachu (Strach je náš největší nepřítel, strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí).
Wikipedia: Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi. Strach jako emoce je velmi snadno přenosná, rychle rozšíří i na další lidi a vypukne panika.
Strach také podporuje sugestibilitu, člověka, který́ má strach, snadno oklamou jeho smysly. Strach jako nástroj k manipulaci. V politickém boji bývá strach využíván k manipulaci s voliči.
Je patrné, že agresivita mezi lidmi stoupá a souvisí s napětím, které se v lidech nastřádalo za období pandemie, výraznou změnou v ekonomice, válkou na Ukrajině a v Izraeli.
Podle mé vize válka na Ukrajině skončí do tří let. Stabilizuje se i politická a ekonomická situace, se změnou vlády po volbách v roce 2025. Takže se máme na co těšit.
Lidé v nejistotě ztrácí naději na „růžovou budoucnost“. Dost lidí, kteří neunáší výše uvedené, a díky tomu se dostanou do stavu deprese. Deprese patří mezi rozšířená duševní onemocnění (která se globálně dle údajů WHO týká zhruba 300 milionů lidí), bipolární porucha (60 milionů), demence (50 milionů), schizofrenie (23 milionů) a další. A to je „nekonečný příběh“, o kterém se psalo, píše a bude psát, ale zatím nikdo nenašel „univerzální lék“ na tuto situaci. Ale jako u všech problémů, řešení existuje. Jde mnoho návodů, jen připomenu, je to samozřejmě pohyb, upevňovat a rozvíjení a upevňování společenských vztahů, radovat se z maličkostí, udržovat rovnováhu mezi braním a dáváním, nebýt ovlivnitelný, přizpůsobit se změnám, které jsou nevyhnutelné, učit se odolávat prázdnotě, využívat své možnosti, spokojit se s tím co máme, rozvíjet se, učit se novým věcem, nelitovat toho, co jsme udělali či neudělali, odpustit, neočekávat nelpět, hledat možnosti pro lepší život, být optimistický, učit se vyrovnávat s neúspěchem, být upřímný a mít důvěru k sobě a svým blízkým, nezadržovat emoce, mít reálné představy o životě, znát svoje limity, dělat maximum pro udržení zdraví.
Kdo má pocit, že protistresová opatření nestačí, existují přírodní doplňky stravy, jako např.:
– Avis (členská cena 405 Kč) ovesné klíčky – uvolňuje stresové napětí, zklidňuje, má vliv na hormonální rovnováhu, mírní podrážděnost, nervozitu.
– DepStop (členská cena 506 Kč) výtažek z šafránu – podporuje duševní rovnováhu, pozitivně ovlivňuje náladu, relaxuje organismus, snižuje míry únavy, pomáhá lépe zvládat stres, psychické vypětí, náročné životní situace.
– Dynafortabs (členská cena 645 Kč) rozchodnice – během rekonvalescence, v době vysokých stresů, adaptace v nové práci nebo situaci, vliv na kondici, psychiku
– Relaxinis (členská cena 430 Kč) mučenka, chmel, vřes – pomáhá uvolnit nervové napětí, navozuje duševní rovnováhu, pomáhá udržet hluboký́ spánek
Výše uvedené přírodní produkty si můžete objednat ve Finclubu /se slevou 20% již za ceny uvedené/na moje FC 20780 nebo FC 61655, nebo na e-mailu: bradley.lucka@gmail.com nebo tel.: 724 719 732.
Proto je nutné si uvědomit, že každý sám nese odpovědnost za svůj život a že dokud bude své problémy přenášet na druhé lidi, třeba formou sebelitování neustálého stěžování si, tak nikdy nemůžeme žít vlastní život. Asi každý už ví, že závist, žárlivost, chamtivost, je brzda ke štěstí. Paradoxně je proto třeba se zastavit, abychom se mohli hnout z místa. Málo kdo si uvědomuje, že minulost je jako kotva, která nás drží, a nepustí nás dopředu, Minulost, stejně jako kotva nás může stáhnout ke dnu. Dokud se minulosti sami nepustíme, čímž uděláme za minulostí „tlustou“ čáru, nemůže jít dál. Dávno a vždy bude platit, že „změna a pohyb je život“
Dosti lidem se může občas zdát, že situace je beznadějná, ale protože „všechno máme v hlavě, je důležité se snažit „zhmotňovat pozitivní myšlenky neklesat na mysli a věřit, že vždy existuje nějaké řešení, často i zcela nečekané. Aby nám však mohlo být pomoženo a přišlo osvobození či záchrana, musíme ve všech ohledech usilovat o zlepšení a sebe zušlechtění a spoléhat sami na sebe. Většina lidí, má dobrou intuici, ale neposlouchá ji. Člověk může stát duchovně sebe výše, ale není-li zároveň dostatečně bdělý a v realitě, může být snadno podveden. Mnoho lidí žije ve snu, a proto se snadno stávají cílem podvodníků, potom je probuzení trpké. Abychom mohli vyřešit problém, musíme jej „správně pojmenovat“: Podle mé teorie platilo a platí, „ve správně pojmenovaném problému se nachází jeho řešení“.
Nemá smysl hledat smysl života, je třeba žít teď a tady, ale je smysluplné najít zalíbení a v tom co děláme, když už nemůžeme dělat co nás baví. práce nebo život beze smyslu vede k vyhoření. Vše lze něčím vykompenzovat, proto má mnoho lidí koníčky, kde se mohou seberealizovat a nacházet uspokojení.
Na závěr jsem opsal ze sociální sítě slova renomovaného psychologa, který den před svojí sebevraždou napsal, že v životě je důležité budování sociálních kontaktů, protože jedině vztahy dají dobrý život. Můžete dobře jíst, sportovat, ale když nemáte vztahy, je to stejně jedno. Nehledejte elixír dlouhého života, máte ho možná vedle sebe. A jestli bych měl definovat to, co v životě opravdu zabíjí, je to samota… Samota vás zničí…pomalu a spolehlivě. Vztahy vás udrží při životě a dají vám „život věčný a vděčný“… milujte život…
Protože každý mluví o sobě, tak se to týkalo i jeho samotného.
Docela to koresponduje s články z médií, že problém dnešní doby je epidemie samoty.
Test: Představte si, že budete do konce života žít v jedné místnosti bez oken a dveří. Napište čtyři možnosti, které tě jako první napadnou, co byste si vzal/a do oné místnosti. Mohou to být i abstraktní, prakticky nereálné možnosti.
Test (co jste uvedli je váš smysl života)