Testy

9. 3. 2025 | 0 komentářů

Testy

Níže v textu je několik testů, pokud vás zajímá, jak na tom jste, nečtěte nejdříve vyhodnocení a napište si tužkou odpovědi:

Test 1:

Jaké vás napadne písmeno z písmen A, B, C, když se ptám na vás v souvislosti s vaším dítětem?

Test 2:

Jaké vás napadne písmeno, z písmen D, E, F, když se ptám na vás?

Test 3:

Jaké vás napadne číslo z čísel 1 až 5, když se ptám na vás?

Před dalším testem (A) bude odpověď.
S psychikou souvisí mnoho věcí, například i to, jestli se staráme o to, co si o nás myslí ostatní.
Proces srovnávání se s ostatními patří mezi nejdestruktivnější mechanismy, které poškozují naši sebedůvěru i víru v osobní schopnosti. Tento problém často vzniká v dětství, kdy rodiče chtěli potomky motivovat k lepším výkonům právě srovnáváním s ostatními, ať už se jednalo o známky, či výsledky v jiných oblastech. Pro koho je důležitý názor druhých, ten vlastně žije jejich život a ne svůj.

Pokud nemáme rovnováhu v rodinném systému (nebo si nejsme jistí), což je většinou vina předků, o jejichž činech nemusíme vědět (pokud jsme nerovnováhu nezpůsobili my – například potrat), nemusíme mít „dobrý život“.

Když někdo zavinil něčí újmu na zdraví, či životě a nebyl za to potrestán (trest= narovnání nerovnováhy, pokud je trest spravedlivý), způsobil nerovnováhu v rodinném systému, je dobré počítat s tím, že „osud“ si vždy najde „nejslabší článek“ v rodinném systému, na kom „nerovnováhu narovná“ třeba tím, že se „oběť vybraná osudem“ buď zraní, nebo zemře (například při autohavárii, v pracovním procesu, při násilném trestném činu), nebo jinak.

„Narovnat nerovnováhu“ je možné více způsoby, jeden je, že lze nechat „sloužit mši za uzdravení rodinných kořenů. Kdo nechce do kostela, může zkusit rituál sám, doma, na vhodném místě, při Rodinné konstelaci a podobně.

Je třeba rituál minimálně 12x (12 dní) opakovat, např.: „Omlouvám se těm, kterým bylo ublíženo mým rodinným systémem a omlouvám se za ty, kteří problém způsobili. Je mi líto, co se vám stalo a tímto rituálem se omlouvám a snažím se napravit újmu, kterou jste nevhodným chováním mých předků utrpěli a budu se těšit, že když nám odpustíte, dojdete svého klidu, získáte tím možnost se znova narodit a my tím dojdeme ke svého štěstí a uzdravení“.

Toto lze opakovat i při případné mši „Za uzdravení rodinných kořenů“. Je dobré rituál opakovat znova o Velikonoční a Vánoční svátky, 12x a už stačí vždy jen jeden den.

Výsledek testů 1, 2, 3.:

Test 1

Na „nevědomé úrovni“ jsem se ptal, jak dobře vychováváte vaše dítě – výsledek A = špatně, B = Na polovinu, mezi ano a ne, C = Dobře.

Test 2

Jak umíte žít, výsledek: D= neumíte žít, E= Mezi ano a ne, F= Umíte žít.

Test 3

Jak umíte žít, známkování je jako ve škole. Kdo řekl 1, umí žít na maximum, kdo řekl 4-5, jste na propadnutí, důvod k zamyšlení.

Důležité je, že do všech rituálů je třeba dát maximum energie, abychom změnili program v podvědomí a tím „změnili osud“. Proto je třeba rituály provádět ve správný čas (ideální je 12.00 zimního času, některé v půlnoci) na správném místě (kostel, chrám, les, voda, tam, kde se cítíme dobře).

Další testy

Bez přemýšlení řekněte číslo, které vás jako první napadne (čísla si napište za otázky tužkou), budou se hodit, až budete chtít řešit některé problémy dále uvedené.

Test A:

  1. Řekněte dvě, tři čísla, která vás napadnou, když se ptám na vás? ………………..
  2. Řekněte dvě, tři čísla, které vás napadnou, když se ptám na vašeho partnera?……….
  3. Řekněte číslo, které vás napadne, když se ptám na vaše děti?
    (Od nejstaršího po nejmladší: 1. ………..……. 2. …….……….)
  4. Řekněte číslo z čísel 0 až 10, které vás napadne, když se znova ptám na vás?………….

Test B:

Můžete se rozhodnout, co (kolik) z nabízených možností přijmete a pokud ano, tak v jakém pořadí je seřadíte?

Prase, kytka, dům, kůň, anděl, kráva. Můžete i nějaké možnosti chtít vícekrát.

Občas se mne někdo zeptá na jednu otázku, na kterou nejde většinou jednoznačně odpovědět, protože vždy existuje více možností. Proto nerad odpovídám na jednu otázku.

Např.: Zda udělám zkoušku ve škole (v práci atd.)?

Někdy je odpověď ano, jindy ne, ale pokud ne, tak to může mít více příčin a např. špatný čas nebo datum zkoušky. A stačí jít jindy a uděláte zkoušku. Nebo nejste dostatečně připraveni a když se lépe připravíte, uděláte ji. Všem dávám test, jako kolikaletý/á se cítíte být. Tu dávám jako první. Pokud někdo řekne menší číslo než 18 = hranice dospělosti“, chová se „pudově“ a je mu jedno, zda má trvalý vztah, práci a například zda zkoušku udělá. Pokud „nedospělý/á“ „dospěje“ díky „uvědomění si“ této situace a třeba i díky rituálu zde popsaném, zkoušku udělá (najde práci, vztah), protože na zkoušku (hledání práce) půjde s větší odpovědností a „energií dospělého“, protože bude chtít.

Odpověď na test A

Otázky na „nevědomé úrovni„ na test:

  • Č. 1.: Jak se cítíte být starý /stará, jako kolika-letý/á se chováte.
  • Č. 2.: Jako kolikaletého vidíte svého partnera (případně budoucího partnera).
  • Č. 3.: Jak staré (mladé) vidíte své děti.
  • Č. 4.: Jak se dokážete být šťastní. Kdo odpověděl čísla 8 (80 %), 9 (90 %), 10 (100 %), tak ano.

Č. 1 a 2 by mělo být u dospělých od osmnácti výše, kdo řekl méně, chová se jako nedospělý (na tolik let, jaké číslo, kdo řekl) – ve vztazích, v práci, ale patrně i v životě a není schopen využívat svých možností a schopností. Takový člověk je naivní a je snadným „terčem“ podvodníků.

Číslo v otázce č. 1 až 3 znamená, že na nevědomé úrovni řeknete věk, kdy se stalo něco zásadního, co člověka ovlivnilo, což je i důvod, proč jste zůstali „viset“ v onom věku.

Pokud jste odpověděli v otázce č. 1 a 2, menší číslo než osmnáct (= hranice dospělosti), je dobré tento problém řešit s rodiči, protože tam dětství začalo, tam by mělo skončit. Bylo by dobré dát tento test rodičům, pokud žijí. Napsat na papír otázku: Mámo/táto, na nevědomé úrovni se vás ptám, jako kolika-letého /letou mne vidíte? Je nutné myslet na otázku napsanou na papíře ale vyslovit otázku jinou: Mámo /táto, jaké číslo vás napadne, když se ptám na sebe? Pokud řeknou menší číslo než osmnáct, tak je dobré jim sdělit, na co jste se ptali a říci rituální větu: „Děkuji vám za svůj život, vždy vás budu ctít jako své rodiče, vždy budete mít místo v mém srdce, co jste pro mne nemohli nebo neuměli udělat, o to se postarám sám/sama, ale jsem dospělý/á a vy mne stále vidíte jako dítě. Od teď se na mne dívejte jako na dospělého /dospělou.“

A ideální je „rituálně“ oslavit znova osmnácté narozeniny.

U č. 4 byla otázka na nevědomé úrovni, jak jste schopní být šťastní. Odpověď 1 až 4 znamená že ne, odpověď č. 5 znamená „mezi ano a ne“, tedy ani ano, ani ne. Pokud jste řekli v odpovědi č. 6 a 7, je to na 60-70 %, tedy „trochu“ jste šťastní. Hodně šťastní umíte být, pokud jste odpověděli č. 8, 9, 10 a čím vyšší číslo, tím více.

Schopnost být šťastný je nám dána geneticky cca z padesáti procent, cca z dvaceti procent je dána prostředím, ve kterém jsme vyrůstali, z deseti procenty vzděláním. Zbytek do sto procent je na nás, co s tím uděláme.

Odpověď na test B

Na prvním místě má být dům, to jsme MY a my jsme nejdůležitější. Pokud někdo dům do testu nedal, tak buď se „nevidí“, nebo nechce vidět.

Na druhém místě musí být v posloupnosti rodinného systému kůň, což je „partner-partnerka“. Jinak uteče, nikdo nechce být ve vtahu „páté kolo u vozu“. Kdo koně do testu nedal, partnera nechce, nebo „nebere“ jako rovnocenného partnera.

Na třetím místě má být dítě, což je v testu kytka. Co se týká varianty „kytka“, mnoho lidí může tuto variantu zvolit ne jako potomka, ale jako sebe „zamrzlého v dětství“. Proto bylo možné u“ kytky“ (= dítěte) zvolit variantu „A“= to jsme my, ale jako že se chováme jako děti, kdo zvolil variantu „B“ = naše děti, i budoucí.

Někde v testu by měla být varianta „prase“, což znamená „peníze, seberealizace v pracovní oblasti“. Kdo prase do testu nedá, nechce pracovat, nechce peníze. Pak je ale nemůže mít.

Anděl by být neměl, znamená to, že kdo chtěl v testu „Anděla“, žije ve snu.

Dobrou příležitostí je oslava narozenin, kterou považuji za důležitý rituál, kdy je dobré dětem připomínat, že jsou o rok starší, o rok odpovědnější a v osmnácti budou samostatné, nezávislé a měly by umět jít svojí cestou (kdy je nutné jim poskytnout jen bydlení a jídlo, než dostudují, pokud na to rodiče mají).

Doplňující testy

Ještě mne napadly tři testy. Tyto testy považuji za „mentální koučink“, protože nejenom já tvrdím, že „všechno máme v hlavě“. A pokud nedám dotazy (testy) na „nevědomé úrovni“, nejsme schopni (ochotni) si „pravdu“ přiznat. A proto se doporučuji myslet pozitivně, protože mnoho lidí dokáže myšlenky zhmotňovat.

Test A

Jaké vás napadne písmeno – A, B, nebo C?

Nikdo neví, kdy tato situace skončí, všichni už vědí, že vir se chová nevyzpytatelně, ale bohužel, lidé také. Málo kdo dodržuje „stanovená pravidla“. A nemusí to být jen pravidla určené politiky, odborníky. Existuje přece „pud sebezáchovy“. A kdo jej nemá porušený, ten by se měl strachovat o život svůj a svých blízkých.

Test B

Jaké vás napadne písmeno – A, B, nebo C?

Je třeba si v této době obzvláště věnovat sobě, své rodině, svým blízkým, o to intenzivněji se zajímat o nové věci, více sportovat, více tvořit. Je třeba se radovat z toho, co máme, ne truchlit proto, co nemáme, či nemůžeme mít. Každý je strůjcem svého štěstí. A to můžeme mít i v této době, když si to připustíme, když to bude chtít. Nemůžeme mít něco, co nevíme, nebo co nechceme.

Test C

Jaké vás napadne číslo z čísel – 1, 2 nebo 3?

Výsledek testu A

A = máte porušený pud sebezáchovy
B = je to důvod k zamyšlení
C = nemáte porušený pud sebezáchovy

Výsledek testu B

Na „nevědomé úrovni“ jsem se ptal, zda chcete žít s rovnocenným partnerem/partnerkou.
A = NE
B = NEVÍTE
C = ANO

Výsledek testu C

Na nevědomé úrovni jsem se ptal, zda jsou vaše představy na partnera reálné (zda chcete pro seznámení, a hlavně vztah něco udělat).
A = NE
B = NA PŮL
C = ANO

Každý člověk má své představy, jak by jeho život měl vypadat, jak být spokojený. Jenže se sny nemusí vždy splnit. Poté přichází pochyby, co bude dál.

Malý test 1.: Jaké vás napadne číslo, když se ptám na vás?

Někomu se rozpadne vztah, někdo jiný není spokojen z hlediska kariéry, mnozí další řeší potíže se založením rodiny, jindy štěstí brzdí zdravotní potíže. Překážek, které mohou nastat při cestě za vysněnou budoucností, je celá řada.

„Přizpůsobení se změnám, které jsou nevyhnutelné, může být pro mnohé zdrcující. V prázdnotě, která takové chvíle provází, není snadné najít pozitivní myšlenky.

Odborníci nabízí čtyři strategie, které nám všem mohou pomoci přijmout jiný život, než jaký jsme si plánovali.

Prvním krokem je, dovolit si truchlit nad nesplněnou budoucností

Výzkum na téma popíraného smutku zjistil, že pokud takové truchlení není zcela přijato, je pravděpodobné, že truchlící člověk nedostane podporu v těžké chvíli, což může mít následně vliv na jeho duševní zdraví.

  1. Neidealizujte životy jiných lidí
    Lidé mívají tendence dávat na odiv jen hezké věci, s nimi se svěřují, ty nepříjemné neříkají.
    Jeden z dřívějších výzkumů zjistil, že citová nerovnováha v takové situaci nás často vede k podceňování utrpení druhých, kvůli čemuž se pak sami často cítíme ještě více izolovaní a nespokojení s vlastním životem.
    Uvědomění, že ne všichni mají všechno a jsou neustále šťastní, nám tak může, pochopit jejich problémy, ale i cítit se méně osamoceně ve svém životě.
  2. Vychutnávejte a užívejte si drobnosti
    Stejně jako je dobré podle odborníků dovolit si po určitou dobu truchlit, je stejně důležité dovolit si být i přes svou ztrátu šťastný. Šťastný může být jen ten, kdo se spokojí s tím, co má.
    Výzkumy naznačují, že schopnost vychutnat si pozitivní zážitky, je spojena s větší celkovou pohodou. „Vychutnat si něco znamená být a žít v přítomnosti.
  3. Znovu se naučte hledat naplňující budoucnost a život
    Spřádat plány na dokonalou budoucnost je pro mnohé naplňující aktivita, která už sama o sobě uspokojuje a dává životu smysl. Podle mé teorie je třeba plánovat budoucnost aspoň na 5 let. Kdo neví, co bude dělat zítra, má většinou problém s psychikou. Výsledek testu č. 1- na „nevědomé úrovni“ jsem se ptal, zda si plníte své sny a žijete podle svých představ. Sudé číslo v odpovědi znamená, že ANO.
    Je dobré si uvědomit, že ani lidé, kteří dostanou vše, co chtějí, nejsou imunní vůči zklamání či lítosti, nemoci. A že i oni mají svá tajemství – věci, které se nepovedly.

Co dělají lidé z nejšťastnějších zemí na světě jinak?

Konkrétně Finsko má zavedené systémy, díky nimž jsou aspekty života méně stresující – vzdělávání je z velké části bezplatné, lidé mají dostatečně dlouhou dovolenou a vysoce kvalitní zdravotní péči.

  1. Nelžou o svých emocích.
    Jsou otevřenější ohledně svých pravých emocí. Zatímco ve Spojených státech se na otázku „Jak se máš?“ nikdy nedočkáte negativní odpovědi, severské národy jsou daleko upřímnější.
    „Emocionální upřímnost může být tím, co přispívá k celkovému štěstí.
    Některé studie dokonce potvrdily, že zadržování emocí může vést ke ztrátě sociálního propojení a je spojeno s předčasnou smrtí“.
  2. Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem.
    Odborníci se také shodují na tom, že například Finové vděčí za svůj zdravý duševní stav do velké míry přírodě.
  3. V současné společnosti je hluboce zakořeněná touha rozvíjet se.
    Učení se novým věcem je důležité pro naše „duševní zdraví“.
  4. Pěstování koníčků navíc lidem pomáhá cítit se více naživu.
    Když se ohlédnete se za svým měsícem nebo rokem, čas se vám díky koníčkům prodlouží a vy budete mít pocit, že jste své dny využili.
  5. Vysoká míra důvěry.

Test

Jaká písmena z možností A, B, C, D, E, vás napadnou, když se ptám na vás?

Tam, kde si lidé budují pevné mezilidské vazby a investice do sociálních vztahů, je často spojována se štěstím.
To potvrzuje i studie z roku 2021, podle které je osamělost považována za jeden z nejsilnějších negativních faktorů životní spokojenosti.

Naopak úzké vztahy s ostatními jsou podle výzkumu nezbytné pro plnohodnotný život.

Výsledek testu

Na „nevědomé úrovni jsem se ptal, které body očíslované 1. až 5. splňujete.
Místo čísel, jsou v odpovědi písmena (1. = A, 2. = B, 3. = C, 4. = D, 5. = D).